Prezydent w Leżajsku: mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o sobie

fot. Krzysztof Sitkowski KPRPfot. Krzysztof Sitkowski KPRP

Mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali "zbutwiałe i gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami" instytucje w Polsce i będziemy to robili - powiedział we wtorek w Leżajsku prezydent Andrzej Duda.

- To ważne, żeby państwo pamiętało, i to ważne, żeby obywatele czuli, że państwo o nich pamięta. Chciałbym także, żeby dobrze rozwijały się miasta i gminy. Chcę państwa zapewnić, i pana burmistrza i pana starostę - Leżajsk nie jest nawet w najmniejszym stopniu mniej ważny niż Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk. Jest tak samo ważny. Z bardzo prostej przyczyny, tak samo jak w Warszawie, w Gdańsku, w Poznaniu, we Wrocławiu, Rzeszowie czy Przemyślu, tak samo i w Leżajsku mieszkają Polacy, którzy ciężko pracują, płacą podatki, są wiernymi obywatelami Rzeczypospolitej, których rodziny bardzo często płaciły ciężką daninę krwi, żeby Polska mogła wrócić na mapę, żeby mogła istnieć – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda powiedział też, że w kraju "podnoszone są płace minimalne, będą podnoszone emerytury, będziemy starali się ze wszech miar pomóc". - Dlaczego? Dlatego, że wreszcie udaje się w naszym kraju zaprowadzić uczciwość i porządek. Ktoś do tej pory rozkradał 40 mld zł rocznie z podatków - mówił. Jak dodał, obawia się, że te pieniądze "w dużym stopniu wychodziły za granicę Polski". - One zostały zatrzymane dzisiaj, dzięki nim można realizować program 500 plus i wiele innych programów, które - mam nadzieję - przyczynią się do wzrostu jakości życia w Polsce i powrotu tych, którzy za granicę wyjechali po prostu za chlebem, szukając normalnego życia, normalnej pracy, bo nie było tu możliwości - zaznaczył.

Jak zauważył, młodzi ludzie wyjechali z kraju, bo szukali normalnego życia, a nie było takiej możliwości w naszym kraju. - Wierzę w to, że te możliwości będą nadal tworzone tutaj, także poprzez rozwój infrastruktury, także poprzez doprowadzanie szerokopasmowego Internetu do każdej gminy, także poprzez remonty dróg, chodników, także poprzez budowanie infrastruktury rekreacyjnej, o której mówił pan premier w swoim ostatnim wystąpieniu – powiedział Andrzej Duda.

- Chcemy, żeby Polska była normalnym krajem, takim samym, jak bogate kraje Unii Europejskiej, do tego dążymy, żeby był taki poziom życia – dodał prezydent, który zaapelował również do młodych ludzi, aby angażowali się w politykę i zmieniali Polskę, na taką "jaką sobie wyobrażają, na taką jaką chcieliby, żeby była".

Prezydent stwierdził, że Polacy zasługują, aby żyć na takim poziomie, jak mieszkańcy krajów zachodnioeuropejskich. - Nie jest naszym celem podniesienie komuś pensji o 100 zł, my chcemy, by Polak żył tak, jak żyje się w krajach zachodnioeuropejskich, na takim samym poziomie, bo Polacy na to zasługują nasza walka o niepodległość, o wolność, a także wolność Europy, choćby przed nawałą sowiecką powoduje, że jednocześnie zasługujemy na godziwy poziom życia - mówił prezydent.

Oczywiście mamy prawo mieć swoje oczekiwania wobec Europy, która nas zostawiła w 1945 r. na pastwę Rosjan ale przede wszystkim mamy prawo do tego, by się tutaj sami rządzić i decydować o tym, jaki Polska ma mieć kształt i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali zbutwiałe cały czas i cały czas gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami instytucje w Polsce, wiele ich jeszcze zostało, mimo upływu 30 lat - mówił prezydent.

Andrzej Duda zadeklarował, że "będziemy robili to, co obiecaliśmy". - Doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili w Polsce, że sądy są niesprawiedliwe i że sądownictwo w Polsce nie chroni obywatela, nie dopuścimy do tego, by ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym, państwem dla elit, w którym nie dostrzega się normalnego człowieka - zaznaczył.

Prezydent mówił, że chce, aby obywatele mieli przekonanie, iż ktoś myślał o nich, a nie "o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". - Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas - własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – przekonywał.

Na koniec swojego wystąpienia prezydent życzył mieszkańcom Leżajska, żeby "mieli taką Polskę, jaką chcieliby, żeby była". - Wierzę w to, że uda się ją taką uczynić – piękną, wolną, cały czas niepodległą, coraz silniejszą, zamożną, taką, która broni swoich obywateli. Taką, w której zwycięża prawda i sprawiedliwość, a nie chamstwo, gwałt i oszustwo. Tego państwu życzę, tego życzę sobie - po prostu normalnej Polski – powiedział Andrzej Duda.

Źródło: polskieradio.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

nn
-2 # nn 2018-09-12 16:53
Typowe tkm
Ppp
-8 # Ppp 2018-09-12 17:14
Nie tkm,tylko wreszcie jest prezydent ,z którego można być dumnym po Tw wolskim,tw Bolku (ja ja ja ja zrobił,ja pokonał)tw alku, sp
Lechu Kaczyńskim i skakajacym bigosie bromku. Brawo panie prezydencie
rada
-5 # rada 2018-09-12 17:58
Bardzo dobre przemówienie sama prawda ?
Ama
+3 # Ama 2018-09-12 19:26
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?
AS
+2 # AS 2018-09-12 20:11
Cytuję Ama:
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?

Cytuję Ama:
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?


Bedziemy mieli wiecej kasy!
( że dostalismy 200 mld, dając 50 mld... mniejsza z tym tego w TVPiS nie powiedzą. JA WIERZĘ W SLOWA PREZYDENTA.
A tak na marginesie co on robil jaki poseł w europarlamencie ? rozbijał od srodka? nie!!! kasę zbijał w tej zlej unii
Jacek
+2 # Jacek 2018-09-13 08:37
Ales ty durny.
Zzzz
-4 # Zzzz 2018-09-12 20:11
W końcu mamy porządnego prezydenta !!
Al
-1 # Al 2018-09-12 22:03
Polska dzięki tej polityce będzie wyalienowana jak przed rozbiorami oby historia nie zatoczyla kregu
Imaginator
+1 # Imaginator 2018-09-13 09:10
Oczywista oczywistość, ale ludziom podoba się takie machanie szabelką. Z Rosją byliśmy, jesteśmy i pewnie zawsze będziemy skłóceni, teraz odwracamy się od zachodniej Europy, która na dodatek coraz mniej obchodzi Amerykę, pozostaną nam jakieś utopie jak Trójmorze, w których z racji tego, że jesteśmy największym krajem, będzie się nam wydawało że jesteśmy potęgą i będziemy pełnić taką rolę jak Niemcy w Unii.
Janek
-3 # Janek 2018-09-13 08:36
Czytam komentarze , moze nie wszystkie i wyciagam taki wnisek , ze nie wszystkim zalezy na Polsce niepodleglej , wolnej i przyjaznej dla Polakow. Brawo Panie Prezydencie.
Imaginator
+4 # Imaginator 2018-09-13 09:27
A nie potrafisz sobie wyobrazić, że oni też chcą Polski niepodległej, wolnej i przyjaznej dla Polaków, ale trochę innej niż chce Prezydent i jego obóz polityczny? Dlaczego ktoś kto ma inne poglądy to automatycznie zdrajca, sprzedawczyk czy inny gorszy sort?
erty
# erty 2018-09-13 10:30
Cytuję Imaginator:
A nie potrafisz sobie wyobrazić, że oni też chcą Polski niepodległej, wolnej i przyjaznej dla Polaków, ale trochę innej niż chce Prezydent i jego obóz polityczny? Dlaczego ktoś kto ma inne poglądy to automatycznie zdrajca, sprzedawczyk czy inny gorszy sort?

Oni i Ty chcecie Polski rządzonej przez zgniliznę lewacko-liberal ną w Brukseli a nie Niepodległej Polski więc nie pisz głupot
Rr
+3 # Rr 2018-09-13 12:02
I jeszcze stonkę podobno te zBrukseli zrzucają na nasze ziemniaki
ble
+2 # ble 2018-09-13 17:46
Oni i Ty chcecie Polski rządzonej przez zgniliznę lewacko-liberal ną w Brukseli a nie Niepodległej Polski więc nie pisz głupot


Typowe poglądy mieszkańców tej prowincjonalnej krainy jaką jest ziemia lubaczowska? Propaganda aż tak zniewolila umysł czy braki w oswiacie przyczynily sie do tego?
Qazek
+1 # Qazek 2018-09-13 11:19
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!! ! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli
Eh
+5 # Eh 2018-09-13 11:44
wracaj do szkoły i doucz się czym grozi bezwzględna władza większości, czym jest i jak rodzi się dyktatura , w jaki sposób włoscy faszyści dochodzili do władzy itp. Podstawowa wiedza z historii która ponoć jest nauczycielka życia
renia
+2 # renia 2018-09-13 12:07
a nie przeszkadza ci to, że w powiecie lubaczowskim od wielu lat władze sprawuje prawie we wszystkich urzędach PSL. może pomyśl zanim napiszesz, i zacznij od własnego podwórka a potem możesz opowiadać o faszystach z czasów drugiej wojny światowej.
Eh
+8 # Eh 2018-09-13 12:28
Przeszkadza mi to bardzo, niestety wciąż pokutuje u nas wzór demokracji ludowej, także na poziomie lokalnym , myśleliśmy ze jesteśmy juz w Europie a tak naprawdę wciąż daleko nam do zachodu a ostatnio coraz dalej , przykre to
renia
-1 # renia 2018-09-13 13:55
Termin "demokracja ludowa" był typowym dla komunistycznych propagandzistów zbitkiem słów, i oznaczał rządy socjalistyczne( komunistyczne), Najpierw trzeba przejść do prawdziwej demokracji w której źródło władzy stanowi wola większości obywateli i uznać wybory jako prawo do sprawowania władzy. A jeżeli chodzi o Europę to chce zaznaczyć , że w Europie jesteśmy od wieków i nic tego nie zmieni.
Eh
# Eh 2018-09-13 14:06
W latach 45-89 tez byliśmy w Europie ? No super było, a co do demokracji , ona moze się udać tylko wtedy gdy władza / wybrana wolą większości oczywiście / jest ograniczona prawem i nie moze sobie pozwalać na co tylko ma ochotę , nieograniczona bezwzględna władza większości obojętnie prawicowej czy lewicowej to autorytaryzm a pózniej dyktatura
Qazek
# Qazek 2018-09-13 14:00
[quote name="Eh"]wraca j do szkoły i doucz się czym grozi bezwzględna władza większości, czym jest i jak rodzi się dyktatura , w jaki sposób włoscy faszyści dochodzili do władzy itp. Podstawowa wiedza z historii która ponoć jest nauczycielka życia[/quote

KODOMITO gdyby twoja partia rządziła , to wtedy by była demokracja!! Pokaż mi inny, lepszy model wyboru władzy ,strasznie żałosny jesteś
Patriota
-2 # Patriota 2018-09-13 14:36
Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli ). Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna.
Tego w mojej szkole uczono a w twojej (zapewne moskiewskiej) czegoś innego?
Eh
# Eh 2018-09-13 14:53
W mojej szkole uczono więcej niż formułka z Wikipedii , w moim domu tez więcej - zwłaszcza kultury i historii Polski
Jacek
+1 # Jacek 2018-09-14 09:02
Ale glupie porownamie puknij sie glowa o sciane a uslyszysz jaka jest pusta
Imaginator
+1 # Imaginator 2018-09-13 15:07
Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli

Rozumiem i nie neguję wyników wyborów. Chodziło mi o to, że nie rozumiem takiego myślenia jak napisał #Janek: "ze nie wszystkim zalezy na Polsce niepodleglej , wolnej i przyjaznej dla Polakow". Mnie zależy, i wcale nie chcę zgnilizny lewacko-liberal nej, ale prawacko-koście lnej też nie.
ble
+1 # ble 2018-09-13 17:48
Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli

Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli


Ta wiekszość to procentowo ilu Polaków? 6 mln?
Patriota
-4 # Patriota 2018-09-13 20:25
tak 6 mln wystarczy, bo to i tak duża frekwencja. Masz inny sposób wybory władz, to się pochwal, chętnie poczytam jak dla ciebie wyglądają demokratyczne wybory a jak nie masz nic do powiedzenia ,to zamilcz
pl
+3 # pl 2018-09-14 08:45
Drogi Patrioto, a może okręgi jednomandatowe, a nie z listy wchodzą "miejsca biorące". Dlaczego naszym kochanym politykom, którzy walczą o lepszą Polskę dla nas wszystkich, zależy na tym, żeby być jak najwyżej na liście. Dobrych wybiorą nawet z ostatniego miejsca
hr
+2 # hr 2018-09-14 17:00
i na to patriota nie potrafi odpowiedzieć bo pewnie w tv o tym nie mowili
pl
+1 # pl 2018-09-13 11:26
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?
jarek
+1 # jarek 2018-09-13 17:50
Cytuję pl:
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?

Cytuję pl:
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?


pisowski
obserwator
+1 # obserwator 2018-09-13 21:06
Ludzie w Polsce lubią być poniżani i okłamywani. PO obiecywało i obiecuje gruszki na wierzbie, kłamali że nie ma kasy , tymczasem pieniądze spływały ale do mafii vatowskiej, rodziny wiązały ledwo koniec z końcem, ale lamentu o braku wolności nie było. Nawet teraz znajdą się indywidua, które bronią ich, a przecież to nie tylko ACTA, to również atak na Węgry i na PiS, często fake news bezkarne, Czy Wy Polacy nie widzicie tego fałszu i dalej dajecie się poniżać? Czy naprawdę lubicie być okłamywani?
figa
+6 # figa 2018-09-14 06:37
PiS to prawdziwa prawdziwość! Aha i sprawiedliwa sprawiedliwość (już otworzyłam oczy)
Aqq
+5 # Aqq 2018-09-14 10:30
PiS to magia i gwarancja udanego dnia, a do tego wiele innych nieoczekiwanych promocji
Janek
-3 # Janek 2018-09-14 11:43
PIS to nadzieja na lepsze jutro , to ogromna szansa na to by Polska byla mocnym silnym panstwem prawa. Wielu z was sie napewno to nie podoba , a szczegolnie wiernym sympatykomoblud y i klamstwa poprzednich rzadow.
Prawica
# Prawica 2018-09-21 21:48
Człowieku PO to opcja niemiecka a PiS to Ameryki Izrael. Bomdali 500+ tomsoe cieszycie jak dzieci. Też i! Kiedy wierzyłem....
Prawica
# Prawica 2018-09-21 21:44
Nie wierzcie w cuda na kiju to jest opony żyć. Jak ten cały PiS jest proamerykanski równa się Izrael. Miałam być ustawa IPN i co nie przeszła bo jezdza do Tel Avivu po cichu.
Prawica
-1 # Prawica 2018-09-21 21:45
Cytuję Prawica:
Nie wierzcie w cuda na kiju to jest opony żyć. Jak ten cały PiS jest proamerykanski równa się Izrael. Miałam być ustawa IPN i co nie przeszła bo jezdza do Tel Avivu po cichu.

*To jest żyd

UWAGA!