Prezydent w Leżajsku: mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o sobie

fot. Krzysztof Sitkowski KPRPfot. Krzysztof Sitkowski KPRP

Mamy prawo do tego, aby się sami rządzić i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali "zbutwiałe i gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami" instytucje w Polsce i będziemy to robili - powiedział we wtorek w Leżajsku prezydent Andrzej Duda.

- To ważne, żeby państwo pamiętało, i to ważne, żeby obywatele czuli, że państwo o nich pamięta. Chciałbym także, żeby dobrze rozwijały się miasta i gminy. Chcę państwa zapewnić, i pana burmistrza i pana starostę - Leżajsk nie jest nawet w najmniejszym stopniu mniej ważny niż Warszawa, Kraków, Poznań czy Gdańsk. Jest tak samo ważny. Z bardzo prostej przyczyny, tak samo jak w Warszawie, w Gdańsku, w Poznaniu, we Wrocławiu, Rzeszowie czy Przemyślu, tak samo i w Leżajsku mieszkają Polacy, którzy ciężko pracują, płacą podatki, są wiernymi obywatelami Rzeczypospolitej, których rodziny bardzo często płaciły ciężką daninę krwi, żeby Polska mogła wrócić na mapę, żeby mogła istnieć – podkreślił prezydent.

Andrzej Duda powiedział też, że w kraju "podnoszone są płace minimalne, będą podnoszone emerytury, będziemy starali się ze wszech miar pomóc". - Dlaczego? Dlatego, że wreszcie udaje się w naszym kraju zaprowadzić uczciwość i porządek. Ktoś do tej pory rozkradał 40 mld zł rocznie z podatków - mówił. Jak dodał, obawia się, że te pieniądze "w dużym stopniu wychodziły za granicę Polski". - One zostały zatrzymane dzisiaj, dzięki nim można realizować program 500 plus i wiele innych programów, które - mam nadzieję - przyczynią się do wzrostu jakości życia w Polsce i powrotu tych, którzy za granicę wyjechali po prostu za chlebem, szukając normalnego życia, normalnej pracy, bo nie było tu możliwości - zaznaczył.

Jak zauważył, młodzi ludzie wyjechali z kraju, bo szukali normalnego życia, a nie było takiej możliwości w naszym kraju. - Wierzę w to, że te możliwości będą nadal tworzone tutaj, także poprzez rozwój infrastruktury, także poprzez doprowadzanie szerokopasmowego Internetu do każdej gminy, także poprzez remonty dróg, chodników, także poprzez budowanie infrastruktury rekreacyjnej, o której mówił pan premier w swoim ostatnim wystąpieniu – powiedział Andrzej Duda.

- Chcemy, żeby Polska była normalnym krajem, takim samym, jak bogate kraje Unii Europejskiej, do tego dążymy, żeby był taki poziom życia – dodał prezydent, który zaapelował również do młodych ludzi, aby angażowali się w politykę i zmieniali Polskę, na taką "jaką sobie wyobrażają, na taką jaką chcieliby, żeby była".

Prezydent stwierdził, że Polacy zasługują, aby żyć na takim poziomie, jak mieszkańcy krajów zachodnioeuropejskich. - Nie jest naszym celem podniesienie komuś pensji o 100 zł, my chcemy, by Polak żył tak, jak żyje się w krajach zachodnioeuropejskich, na takim samym poziomie, bo Polacy na to zasługują nasza walka o niepodległość, o wolność, a także wolność Europy, choćby przed nawałą sowiecką powoduje, że jednocześnie zasługujemy na godziwy poziom życia - mówił prezydent.

Oczywiście mamy prawo mieć swoje oczekiwania wobec Europy, która nas zostawiła w 1945 r. na pastwę Rosjan ale przede wszystkim mamy prawo do tego, by się tutaj sami rządzić i decydować o tym, jaki Polska ma mieć kształt i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali zbutwiałe cały czas i cały czas gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami instytucje w Polsce, wiele ich jeszcze zostało, mimo upływu 30 lat - mówił prezydent.

Andrzej Duda zadeklarował, że "będziemy robili to, co obiecaliśmy". - Doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili w Polsce, że sądy są niesprawiedliwe i że sądownictwo w Polsce nie chroni obywatela, nie dopuścimy do tego, by ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym, państwem dla elit, w którym nie dostrzega się normalnego człowieka - zaznaczył.

Prezydent mówił, że chce, aby obywatele mieli przekonanie, iż ktoś myślał o nich, a nie "o jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika". - Wspólnota jest potrzebna tutaj, w Polsce, dla nas - własna, skupiająca się na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi; kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmować sprawami europejskimi. A na razie, niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – przekonywał.

Na koniec swojego wystąpienia prezydent życzył mieszkańcom Leżajska, żeby "mieli taką Polskę, jaką chcieliby, żeby była". - Wierzę w to, że uda się ją taką uczynić – piękną, wolną, cały czas niepodległą, coraz silniejszą, zamożną, taką, która broni swoich obywateli. Taką, w której zwycięża prawda i sprawiedliwość, a nie chamstwo, gwałt i oszustwo. Tego państwu życzę, tego życzę sobie - po prostu normalnej Polski – powiedział Andrzej Duda.

Źródło: polskieradio.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

nn
-2 # nn 2018-09-12 16:53
Typowe tkm
Ppp
-8 # Ppp 2018-09-12 17:14
Nie tkm,tylko wreszcie jest prezydent ,z którego można być dumnym po Tw wolskim,tw Bolku (ja ja ja ja zrobił,ja pokonał)tw alku, sp
Lechu Kaczyńskim i skakajacym bigosie bromku. Brawo panie prezydencie
rada
-5 # rada 2018-09-12 17:58
Bardzo dobre przemówienie sama prawda ?
Ama
+3 # Ama 2018-09-12 19:26
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?
AS
+2 # AS 2018-09-12 20:11
Cytuję Ama:
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?

Cytuję Ama:
Najprawdziwsza prawda, zwłaszcza jak załatwia nam wyjście z unii. Co wtedy zrobicie mądrale?


Bedziemy mieli wiecej kasy!
( że dostalismy 200 mld, dając 50 mld... mniejsza z tym tego w TVPiS nie powiedzą. JA WIERZĘ W SLOWA PREZYDENTA.
A tak na marginesie co on robil jaki poseł w europarlamencie ? rozbijał od srodka? nie!!! kasę zbijał w tej zlej unii
Jacek
+2 # Jacek 2018-09-13 08:37
Ales ty durny.
Zzzz
-4 # Zzzz 2018-09-12 20:11
W końcu mamy porządnego prezydenta !!
Al
-1 # Al 2018-09-12 22:03
Polska dzięki tej polityce będzie wyalienowana jak przed rozbiorami oby historia nie zatoczyla kregu
Imaginator
+1 # Imaginator 2018-09-13 09:10
Oczywista oczywistość, ale ludziom podoba się takie machanie szabelką. Z Rosją byliśmy, jesteśmy i pewnie zawsze będziemy skłóceni, teraz odwracamy się od zachodniej Europy, która na dodatek coraz mniej obchodzi Amerykę, pozostaną nam jakieś utopie jak Trójmorze, w których z racji tego, że jesteśmy największym krajem, będzie się nam wydawało że jesteśmy potęgą i będziemy pełnić taką rolę jak Niemcy w Unii.
Janek
-3 # Janek 2018-09-13 08:36
Czytam komentarze , moze nie wszystkie i wyciagam taki wnisek , ze nie wszystkim zalezy na Polsce niepodleglej , wolnej i przyjaznej dla Polakow. Brawo Panie Prezydencie.
Imaginator
+4 # Imaginator 2018-09-13 09:27
A nie potrafisz sobie wyobrazić, że oni też chcą Polski niepodległej, wolnej i przyjaznej dla Polaków, ale trochę innej niż chce Prezydent i jego obóz polityczny? Dlaczego ktoś kto ma inne poglądy to automatycznie zdrajca, sprzedawczyk czy inny gorszy sort?
erty
# erty 2018-09-13 10:30
Cytuję Imaginator:
A nie potrafisz sobie wyobrazić, że oni też chcą Polski niepodległej, wolnej i przyjaznej dla Polaków, ale trochę innej niż chce Prezydent i jego obóz polityczny? Dlaczego ktoś kto ma inne poglądy to automatycznie zdrajca, sprzedawczyk czy inny gorszy sort?

Oni i Ty chcecie Polski rządzonej przez zgniliznę lewacko-liberal ną w Brukseli a nie Niepodległej Polski więc nie pisz głupot
Rr
+3 # Rr 2018-09-13 12:02
I jeszcze stonkę podobno te zBrukseli zrzucają na nasze ziemniaki
ble
+2 # ble 2018-09-13 17:46
Oni i Ty chcecie Polski rządzonej przez zgniliznę lewacko-liberal ną w Brukseli a nie Niepodległej Polski więc nie pisz głupot


Typowe poglądy mieszkańców tej prowincjonalnej krainy jaką jest ziemia lubaczowska? Propaganda aż tak zniewolila umysł czy braki w oswiacie przyczynily sie do tego?
Qazek
+1 # Qazek 2018-09-13 11:19
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!! ! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli
Eh
+5 # Eh 2018-09-13 11:44
wracaj do szkoły i doucz się czym grozi bezwzględna władza większości, czym jest i jak rodzi się dyktatura , w jaki sposób włoscy faszyści dochodzili do władzy itp. Podstawowa wiedza z historii która ponoć jest nauczycielka życia
renia
+2 # renia 2018-09-13 12:07
a nie przeszkadza ci to, że w powiecie lubaczowskim od wielu lat władze sprawuje prawie we wszystkich urzędach PSL. może pomyśl zanim napiszesz, i zacznij od własnego podwórka a potem możesz opowiadać o faszystach z czasów drugiej wojny światowej.
Eh
+8 # Eh 2018-09-13 12:28
Przeszkadza mi to bardzo, niestety wciąż pokutuje u nas wzór demokracji ludowej, także na poziomie lokalnym , myśleliśmy ze jesteśmy juz w Europie a tak naprawdę wciąż daleko nam do zachodu a ostatnio coraz dalej , przykre to
renia
-1 # renia 2018-09-13 13:55
Termin "demokracja ludowa" był typowym dla komunistycznych propagandzistów zbitkiem słów, i oznaczał rządy socjalistyczne( komunistyczne), Najpierw trzeba przejść do prawdziwej demokracji w której źródło władzy stanowi wola większości obywateli i uznać wybory jako prawo do sprawowania władzy. A jeżeli chodzi o Europę to chce zaznaczyć , że w Europie jesteśmy od wieków i nic tego nie zmieni.
Eh
# Eh 2018-09-13 14:06
W latach 45-89 tez byliśmy w Europie ? No super było, a co do demokracji , ona moze się udać tylko wtedy gdy władza / wybrana wolą większości oczywiście / jest ograniczona prawem i nie moze sobie pozwalać na co tylko ma ochotę , nieograniczona bezwzględna władza większości obojętnie prawicowej czy lewicowej to autorytaryzm a pózniej dyktatura
Qazek
# Qazek 2018-09-13 14:00
[quote name="Eh"]wraca j do szkoły i doucz się czym grozi bezwzględna władza większości, czym jest i jak rodzi się dyktatura , w jaki sposób włoscy faszyści dochodzili do władzy itp. Podstawowa wiedza z historii która ponoć jest nauczycielka życia[/quote

KODOMITO gdyby twoja partia rządziła , to wtedy by była demokracja!! Pokaż mi inny, lepszy model wyboru władzy ,strasznie żałosny jesteś
Patriota
-2 # Patriota 2018-09-13 14:36
Demokracja – system rządów (reżim polityczny, ustrój polityczny) i forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli ). Obecnie powszechną formą ustroju demokratycznego jest demokracja parlamentarna.
Tego w mojej szkole uczono a w twojej (zapewne moskiewskiej) czegoś innego?
Eh
# Eh 2018-09-13 14:53
W mojej szkole uczono więcej niż formułka z Wikipedii , w moim domu tez więcej - zwłaszcza kultury i historii Polski
Jacek
+1 # Jacek 2018-09-14 09:02
Ale glupie porownamie puknij sie glowa o sciane a uslyszysz jaka jest pusta
Imaginator
+1 # Imaginator 2018-09-13 15:07
Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli

Rozumiem i nie neguję wyników wyborów. Chodziło mi o to, że nie rozumiem takiego myślenia jak napisał #Janek: "ze nie wszystkim zalezy na Polsce niepodleglej , wolnej i przyjaznej dla Polakow". Mnie zależy, i wcale nie chcę zgnilizny lewacko-liberal nej, ale prawacko-koście lnej też nie.
ble
+1 # ble 2018-09-13 17:48
Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli

Cytuję Qazek:
A ty nie potrafisz zrozumieć ,że demokracja to rządy większości a nie mniejszości!!!!! Prezydenta jak i rząd wybrano większością w demokratycznych wyborach więc miej inne zdanie ,tylko ty też pogódź się z tym ,żecto teraz oni są u władzy i rządzą tak jak tego wymagają od nich wyborcy ,którzy oddali na nich głosy. Wygrajcie sobie wybory , to będziecie realizować swoje myśli


Ta wiekszość to procentowo ilu Polaków? 6 mln?
Patriota
-4 # Patriota 2018-09-13 20:25
tak 6 mln wystarczy, bo to i tak duża frekwencja. Masz inny sposób wybory władz, to się pochwal, chętnie poczytam jak dla ciebie wyglądają demokratyczne wybory a jak nie masz nic do powiedzenia ,to zamilcz
pl
+3 # pl 2018-09-14 08:45
Drogi Patrioto, a może okręgi jednomandatowe, a nie z listy wchodzą "miejsca biorące". Dlaczego naszym kochanym politykom, którzy walczą o lepszą Polskę dla nas wszystkich, zależy na tym, żeby być jak najwyżej na liście. Dobrych wybiorą nawet z ostatniego miejsca
hr
+2 # hr 2018-09-14 17:00
i na to patriota nie potrafi odpowiedzieć bo pewnie w tv o tym nie mowili
pl
+1 # pl 2018-09-13 11:26
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?
jarek
+1 # jarek 2018-09-13 17:50
Cytuję pl:
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?

Cytuję pl:
To jeszcze portal lokalny czy już regionalny?


pisowski
obserwator
+1 # obserwator 2018-09-13 21:06
Ludzie w Polsce lubią być poniżani i okłamywani. PO obiecywało i obiecuje gruszki na wierzbie, kłamali że nie ma kasy , tymczasem pieniądze spływały ale do mafii vatowskiej, rodziny wiązały ledwo koniec z końcem, ale lamentu o braku wolności nie było. Nawet teraz znajdą się indywidua, które bronią ich, a przecież to nie tylko ACTA, to również atak na Węgry i na PiS, często fake news bezkarne, Czy Wy Polacy nie widzicie tego fałszu i dalej dajecie się poniżać? Czy naprawdę lubicie być okłamywani?
figa
+6 # figa 2018-09-14 06:37
PiS to prawdziwa prawdziwość! Aha i sprawiedliwa sprawiedliwość (już otworzyłam oczy)
Aqq
+5 # Aqq 2018-09-14 10:30
PiS to magia i gwarancja udanego dnia, a do tego wiele innych nieoczekiwanych promocji
Janek
-3 # Janek 2018-09-14 11:43
PIS to nadzieja na lepsze jutro , to ogromna szansa na to by Polska byla mocnym silnym panstwem prawa. Wielu z was sie napewno to nie podoba , a szczegolnie wiernym sympatykomoblud y i klamstwa poprzednich rzadow.
Prawica
# Prawica 2018-09-21 21:48
Człowieku PO to opcja niemiecka a PiS to Ameryki Izrael. Bomdali 500+ tomsoe cieszycie jak dzieci. Też i! Kiedy wierzyłem....
Prawica
# Prawica 2018-09-21 21:44
Nie wierzcie w cuda na kiju to jest opony żyć. Jak ten cały PiS jest proamerykanski równa się Izrael. Miałam być ustawa IPN i co nie przeszła bo jezdza do Tel Avivu po cichu.
Prawica
-1 # Prawica 2018-09-21 21:45
Cytuję Prawica:
Nie wierzcie w cuda na kiju to jest opony żyć. Jak ten cały PiS jest proamerykanski równa się Izrael. Miałam być ustawa IPN i co nie przeszła bo jezdza do Tel Avivu po cichu.

*To jest żyd

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane