Zakaz handlu w niedzielę uchwalony

fot. wikipedia.orgfot. wikipedia.org

Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Posłowie zdecydowali, że od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - jedna. Natomiast pełen zakaz będzie obowiązywał od 2020 roku.

Za uchwaleniem ustawy głosowało 254 posłów, przeciwko było 156, 23 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu, a następnie jeżeli nie będzie uwag, na biurko prezydenta.

Zakaz nie będzie dotyczył sklepów internetowych, stacji paliw, aptek, kwiaciarni, placówek pocztowych, a także zakładów pogrzebowych.

Całkowity zakaz handlu w niedziele lub zakaz ograniczony w zależności od regionu, pory roku czy wielkości sklepu istnieje obecnie w Niemczech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii, Belgii, Grecji i Danii. Za wprowadzeniem zakazu w Polsce opowiadało się m.in. NSZZ "Solidarność".

Źródło: PAP, rmf24.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

konsument
+5 # konsument 2017-11-24 12:33
i co ja teraz bede robił w niedziele?
jan a
+2 # jan a 2017-11-24 12:40
Cytuję konsument:
i co ja teraz bede robił w niedziele?



kosciółek, kosciółek!!! ew spacerek z rodziną, badx Polakiem - patriotą
Zakupoholik
# Zakupoholik 2017-11-24 18:01
A co #konsument nie wyda w markecie to niech rzuci na tacę :D (Dotyczy również pracowników handlu, skoro będą mieli wolne :))
moc
+5 # moc 2017-11-24 13:32
Cytuję konsument:
i co ja teraz bede robił w niedziele?

Spacer z rodziną po parku lesie A nie po sklepach
pulmax
+2 # pulmax 2017-11-24 20:30
Cytat:

Spacer z rodziną po parku lesie A nie po sklepach
Co to za demokracja jeżeli narzuca mi się co mam robić w niedzielę- do kościoła albo do parku-co to za wybór???
Joj
+3 # Joj 2017-11-24 21:33
Najpierw to trzeba miec ten park w Lubaczowie, aby moc spedzac tam czas z rodzina.
olo
-10 # olo 2017-11-24 13:49
brawo pisiory
obywatel
+6 # obywatel 2017-11-24 17:08
Na wsiach ten zakaz nie przejdzie, Patrioci wspomagający nasz przemysł monopolowy, rozniosą Sejm w mak.
Wspomagacz
+8 # Wspomagacz 2017-11-24 18:15
Na wsi nie ma dużych sklepów więc się niewiele zmieni, jak jest sklep prywatny, to stanie za ladą sam właściciel i będzie wspomagał tych patriotów (oraz swoją kieszeń).
Ama
+5 # Ama 2017-11-24 22:40
W Lubaczowie jest otwarty stary park na Sobieskiego, mozesz spacerowac
Ketonall
+5 # Ketonall 2017-11-25 09:20
I teraz Lubaczowscy Janusze wraz z Grażynami nie będą mogli bić się o swierzaki w Biedronce w niedziele
Ama
+4 # Ama 2017-11-26 10:29
Przecież to nie jest żadna tragedia, zakupy zrobisz w sobotę i jeszcze zaoszczędzisz. Po co ten szum, to normalne ze każdy chce mieć niedziele wolna i się pobyczyc
sprzedawca
+4 # sprzedawca 2017-11-26 15:36
to juz wolna niedziela nie nalezy sie pracownikom? oni tez maja rodzine z ktora chca spedzic dzien a nie tylko w pracy..

ja popieram kazda wolna niedziele. jakos inne panstwa na zachodzie zyja i gospodarka ma sie dobrze.. ludzie i tak szaleja na zakupach gdy zamyka sie je na 1 dzien z powodu jakiegos swieta. to i naucza sie zyc ze i niedziela to jest swieto dla pracownikow.
polak
-1 # polak 2017-12-04 19:47
BRAWO PIS !!!! najlepsza PARTIA RZĄDZĄCA KRAJEM !!!!!

Dziękujemy Ci Jarosławie i Beato !!!!!

NIEDZIELA JEST DLA RODZIN !!!! WSZYSCY POWINNI UCZESTNICZYĆ WE MSZACH ŚWIĘTYCH I SPĘDZAĆ CZAS TYLKO I WYŁĄCZNIE Z RODZINĄ !!!!

precz z platforma i, nowoczesna ..... mam nadzieje że więzienia już wkrótce się zapełnią !!!!

UWAGA!