Dentyści wyleczą w szkole lub prywatnym gabinecie. Nowa ustawa już za miesiąc

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

W ciągu miesiąca minister Radziwiłł przedstawi projekt ustawy zakładający powrót opieki medycznej do szkół - oświadczyła we wtorek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska, pytana w RMF FM o termin powrotu opieki medycznej do szkół, odpowiedziała: "Myślę, że to jest kwestia najbliższego miesiąca, kiedy pan minister Konstanty Radziwiłł, bo jesteśmy w stałym kontakcie, przedstawi projekt ustawy. Myślę, że od wiosny następnego roku jest realna szansa, jeżeli zostanie przyjęta ustawa, dlatego że jest sporo pieniędzy, które pan minister Radziwiłł na to przygotował.

Do 2019 r. rozliczymy się z opieki stomatologicznej, z opieki medycznej i ze stołówek w szkole. Dodała, że dentyści nie muszą pojawić się w szkołach, wystarczy, że szkoła będzie miała umowę ze stomatologiem, który ma swój gabinet poza szkołą. "Ale taka umowa, która spowoduje, że będzie on miał obowiązek np. z danej szkoły wyleczyć. Nie tylko przebadać i wydać karteczkę, że potrzebne jest takie leczenie" - zaznaczyła Zalewska.

 Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pacjent
+9 # Pacjent 2017-09-07 19:38
Opieka medyczna wróci do szkół - a kiedy w szpitalach będzie taka jak powinna?
Zabek
+7 # Zabek 2017-09-08 19:34
Byle tylko "dr" Margraf nie pracowała a żadnym z tych gabinetów... Niszczy zęby dorosłym, zniszczy i dzieciom..
lubaczowianin
+3 # lubaczowianin 2017-09-10 07:50
tak to prawda Zabek
Zabek
+2 # Zabek 2017-09-11 20:30
Niestety- mi spierniczyła zęba tak że leczę na Ukrainie :/
jadzia
# jadzia 2017-09-12 14:37
mi wziela 320 zl i zab do wyrwania
zynio111
+2 # zynio111 2017-09-27 10:34
Z ubolewaniem stwierdzam , że znam osobę , która miała
"leczony" ząb przez wspomnianą Panią Stomatolog .
Leczenie wymagało kilku wizyt i "leczenia precyzyjnego" ,
jak również kosztownego . Pacjent sygnalizował ciągły
ból a godzinne przebywanie w gabinecie zresztą kilkukrotne nie dawało mu ulgi ani nie rozwiązywało problemu. Po kilku takich seansach medycznych i lżejszy o więcej niż 320 zł ale nadal obolały zaczął szukać pomocy u innych stomatologów . Ku jego zaskoczeniu nikt nie chciał podjąć się leczenia - poprawiania jak to zostało określone rozgrzebanego zęba . Ból nie ustępował wiec znalazł się lekarz , który ulżył mu wyrywając ząb czyniąc go wolnym od bólu ale bezzębnym w tym zakresie bo pozostałe uzębienie jeszcze na szczęście posiada . Może to nie traumatyczne przeżycie , ale wyrobił zapewne sobie zdanie i swoją opinie , którą przekazuje innym a inni innym .
pacjentka
# pacjentka 2017-10-07 22:12
A mi wyleczyła i jest ok.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane