Nie będzie nowej opłaty paliwowej

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

- Zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który wprowadzał nową opłatę paliwową - powiedział PAP prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Przypomnijmy, że projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych kilka dni trafił do Sejmu. Zakładał on, wzrost cen paliw o 20 gr na litrze. Uzyskane w ten sposób środki miały zostać przeznaczone po połowie do Krajowego Funduszu Drogowego oraz nowo utworzonego Funduszu Dróg Samorządowych, z którego finansowane miały być remonty dróg gminnych i powiatowych, a także mostów na drogach wojewódzkich.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość będzie szukać środków gdzie indziej.

Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli - mówił dla Polskiej Agencji Prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości

Źródło: wpolityce.pl, PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Papuga
+3 # Papuga 2017-07-17 21:33
Ten projekt to była zasłona dymna dla akcji przejęcia sądów.
Ja
-1 # Ja 2017-07-18 06:06
"akcji przejęcia sądów"? No nic durniejszego ostatnio nie czytałem.
_
+5 # _ 2017-07-18 07:40
PIS boi się suwerena więc akurat tutaj wymiekł
Lord
+5 # Lord 2017-07-18 08:54
Jak zwykle administrator usuwa komentarze. Ręka rękę myje
oko
+7 # oko 2017-07-18 16:23
Mydlą oczy pod coś grubszego.
Papuga
+3 # Papuga 2017-07-18 22:27
Chyba chodzi o zapewnienie sobie wygrania następnych wyborów, najpierw samorządowych a potem parlamentarnych , poprzez odpowiednie zmiany odnośnie Państwowej Komisji Wyborczej i Kodeksu Wyborczego. Pewnie jeszcze usłyszymy o jakichś planach podwyżek, z których rząd się wspaniałomyślni e wycofa, w trosce o kieszenie Polaków, może coś pozwolą Prezydentowi zawetować, niech też mu poparcie społeczne nie spada.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...