Powiaty stracą ważne zadanie. Reforma urzędów pracy po wakacjach

fot. Googlefot. Google

Przygotowywany w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt nowej ustawy o rynku pracy będzie gotowy najwcześniej po tegorocznych wakacjach - ocenił we wtorek wiceminister w tym resorcie Stanisław Szwed. Zmiany mają poprawić działanie urzędów pracy.

Nowa ustawa, formalnie będąca nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ma w założeniu usprawnić działanie urzędów pracy i poprawić skuteczność aktywizacji osób bezrobotnych. Jednym z proponowanych działań ma być np. zniesienie obowiązku profilowania bezrobotnych w urzędach pracy. Resort zaproponuje też przekazanie urzędów pracy z samorządów w gestię administracji rządowej.

Gotowy po wakacjach projekt ma być przedmiotem uzgodnień międzyresortowych, a następnie - jako projekt rządowy - powinien trafić do parlamentu. Pytany, czy jest szansa na wprowadzenie nowych rozwiązań z początkiem przyszłego roku, wiceminister ocenił, że ważniejsze od terminów jest dobre przygotowanie ustawy oraz przygotowanie wszystkich instytucji do jej wdrożenia.

"Nie zakładamy sobie, że to musi być ten (termin 1 stycznia 2018 r. - red.); to musi być po prostu dobrze przygotowane, żebyśmy utrzymali dobrą sytuację na rynku pracy i nie zachwiali tego systemu, który jest w tej chwili, jeśli chodzi o wsparcie" - powiedział PAP Szwed.

"Projekt jest w tej chwili w fazie prac w ministerstwie - i jeszcze dość długo będzie. Będzie to projekt rządowy" - zapowiedział wiceminister, wskazując, że w resorcie rodziny i pracy powstała grupa zajmująca się przygotowaniem projektu, z uwzględnieniem zarówno wniosków z przeglądu działania obecnej ustawy z 2014 r., jak i wniosków z odbywających się w całej Polsce spotkań z samorządowcami i przedstawicielami urzędów pracy.

Szwed poinformował, że takie spotkania, podczas których służby zatrudnienia oraz samorządowcy zgłaszają swoje uwagi i postulaty, odbywają się we wszystkich regionach - to również element przygotowań do stworzenia projektu nowej ustawy.

Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Nierób
+20 # Nierób 2017-03-01 16:18
Po co w Lubaczowie urząd pracy ? Przecież tam nie oferują pracy w Lubaczowie tylko za granicą. Niech powstanie od nowa ten oto urząd jak juzpowdrana jakieś firmy
n
-7 # n 2017-03-02 09:13
Cytuję Nierób:
Po co w Lubaczowie urząd pracy ? Przecież tam nie oferują pracy w Lubaczowie tylko za granicą. Niech powstanie od nowa ten oto urząd jak juzpowdrana jakieś firmy

Co oznacza słowo juzpowdrana.To z języka polskiego?
Super
+19 # Super 2017-03-02 08:56
Najlepiej zlikwidować Urzędy Pracy w pizdu. Szczerze, nie znam nikogo, kto dzięki temu znalazł jakąś pracę, pomijając fakt, ile trzeba pieniędzy, żeby utrzymać urzędasow
as
-5 # as 2017-03-02 09:28
To chyba nikogo nie znasz
hmmm
+13 # hmmm 2017-03-02 10:12
przecież nie po to są te urzędy pracy by pomagać bezrobotnym w szukaniu pracy...

tylko by tam -urzędowała- banda urzędasków, pociotków całe rodzinne klany tam siedzą - elektorat ZSLu
michal77
+6 # michal77 2017-03-02 20:09
Zamknąć UP w Lubaczowie nie ma sensu żeby tyle ludzi tam siedziało i kawke popijało przez 10 lat nie dali mi żadnej oferty i po co oni tam chodza aby posiedzieć i tyle żadnego pożytku nie ma z nich
erk
-3 # erk 2017-03-03 07:53
Z Ciebie jak widać też nie
n
-3 # n 2017-03-03 10:53
Cytuję michal77:
Zamknąć UP w Lubaczowie nie ma sensu żeby tyle ludzi tam siedziało i kawke popijało przez 10 lat nie dali mi żadnej oferty i po co oni tam chodza aby posiedzieć i tyle żadnego pożytku nie ma z nich

Jak sobie poradziłeś bez pracy przez 10 lat.Sam pracy nie mogłeś znależć.?

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...