Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Do szpitala w Lubaczowie trafiły dwa respiratory

fot. rzeszow.uw.gov.plfot. rzeszow.uw.gov.pl

Szpital w Lubaczowie otrzymał dwa respiratory z Agencji Rezerw Materiałowych. Na bieżąco lubaczowska placówka medyczna otrzymuje też środki ochrony indywidualnej.

We wtorek (17.10) Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart na konferencji prasowej podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu  z Agencji Rezerw Materiałowych. Wsparcie w postaci respiratorów i kardiomonitorów oraz środków ochrony osobistej na bieżąco trafia do podkarpackich szpitali.

W zawiązku z tym, że nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa, staramy się na bieżąco wspierać nasze podmioty lecznicze. Dostawa zawnioskowanego przez placówki sprzętu w postaci 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów  jest przekazywana – za pośrednictwem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – do podkarpackich szpitali, bo to, by tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały – powiedziała wojewoda. Zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.

Do tej pory zrealizowane zostało całe zapotrzebowanie zgłoszone przez szpitale z terenu województwa podkarpackiego, tj. 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów. Dwa respiratory trafiły do Szpitala w Lubaczowie.

Dostarczony sprzęt pozwoli utworzyć dodatkowe miejsca dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wymagających wentylacji mechanicznej w szpitalach.

Od początku pandemii, za pośrednictwem wojewody do podkarpackich szpitali, przekazywane są środki ochrony indywidualnej.
– niespełna 200 000 szt. kombinezonów;
– ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;
– niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;
– niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;
– ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;
– 200 000 szt. fartuchów;
– 150 000 szt. osłon na buty;

Ponadto przekazano ponad 78 000 szt. (pojemnik 5L) płynów do dezynfekcji.

fot. rzeszow.uw.gov.plfot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.plfot. rzeszow.uw.gov.pl

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
vvv
Podziekowanie za szlachetny gest pani wojewodziny, w artykule brakuje, że to na wniosek naszej pani poseł. Redaktorze! Prosze to skorygować!
2
Papież
Boże, jaka propaganda! Tego za PRLu nie było! Ale lepsze dwa respiratory, niż zero. To też można rozważam w kategoriach sukcesu.
2
AntyPiS
Oddali nam za dwa respiratory, które na wiosnę wzięli do Łańcuta do jednoimiennego.
2
Ama
Czy to są te od rządu? Ponoć są wadliwe
1
polak2010
Człowiek który poświęcił wiele dla ojczyzny i obywateli profesor Szumowski powiedział ,,Respiratorów i maseczek dla nikogo nie zabrakło"Chwała takim wielkim Polakom.
1
oko
Tak się zastanawiam, kiedy moi znajomi, negujący i wyśmiewający wirusa przestaną w końcu narażać ludzi swoim bezmyślnym postępowaniem? Najczęściej to się dzieje wtedy gdy wirus dopadnie ich albo najbliższych. Już znam takie przypadki nagłego nawrócenia.
1
oko
Z dobrych źródeł wiem , że opieka nad chorymi jest coraz lepsza, ratownicy, lekarze i pielęgniarki oraz personel się starają. Chwała wszystkich, którzy walczą z covidem.
1
Doda
A ciekawe czy ktoś w lubaczowski szpitalu umie obsługiwać te respiratora czy dopiero będą się na kimś uczyć....
1
vvv
polak2010 powiedziała :
Człowiek który poświęcił wiele dla ojczyzny i obywateli profesor Szumowski powiedział ,,Respiratorów i maseczek dla nikogo nie zabrakło"Chwała takim wielkim Polakom.
Chwala też i tym nie tylko WIELKIM WZROSTEM

1
zenek
skoro tak piszesz to ty powinnaś być pierwsza do nauki, może się wtedy przekonasz, bo najlepiej wszystko hejtować, a do odpowiedzialnej pracy teraz chętnych brak. Teraz jest masa takich filozofów, którzy się na wszystkim znają i wszystko wiedzą, to tzw specjaliści od hejtowania.
1
AntyPiS
Panie polak2010. Ludzie jeżdżą po szpitalach po kilka godzin bo nigdzie nie było łóżka z respiratorem. Do Lubaczowa przywożono wręcz śmigłowcem pacjentkę z daleka bo w Lubaczów był wolny respirator. Były też przypadki niestety, że nie było respiratora i osoby umierały w karetkach. W TVPIS wiadomo, że Panu tego nie powiedzą bo to alternatywna rzeczywistość. Nie byłoby takiego problemu gdyby były te respiratory Szumowskiego od handlarza bronią. A tak jak są to w dużej mierze niekompletne i niedziałające. Najbardziej mnie przeraża to kogo nazywa Pan ,,Wielkim Polakiem" i uważa ,że należy mu się chwała. Widać, że lubi Pan fałsz i obłudę. Ten Szumowski na wiosnę kazdy bał się koronawirusa nie wiedząc co to jest i we Włoszech szalał i ludzie umierali pojechał tam sobie na narty. Ten sam Szumowski kiedy w Polsce kiedy panował reżim sanitarny bawił się dużą grupą znajomych nad jeziorem bez zachowania reżimu. Ten sam Szumowski pojechał po rezygnacji ze stanowiska Ministra Zdrowia pojechał sobie do Hiszpanii na wakacje kiedy była już tam najgorsza sytuacja pandemiczna w Europie. Ten sam Szumowski nie potrafił i nie chciał się przyznać, że po tych ekscesach ma koronawirusa. Panie polak2010 jest Pan fanem kłamstwa, obłudy, propagandy PiS i robienia z siebie idioty przez władzę. Szumowski nie jest żadnym ,,Wielkim Polakiem".
1
Papież
polak2010 powiedziała :
Człowiek który poświęcił wiele dla ojczyzny i obywateli profesor Szumowski powiedział ,,Respiratorów i maseczek dla nikogo nie zabrakło"Chwała takim wielkim Polakom.
HAHAHA... Wiedziałem, że to typowy troll. Nawet fanatyk PiSu tak nie uważa :D

1
vvv
Mało znasz tych fanatyków, tylko większość dziala w białych rękawiczkach, wysyłając do boju takie indywidua ktore ty masz za trolla
1
Wyborca zdegustowany
Czyli znowu będziemy czekać tygodniami na firmę która złoży te respiratory do kupy.
1
Rafa
na pewno od handlarza bronią z chin
1
vvv
Ile respiratorow mozna zakupić za 70 sosinowych baniek?
1
Janina
polak2010 powiedziała :
Człowiek który poświęcił wiele dla ojczyzny i obywateli profesor Szumowski powiedział ,,Respiratorów i maseczek dla nikogo nie zabrakło"Chwała takim wielkim Polakom.
Dla ludzi powielających takie kłamstwa jest osobne miejsce w piekle.

1
lxbfYeaa
Janina powiedziała :
polak2010 powiedziała :
Człowiek który poświęcił wiele dla ojczyzny i obywateli profesor Szumowski powiedział ,,Respiratorów i maseczek dla nikogo nie zabrakło"Chwała takim wielkim Polakom.
Dla ludzi powielających takie kłamstwa jest osobne miejsce w piekle.

0

10000 Pozostało znaków