fot. Nadleśnictwo Narol
W Rezerwacie Bukowy Las koło Narola leśnicy z Nadleśnictwa Narol zebrali bukiew, czyli nasiona buka. To ważny element prac prowadzonych w gospodarce leśnej, dzięki któremu możliwe będzie odnowienie drzewostanu w kolejnych latach. Tegoroczny sezon okazał się sprzyjający – bukowina w tym rejonie obrodziła nasionami wyjątkowo dobrze.
Zbiór odbył się na podstawie specjalnego zezwolenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Zebrane nasiona trafią teraz do szkółki leśnej w Łówczy, gdzie zostaną wysiane. W przyszłości wyrosną z nich młode buki, które zasilą kolejne pokolenia drzew w Bukowym Lesie.
To miejsce cieszy się popularnością wśród miłośników natury, w tym także grzybiarzy – jesienią okolica przyciąga wielu mieszkańców powiatu lubaczowskiego oraz turystów odwiedzających Roztocze.
Zobaczcie zdjęcia fot. Nadleśnictwo Narol






