1,3 mln złotych na "Dobry start" w powiecie lubaczowskim

ZUS na Podkarpaciu wypłacił już ponad 59 mln na wyprawkę szkolną "Dobry start".  Do mieszkańców powiatu lubaczowskiego trafiło 1,3 mln złotych.  Jeśli złożysz wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymasz najpóźniej 30 września 2023 r.

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną a świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy. Jeśli wniosek złożymy do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy najpóźniej 30 września 2023 r. , z kolei jeśli wniosek złożony zostanie później, świadczenie ZUS wypłaci w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.

„Od roku szkolnego (2021/2022) to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu +Dobry Start+, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Aktualnie na Podkarpaciu złożonych zostało już 143 tys. Wniosków,
a łączna kwota wypłat przekroczyła 59 mln zł.
– wskazuje Wojciech Dyląg – regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Programu "Dobry start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Składamy je wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub aplikacji mZUS. Obecnie w ramach bieżącego naboru wniosków – z powiatu stalowowolskiego wpłynęło już ponad 1,2 tys. wniosków. – dodaje rzecznik.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu" poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń "300 plus" będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Komentarze   

Kmicic
-13 # Kmicic 2023-09-01 08:42
Rodzice dziękują :-)
Dzieciaki korzystają :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+10 # Krzysztof Kaiser 2 2023-09-01 10:41
Cytuję Kmicic:
Rodzice dziękują :-)
Dzieciaki korzystają :-)


Widać, że jesteś kimś z lokalnego PiS. Jest artykuł proPis i już od razu jesteś i Ty. Ot lokalny aparatczyk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Robi
0 # Robi 2023-09-01 17:31
Byle by wystarczyło dla naszych "braci" z UA. oni bardziej potrzebują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia