Kolejne inwestycje w gminie Lubaczów

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Gmina Lubaczów dzięki dofinansowaniom realizuje kolejne inwestycje, które będą służyć społeczeństwu. Mowa o rozbudowie świetlicy w Antonikach i remoncie Orlików w Baszni Dolnej oraz Lisich Jamach.

Samorząd Gminy Lubaczów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury, które pozwoli na zakończenie prac przy rozbudowie świetlicy wiejskiej w Antonikach. Obiekt zostanie oddany mieszkańcom do użytku już na przełomie sierpnia i września br.

- Dzięki realizacji zadania powstanie nowoczesny obiekt świetlicy wiejskiej, który z pewnością będzie służył organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz integracji lokalnej społeczności, poprawi również warunki do prowadzenia działalności Kołu Gospodyń Wiejskich oraz innym nieformalnym organizacjom funkcjonującym w Antonikach. - czytamy na stronie Gminy Lubaczów

Na czas zbliżających się wakacji zaplanowano również prace remontowe przy boiskach Orlik w Baszni Dolnej oraz Lisich Jamach. Obejmą one renowację nawierzchni poliuretanowych na ww. boiskach wielofunkcyjnych, a w Lisich Jamach, dodatkowo – bieżni okólnej.

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

- Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska. Jego przeprowadzenie z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów sportowych, będzie również sprzyjać wzrostowi aktywności sportowej uczniów miejscowych szkół i mieszkańców korzystających z przebudowanej infrastruktury. - informuje Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Komentarze   

antywoźny
+1 # antywoźny 2023-05-26 13:35
Pracę remontowe, renowacja z programu sportowa polska. Super. Pogratulować. A teraz pytanie. Kochani radni miasta oleszyce kiedy wy postaracie się o jakieś dofinansowanie? Byliście, widzieliście jakie delikatnie mówiąc wasze dzieci czy wnuki maja warunki przy sp oleszyce, interesuje was tylko pobierana dieta czy też chociaż trochę dobro dzieci?tłumacze nie że nie ma pieniędzy już nie wystarcza. Proszę przejechać się po szkolach w powiecie to zobaczycie coś więcej niż wpłata na konto. Inne gminy jakoś mogą. A oleszyce nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dog
+1 # dog 2023-05-26 18:13
Nie ta opcja jest we władzy..... Kiedyś poseł z Oleszyc myslal o powieciem walczył (i wywalczył) Szpital Powiatowy, bo stary to byla zgroza. Teraz opcją rzadząca daje swoim.... taka pisowska sprawiedliwość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
+3 # antywoźny 2023-05-26 18:45
Cytuję dog:
Nie ta opcja jest we władzy..... Kiedyś poseł z Oleszyc myslal o powieciem walczył (i wywalczył) Szpital Powiatowy, bo stary to byla zgroza. Teraz opcją rzadząca daje swoim.... taka pisowska sprawiedliwość

trochę racji w tym jest . ale napisać wniosek o dofinansowanie z programu ogólnopolskiego chyba można? sorki ale z tego co się orientuję to radni mówią tylko - nie ma pieniędzy, gmina biedna ale żaden z nich nie zainteresował sie istniejącymi programami narzekają tylko ze nie ma kasy. prosze rozejrzeć sie dookoła wszędzie inwestycje a w oleszycach? stadion? fajnie ale wyniki piłkarzy słabe mimo nakładów finansowych, park? super ale to trochę mało. do szkoły w oleszycach chodza moje wnuki więc bywam tam i widzę. stare zniszczone już boisko, brak jakiejkolwiek infrastruktury przeznaczonej na zajęcia poza halą sportową. jak już pisałem prosze przejechać sie po szkołach powiatu a otworzą sie oczy jak wyglądają tereny przyszkolne. polecam szczególnie radzie taki rajd po szkołach. Może sie nie podobać to co pisze ale radni są po to aby zadbać o swoje miasto, o swoją gminę i ich mieszkańców, są po to by wyszukiwać środki na poprawę min szkól, dzieci bo to jest przyszłość Polski, pieniądze same nie przyjdą (no chyba ze na diete) trzeba ich poszukać a nie szukać wymówek jak pewien minister kiedyś "pieniędzy nie ma i nie będzie" po to idziecie do rady żeby ten stan zmieniać a nie siedzieć przez 5 lat i narzekać że nie ma. Jeśli nie potraficie to zrezygnujcie, dajcie szanse innym, młodszym może oni spróbują coś zrobić dla gminy. nie można być wiecznym radnym i nic nie robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
0 # one 2023-05-29 23:30
mozna napisac wniosek, ale nie każdy dostanie....pis uar dostanie...powi em wprost....wnios ki dobre...nie pisowskie,,,pow inny dostawac pieniadze, ale skoro daja sie na głupote pisowska, to nic nie zrobisz, wnioski powinno sie rozpatrywac merytorycznie , a nie partyjnie, daj na głupote, a ciemnota zagłosuje na PIS..proste!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
0 # one 2023-05-29 23:25
przejdz sie po szkole w Młodowie....jak wybudowana w 1988 roku tak istnieje....cie mnogród...i nawet miał byc orlik...wyszło zwykłe boisko....olesz yce??...przyjed z do tego skansenu mlodowskiego!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
one
0 # one 2023-05-29 23:38
w latach 90-tych byla szkoła w Młodowie chluba całego województwa, a czym jest dzis??...wstyde m dla całej gminy!...no , ale skoro sa pieniadze na stare lokomotywy, na które juz dzis nikt nie patrzy i beda niszczec pochłaniajac miliony złotych , to nic dziwnego.....po noc szkoła w Młodowie miala byc skansenem szkół poprzedniej władzy...i tak pozostała, jak na razie w srodku relikt dawnych czasów, a w Lisich Jamsch już sie remontuje to, czego tylko....lisiej amstwo dostaje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.