Ks. Andrzej Stopyra uhonorowany Medalem In Caritate Servire

Proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Bpa w Lubaczowie Andrzej Stopyra otrzymał Medal In Caritate Servire Dyrektora Caritas Polska. To wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w niesieniu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie.

W sobotę, 19 listopada 2022 r., odbyła się Gala Ubi Caritas, podczas której po raz XXI uhonorowano osoby i instytucje dające świadectwo miłosierdzia poprzez pomoc ubogim i potrzebującym. Nagrody i wyróżnienia zostały przyznane przez: Caritas, prawosławny Eleos oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Uroczystość odbyła się w kościele ewangelicko- augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie.

Wśród wyróżnionych znalazł się Proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Bpa w Lubaczowie Andrzej Stopyra, który otrzymał Medal In Caritate Servire Dyrektora Caritas Polska.

Ks. Andrzej Stopyra z Parafii pw. Św. Stanisława Bpa - Sanktuarium MB Łaskawej w Lubaczowie ze szczególnym zaangażowaniem niesie pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Uczestniczył w konwojach humanitarnych do diecezji lwowskiej, wspierał funkcjonowanie Namiotu Nadziei w Budomierzu, przyczynił się do powstania domu uchodźcy w Lubaczowie, dawał schronienie matkom z dziećmi przekraczającym granicę, wydawał ciepłe posiłki, odzież, przekazał również busa do obsługi przejścia granicznego

Krótki film odnośnie wielkiej pomocy uchodźcom z Ukrainy znajdziecie tutaj.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Tomi66
+17 # Tomi66 2022-11-23 12:36
Ci nasi księża i politycy niedługo będą mieli więcej medali jak radziedzcy generałowie. Medale i odznaczenia w dzisiejszych czasach nie znaczą nic !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ziomal
+14 # Ziomal 2022-11-23 14:37
A kto nagrodzi tych anonimowych darczyńców? Tych , którzy dają wdowi grosz? Tych to dopiero niebiosa raczą wynagrodzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
+1 # polak2010 2022-11-24 07:25
Ksiądz Andrzej Stopyra to fajny gość, bardzo lubię jego kazania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser
-2 # Krzysztof Kaiser 2022-11-24 10:30
Cytuję polak2010:
Ksiądz Andrzej Stopyra to fajny gość, bardzo lubię jego kazania.

Cytuję polak2010:
Ksiądz Andrzej Stopyra to fajny gość, bardzo lubię jego kazania.


Fajnie jakbyś w końcu posłuchał ich ze zrozumieniem ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane