Edukacja i prewencja. Policjanci i ratownicy uczą dzieci bezpieczeństwa

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Policjanci z Lubaczowa wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzą spotkania z uczniami pierwszych klas na terenie naszego powiatu, podczas których przypominają dzieciom zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Lubaczowski profilaktyk mł. asp. Anna Hanus-Witko w ramach projektu „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” spotyka się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. We wtorek funkcjonariuszka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie najmłodsi mogli również dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat pierwszej pomocy, którą zaprezentował ratownik medyczny Dariusz Hałucha.

- Cele jakie przyświecają działaniom, to przede wszystkim wzrost świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych, uświadamianie specyfiki zagrożeń, upowszechnienie wśród dzieci zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, zachowania się w domu, podczas zabawy, w szkole oraz w cyberprzestrzeni. Jest to także zacieśnienie współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. - informuje rzecznik KPP Lubaczów asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek

Kolejne spotkanie w ramach projektu przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Starym Lublińcu. Również w tym przypadku przedsięwzięcie miało na celu podniesienie bezpieczeństwa pierwszoklasistów na drodze, w szkole, w Internecie, w domu, a także podczas zabawy.

Jak informuje lubaczowska policja, działania w ramach tego projektu prowadzone będą przez policjantów na terenie naszego powiatu, do końca roku szkolnego. Partnerem przedsięwzięcia, wdrożonego przez Wydział Prewencji KWP w Rzeszowie, jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.