Szkoły w powiecie lubaczowskim przyjmują dzieci uchodźców z Ukrainy

Kilkadziesiąt dzieci z Ukrainy zostało przyjętych do szkół w powiecie lubaczowskim po wybuchu wojny u naszych wschodnich sąsiadów.

Jak poinformował na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Zenon Swatek od wybuchu wojny na Ukrainie, do szkół w powiecie lubaczowskim do szkół przyjętych zostało 48 uczniów. 36 dzieci uczy się w szkołach podstawowych, a 12 w szkołach ponadpodstawowych.

Zasady przyjęć do szkół i przedszkoli takie same dla wszystkich

Dzieci przyjmowane są do szkół na takich samych warunkach jak obywatele Polski. Jest to możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą.

MAG, zlubaczowa.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-03-18 11:19
Bardzo mądre działanie, Ukraina po wojnie będzie potrzebowała wykształconych obywateli.
AntyPiS
# AntyPiS 2022-03-18 19:09
Cytuję polak2010:
Bardzo mądre działanie, Ukraina po wojnie będzie potrzebowała wykształconych obywateli.


Jakby wcześniej byli niewykształceni .
Dmw
+2 # Dmw 2022-03-18 14:21
Patrząc na dzieci które grają w piłkę czy bawią się na huśtawkach to aż przykro że ich rówieśnicy kilkadziesiąt kilometrów dalej nie mogą tak spędzać czasu. I to przez jednego terrorystę. Hitler też pod koniec rozkazywał dywizjom,któryc h nie było. Putin to jest bydle,taka szmata że się nie mieści w pale najstarszego Indianina

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane