Najlepsze szkoły – znamy ranking Perspektywy 2022. Jak wypadły nasze placówki?

fot. zlubaczowa.plfot. zlubaczowa.pl

Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY udostępniła wyniki najnowszego rankingu najlepszych szkół w Polsce – Perspektywy 2022. Sprawdziliśmy jak w zestawieniu wypadły szkoły z powiatu lubaczowskiego. 

Ranking Perspektywy 2022 przygotowano już po raz 24. Pod uwagę wzięto dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Wyniki

Według rankingu najlepsze liceum w Polsce to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie najlepszym technikum.

W województwie podkarpackim spośród "ogólniaków" najlepiej w rankingu wypadło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (43. miejsce w Polsce). Na drugim miejscu I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (50. miejsce w rankingu ogólnym). Na miejscu trzecim znajduje się I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (59. miejsce w Polsce). 

Z kolei jeżeli chodzi o technika, to pierwsze miejsce w naszym województwie piastuje Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy (16 miejsce w kraju), na drugim miejscu Technikum nr 6 (ZSE) w Rzeszowie (32. miejsce w Polsce), a na trzecim Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w Jaśle (45. miejsce w kraju) 

Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie

W zestawieniu Perspektyw LO w Lubaczowie zajęło dopiero 765 miejsce w kraju. W rankingu województwa podkarpackiego na 68 szkół lubaczowskie LO znalazło się na 40 pozycji. W poprzedniej edycji tego rankingu nasz ogólniak w zestawieniu ogólnopolskim zajmował 871 miejsce, a w wojewódzkim 49.

Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

Technikum w ZS im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie nie znalazło się w gronie 500 najlepszych szkół według rankingu Perspektywy 2022.  Natomiast ZS w naszym województwie zajął 39 miejsce - w stosunku do ubiegłego roku, to spadek, bowiem wtedy lubaczowskie technikum zajęło 27 pozycję.

Technikum nr 1 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach

W zestawieniu po raz pierwszy znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Oleszycach. Podobnie jak w przypadku ZS w Lubaczowie tak i Technikum w Oleszycach nie ujęto w ogólnopolskim zestawieniu. W rankingu wojewódzkim na 70 szkół oleszyckie technikum zajmuje 64 miejsce.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+1 # Dmw 2022-01-12 22:22
Uczęszczałem do tej szkoły
Bardzo mile ja wspominam.. wróciłbym jeszcze .na rok
Miałem fajna klasę i wychowawcę
o nieee
+3 # o nieee 2022-01-13 11:33
Cytuję Dmw:
Uczęszczałem do tej szkoły
Bardzo mile ja wspominam.. wróciłbym jeszcze .na rok
Miałem fajna klasę i wychowawcę

LO w Lubaczowie wspominam bardzo źle, a zwłaszcza kilku nauczycieli, których z czystej przyzwoitości nie wymienię z imienia i nazwiska choć należałoby im się to za to jak gnębili wielu uczniów uważając siebie za profesorów, a swój przedmiot za najważniejszy. Na szczęście to były lata 90 - te i mam nadzieję, że obecnie nie ma takich psycholi pośród kadry nauczycielskiej .

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...