Prawie 1,3 mln zł dofinansowania z programu "Dostępna szkoła" dla powiatu lubaczowskiego [VIDEO]

fot. funduszeeuropejskie.gov.plfot. funduszeeuropejskie.gov.pl

Powiat lubaczowski otrzyma prawie 1,3 mln złotych z programu "Dostępna szkoła" na remont Zespołu Placówek w Lubaczowie. Symboliczny czek w środę odebrał starosta Zenon Swatek.

Dostępna Szkoła to projekt realizowany w ramach rządowego programu Dostępność Plus. Jego cel to przystosowanie placówek edukacyjnych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Na Podkarpaciu dotacje dostało 39 szkół - dzisiaj odebrało je osiem, m.in. z powiatu lubaczowskiego.

- Koordynowany od ponad 3 lat przez resort funduszy i polityki regionalnej rządowy Program Dostępność Plus dotyczy wielu aspektów naszego życia. Jednym z priorytetowych działań jest zwiększenie poziomu dostępności w szkołach. Edukacja, która zapewnia równe szanse dzieci w zdobyciu wiedzy i wykształcenia, jest istotnym czynnikiem określającym nasze dorosłe życie. Dlatego działania kierowane do uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej są bardzo wysoko na naszej liście priorytetów – mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Powiat lubaczowski otrzymał grant o wartości niemal 1,3 mln zł. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzony zostanie m.in. remont w Zespole Placówek im. Jana Pawła II, który prowadzi Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci z niepełnosprawnościami i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy dla młodzieży z niedostosowaniem społecznym.

- Oba ośrodki mieszczą się budynkach po koszarach wybudowanych jeszcze w latach 80. XIX wieku, za czasów cesarza Franciszka Józefa. To obiekty leciwe, wymagające remontu. Pieniądze przeznaczymy na usprawnienie komunikacji, ale także na pomoce dydaktyczne, szkolenia – zyska na tym całe środowisko, a zmiany na pewno będą odczuwalne w mieście i powiecie – mówił w Rzeszowie Zenon Swatek, starosta lubaczowski

Projekt „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, jako pilotaż działania „Szkoła bez barier”

Zobaczcie relację TVP Rzeszów:

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Bystry jak sik
+8 # Bystry jak sik 2022-01-06 09:52
Szukam na zdjęciu panią Poseł i nie mogę znaleźć ...
rlu
+7 # rlu 2022-01-06 14:21
I cyk, pozowanko.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane