Za nami piąta edycja konkursu pamięci prof. Franciszka Misztala

fot. ZSP Lisie Jamyfot. ZSP Lisie Jamy

We worek (26.10) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyła się  V edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy i Kreatywności dot. biografii prof. Franciszka Misztala pt. „ Autorytet mojego regionu, autorytet mojego kraju...”, patrona byłego gimnazjum w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Lisich Jamach.

Konkurs skierowany jest do uczniów klasy VII i VIII szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy wśród uczniów powiatu lubaczowskiego na temat urodzonego w Lisich Jamach Franciszka Misztala, uznanego w Polsce i za granicą profesora, będącego konstruktorem maszyn lotniczych i elementów konstrukcyjnych znajdujących zastosowanie w polskim przemyśle lotniczym.

Profesor swoją postawą dowiódł, że pomimo trudów można osiągać wspaniałe sukcesy i stać się ważną częścią historii regionu, jak również kraju. – podkreśla Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach

Co ciekawe, szkoła w Lisich Jamach może pochwalić się tradycjami związanymi z lotnictwem. W latach 2012-2019 Publiczne Gimnazjum w Lisich Jamach  nosiło imię profesora Franciszka Misztala, wybitnego polskiego konstruktora, członka Polskiej Akademii Nauk. Profesor urodził się w przysiółku Misztale w Lisich Jamach. Swoją karierę związał z Warszawą, tam mieszkał i pracował.  Dzięki tak wybitnej postaci szkoła nawiązała współpracę z Warszawskim Klubem Seniorów Lotnictwa, Politechniką Warszawską, Fundacją „Smyki na Start”. W szkole znajdują się pamiątki związane z Patronem: tablica pamiątkowa, sztandar Publicznego Gimnazjum im. Prof. Franciszka Misztala, mural poświęcony profesorowi oraz liczne pamiątki.  

W tegorocznej edycji  konkursu wzięło udział pięć szkół:

- Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,
- Szkoła Podstawowa  nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka  w Lubaczowie,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie,
-Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wielkich Oczach,
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.

Spośród uczestników, którzy wykazali się wyjątkowo wysokim poziomem znajomości biografii profesora, komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
– 1 miejsce: Alicja Jawna,
–  2 miejsce: Karol Kowalski,
–  3 miejsce: Damian Furgała,
– wyróżnienia: Jan Kaczor, Patrycja Krzyszkowska, Patrycja Maszlanka, Łukasz Kornaga, Katarzyna Szczygieł, Zofia Horiwnyk, Karol Bojarski, Aleksander Robacki i Robert Misztal.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla, który jednocześnie sprawował Patronat Honorowy nad konkursem.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą biografii profesora Franciszka Misztala. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji. Dziękujemy również opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu. – podsumowuje Zespół Szkolno–Przedszkolny w Lisich Jamach.

Organizatorami konkursu byli dyrektor szkoły Jolanta Wołoch oraz nauczyciele Agnieszka Bielecka-Krasulak i Aneta Tworko.

Źródło: ZSP Lisie Jamy

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ciekawy
-1 # Ciekawy 2021-10-29 13:58
Profesor swoją postawą dowiódł, że pomimo trudów można osiągać wspaniałe sukcesy i stać się ważną częścią historii regionu, jak również kraju. – podkreśla Zespół Szkolno-Przedsz kolny w Lisich Jamach. Moim zdaniem trzeba troszeczkę popracować nad interpunkcją.
Ktoś
# Ktoś 2021-10-29 20:38
Uczennica lubaczowskiej 1 pierwsze miejsce.
Kolejny sukces tej szkoły.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane