Święto Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie [FOTO]

fot. Zespół Szkół w Lubaczowiefot. Zespół Szkół w Lubaczowie

W czwartek (16.09) Zespół Szkół w Lubaczowie obchodził swoje święto. Podczas uroczystości nauczyciele i uczniowie uczcili pamięć patrona szkoły generała Józefa Kustronia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę, odprawioną przez proboszcza Parafii Św. Stanisława w Lubaczowie Andrzeja Stopyrę. Po Mszy Św. rozpoczęła się część oficjalna podczas której głos zabrali dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie Andrzej Nepelski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Tabaczek.

W dalszej części przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie, przyrzekając dbać o honor i tradycję, rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nich nadzieje rodziców i nauczycieli, wyrabiać w sobie siłę woli, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym, szanować poglądy i przekonania, dbać o język ojczysty i szanować symbole narodowe.

Była tez część artystyczna podczas której uczniowie starszych klas zaprezentowali niecodzienną lekcję historii, podczas której odbył się turniej wiedzy o generale Józefie Kustroniu.  Jego uczestnicy w ciekawy sposób zaprezentowali kluczowe wydarzenia z życia patrona Zespołu Szkół w Lubaczowie.

Na koniec uroczystości przedstawiciele dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów oraz władz powiatu złożyli kwiaty przed obeliskiem generała Józefa Kustronia przy wejściu do szkoły. Następnie wszyscy udali się na tegoroczną trasę Biegu Kustronia, by kibicować jego uczestnikom.

Źródło: Zespół Szkół w Lubaczowie

Zdjęcia: Zespół Szkół w Lubaczowie

swieto-zs-0.jpgswieto-zs-1.jpgswieto-zs-2.jpgswieto-zs-4.jpgswieto-zs-5.jpgswieto-zs-6.jpgswieto-zs-7.jpgswieto-zs-8.jpgswieto-zs-9.jpgswieto-zs-10.jpgswieto-zs-11.jpgswieto-zs-12.jpgswieto-zs-13.jpgswieto-zs-14.jpgswieto-zs-15.jpgswieto-zs-16.jpgswieto-zs-17.jpgswieto-zs-18.jpgswieto-zs-19.jpgswieto-zs-20.jpgswieto-zs-21.jpgswieto-zs-22.jpgswieto-zs-23.jpgswieto-zs-24.jpgswieto-zs-25.jpgswieto-zs-26.jpgswieto-zs-27.jpgswieto-zs-28.jpgswieto-zs-29.jpgswieto-zs-30.jpg

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane