LO w Lubaczowie nawiązało współpracę ze Szkołą Filmową w Łodzi

fot. lo-lubaczow.plfot. lo-lubaczow.pl

Wczoraj (21.05) zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, a Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi.

Na mocy porozumienia uczniowie przyszłorocznej pierwszej klasy o profilu humanistycznym będą mieli zajęcia z wykładowcami  „łódzkiej filmówki”( w trybie stacjonarnym – w szkole i na uczelni, jak również w trybie  zdalnym).

Zajęcia będą obejmowały następujące obszary: zajęcia z fotografii, aktorstwa, scenopisarstwa, sztuki operatorskiej, historii kina.

Drodzy absolwenci klas ósmych – zapraszamy Was do naszej szkoły! A wszystkie „artystyczne dusze” zapraszamy do klasy humanistycznej! – zachęca lubaczowski ogólniak

Szkoła Filmowa w Łodzi to jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie. Szkoła kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów. Absolwenci uczelni (a nawet w jednym przypadku student) otrzymali prestiżowe polskie i zagraniczne nagrody filmowe m.in. Zbigniew Rybczyński (Oscar 1982), Roman Polański (Oscar 2002 i Złota Palma 2002 w Cannes), Krzysztof Zanussi (Złoty Lew w Wenecji i Złote Lwy), Krzysztof Kieślowski (Europejska Nagroda Filmowa 1988 i Złoty Lew), Juliusz Machulski (Złote Lwy), Andrzej Wajda (Oskar 2000 i Złota Palma 1981).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Haaaah
-2 # Haaaah 2021-05-23 07:29
Romek P... i młodsi koledzy lubią to!
Echh
+2 # Echh 2021-05-24 06:02
W jakim my żyjemy kraju skoro dla autora tego tekstu czy tych minusujacych: pedofil, gwałciciel i od 30 lat uciekinier sądowy jest autorytetem

bo co znany reżyser?

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane