Komputery od Fundacji Kościuszkowskiej dla uczennic z LO

fot. powiatlubaczowski.plfot. powiatlubaczowski.pl

Dzięki inicjatywie Adama Swatka-Czerneckiego, anglisty z lubaczowskiego LO i jednocześnie Radnego Rady Powiatu oraz pomocy Marka Skulimowskiego, Prezesa i Dyrektora Wykonawczego Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku, dwie uczennice LO otrzymały laptopy, które posłużą im do zdalnej nauki. Komputery osobiście przekazał we wtorek (20.10) M. Skulimowski, który akurat przebywał w odwiedzinach w rodzinnych stronach.

Inicjatywa pomocy potrzebującym uczniom zrodziła się spontanicznie podczas spotkania A.Swatka i M.Skulimowskiego. Zaowocowała zakupem 2 laptopów, które zasponsorował Lubaczowianin, na co dzień mieszkający w Ameryce i działający w  jednej z najprężniejszych organizacji polonijnych w USA- Fundacji Kościuszkowskiej.

Założona w 1925 roku przez Szczepana Mierzwę (urodzonego w Rakszawie, a mieszkającego w Baszni k.Lubaczowa) fundacja  ma na celu pogłębienie więzi między Polska i Stanami Zjednoczonymi poprzez programy edukacyjne oraz wymianę kulturalna – naukową.

– Nasi darczyńcy przekazali fundusze m.in. na pomoc naukową, dlatego dziś przekazuję te komputery, które są dla uczniów niezbędnym sprzętem w trudnym czasie pandemiiNasz fundusz ciągle jest, więc możliwe, że to nie ostatnia pomoc kierowana tutaj– wyjaśnił M.Skulimowski*.

W spotkaniu wziął udział również Zenon Swatek- starosta lubaczowski oraz Mariusz Pieróg- naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. - informuje Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

*M. Skulimowski  urodził się w Lubaczowie w 1970 roku. Ukończył Wydział Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2001 roku był nauczycielem języka angielskiego w Lubaczowie i wykładowcą w Kolegium Języków Obcych w Jarosławiu W latach 2001 – 2011 pracował jako polski dyplomata: dwukrotnie był konsulem, w tym zastępcą konsula generalnego RP w Nowym Jorku, oraz pełnił funkcję radcy w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Tel Awiwie. W latach 2011-2016 był dyrektorem operacji amerykańskiej firmy INGLOT Cosmetics. Od grudnia 2016 roku jest Prezesem i Dyrektorem Wykonawczym Fundacji Kościuszkowskiej.

fot. powiatlubaczowski.plfot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mieczysław
+26 # Mieczysław 2020-10-20 11:38
Inicjatywa godna pochwały, ale bez zdjęć, zbędnych spotkań i obecności przedstawicieli władz nie obyłoby się, prawda? Komputery nie działałyby tak dobrze..
Ciekawy
+35 # Ciekawy 2020-10-20 12:26
Czterech dorosłych mężczyzn przyniosło do szkoły dwa laptopy, zakupione przez jedną osobę. Rozumiem obecność ofiarodawcy, obecność nauczyciela i uczennic. Po co pan starosta i pan Piróg? W dobie koronawirusa i nauczania hybrydowego po co pchają się do szkoły? Bo do starostwa wejście ograniczone...
Monia
+16 # Monia 2020-10-20 12:42
A bo to komputery z Hameryki może jakieś bardzo ciężkie są?
kome sponsorowany :D
+10 # kome sponsorowany :D 2020-10-20 16:28
mam Asusa - jest ok,
14 calówka około kilogram
;)
Ppp
+13 # Ppp 2020-10-20 13:35
A takie byly ladne,amerykans kie,szkoda...
kome sponsorowany :D
+11 # kome sponsorowany :D 2020-10-20 16:29
Asusy są z Tajwanu
komputery bardzo ok
;)
irghendu
+17 # irghendu 2020-10-20 21:55
A te uczennice, pewnie za dobre wyniki w nauce. Ale w artykule tylko w Swatkach?
diagnosta
-17 # diagnosta 2020-10-20 22:36
coraz więcej zazdrosnych komentujących, wydaje mi się, ze nic nie stoi na przeszkodzie aby komentujący byli jawni, wtedy każdy mógłby się pochwalić swoimi osiągnięciami pisarskimi lub plotkarskimi.
Ból większy niż twój
+18 # Ból większy niż twój 2020-10-20 23:10
Cytuję irghendu:
A te uczennice, pewnie za dobre wyniki w nauce. Ale w artykule tylko w Swatkach?

Kogo obchodzą uczennice czy jakieś tam laptopy, przecież wiadomo, że chodzi tylko o to, aby zrobić kolejne zdjęcie i przykleić się do czyjegoś sukcesu ;)
lolek
-6 # lolek 2020-10-21 08:43
Celem Fundacji jest prowadzenie, wspieranie i promowanie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

najpierw przeczytaj a potem komentuj!
Ból większy niż twój
+8 # Ból większy niż twój 2020-10-21 13:25
Cytuję lolek:
Celem Fundacji jest prowadzenie, wspieranie i promowanie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

najpierw przeczytaj a potem komentuj!

Wspieranie i promowanie WYMIANY INTELEKTUALNEJ? Proszę czasami włączyć sobie sesję rady powiatu i posłuchać co i w jaki sposób ludzie przedstawieni na zdjęciu mówią.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane