Będzie nowy dyrektor LO w Lubaczowie? Zarząd Powiatu ogłosił konkurs

fot. lo-lubaczow.plfot. lo-lubaczow.pl

Zarząd Powiatu Lubaczowskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie. 30 lat dyrektorem tejże placówki był Zbigniew Hypiak, który złożył rezygnację ze stanowiska.

31 sierpnia Zarząd Powiatu w Lubaczowie ogłosił konkurs na Dyrektora LO w Lubaczowie. Do konkursu może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku. Stanowisko dyrektora może objąć nauczyciel mianowany lub dyplomowany.  Kandydat musi m.in. mieć wykształcenie wyższe oraz posiadać najmniej pięcioletni straż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Osoby przystępujące do konkursu decyzję o kandydowaniu na to stanowisko muszą pisemnie uzasadnić. Zarząd Powiatu wymaga też, aby kandydat przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Będzie też potrzebny opis przebieg dotychczasowej pracy zawodowej.

Kandydaci dokumenty mogą składać do 25 września pocztą na adres Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, 37-600 Lubaczów, ul. Jasna 1 lub osobiście w sekretariacie.

Szczegóły dotyczące ogłoszono konkursu znajdują się pod tym linkiem.

Od 1990 r. funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie pełnił mgr Zbigniew Hypiak. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Bóg honor i ojczyzna
+12 # Bóg honor i ojczyzna 2020-09-01 21:57
O jakiej zmianie mówi ten artykuł? Personalnej to chyba jasne. 30 lat - to był i tak niezły ....
Jasio
+2 # Jasio 2020-09-02 22:24
Niezły co?

Krew w człowieku się burzy na styl i sposób w jaki Profesora Hypiaka załatwiono
Hi hi
+6 # Hi hi 2020-09-02 22:47
A jaki to profesor?
XYZ
+6 # XYZ 2020-09-04 00:31
To prawda, chociaż zwyczajowo tak kiedyś mówiło się, ale dzisiaj trąci to "myszką". Hi hihi
Bla. Na
-1 # Bla. Na 2020-09-03 05:34
Na profesora trzeba mieć tytuł.
Obecnie z tego co wiem ww. skończył na magisterce.
Śmiac mi się chce jak ktoś z takim tytułem chce aby zwracać się do niego per profesor.
technik
+7 # technik 2020-09-03 07:49
Panie profesorze (albo panie psorze :)). W szkołach średnich uczniowie tak się zwracają do wszystkich nauczycieli, niezależnie od tego jaki mają oni tytuł naukowy.
Lubaczów
+15 # Lubaczów 2020-09-03 10:49
Do mnie żaden uczeń nie mówi profesorze. Są jednak tacy, do których się tak zwracają. Pozdrawiam
XYZ
+5 # XYZ 2020-09-04 00:29
:-)
Jasio 2
+3 # Jasio 2 2020-09-04 00:33
Oj Jasiu! On dawno powinien odejść
Orion
+13 # Orion 2020-09-03 07:39
To tytuł zwyczajowy tumanie po zawodówce
Julka
+2 # Julka 2020-09-03 07:57
Bardzo cenimy Pana Dyrektora Zbigniewa HypiakaDobrzy Ludzie zawsze są gnębieni
kola
+7 # kola 2020-09-03 21:07
W jakim sensie "dobry"? Jako menadżer/dyrekt or, jako nauczyciel, jako człowiek, czy w każdej z tych kategorii?
Dziecko repatriantów
+5 # Dziecko repatriantów 2020-09-04 00:28
Cieszę się, że takie są Twoje odczucia i doświadczenia rozumiem. Moje i mojej rodziny niestety nie. Zło z udziałem Pana i łzy. Na szczęście dla nas wybaczylismy
Kris
-1 # Kris 2020-09-03 18:37
Może "były" wicestarosta Paweł G. będzie startował w konkursie ? :-|
XYZ
# XYZ 2020-09-04 00:20
Ta szkola z ponad stuletnim istnieniem zasługuje na klasę dyrektora i nauczyciela z mocnym kręgosłupem przedwojennej Polski. A na dzisiejsze czasy odważnego menadżera, otwartego na problemy każdego tworzącego społeczność szkolną: od dziecka i rodzica po nauczyciela. I co najważniejsze z umiejętnością dzialania w trudnych sytuacjach! I z umiejętnością podejmowania decyzji.
Czuły
+6 # Czuły 2020-09-06 06:14
Cytuję XYZ:
Ta szkola z ponad stuletnim istnieniem zasługuje na klasę dyrektora i nauczyciela z mocnym kręgosłupem przedwojennej Polski. A na dzisiejsze czasy odważnego menadżera, otwartego na problemy każdego tworzącego społeczność szkolną: od dziecka i rodzica po nauczyciela. I co najważniejsze z umiejętnością dzialania w trudnych sytuacjach! I z umiejętnością podejmowania decyzji.

Mądra wypowiedź a tyle minusów.
XYZ
+6 # XYZ 2020-09-08 22:18
To znaki czasów! Elity wymordowane w czasach okupacji i w czasach powojennych i czyżby ich potomkowie w odwrocie?!
neo
# neo 2020-09-04 11:28
Też tak słyszałem, dlatego zrezygnował.
Lubaczów
+15 # Lubaczów 2020-09-05 08:13
Przecież konkurs to tylko z nazwy konkurs. Oni przecież już wiedzą kto nim zostanie.
xyz cd
+9 # xyz cd 2020-09-08 22:25
Wszystko ustalone i namaszczone. Pan Henio będzie. A biega "tam" i i z powrotem. Smutne to i niestety prawdziwe.
Obserwatorka
+9 # Obserwatorka 2020-09-05 09:49
LO nie ma szczęścia do kadry zarządzającej i cieszę się, że kończą się czasy, kiedy całe życie wykonywało się zawód DYREKTOR. Zdecydowanie potrzebny jest prawdziwy menadżer i sądzę, że wcale nie musi być to nauczyciel. A jeśli już, niech to będzie ktoś decyzyjny i świetnie zorganizowany i z pewnością nie jest to powszechnie znany kandydat.
XYZ
# XYZ 2020-09-05 23:50
O tym też wcześniej pisałem. :-)
XYZ
+6 # XYZ 2020-09-08 22:20
Oj mylisz się niestety. Dobrze znany niejaki pan Henio!

UWAGA!