Policjanci z wizytą u przedszkolaków

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Lubaczowscy policjanci po raz kolejny spotykali się z najmłodszymi. Tym razem o ważnych sprawach, bo o bezpieczeństwie, rozmawiali z przedszkolakami z Dachnowa.

Funkcjonariusze na początku spotkania wyjaśnili dzieciom, czym zajmują się policjanci. Pokazali elementy umundurowania i wyposażenia służbowego. Maluchy z chęcią przymierzały policyjną czapkę, jak również kamizelkę odblaskową. Taka forma prezentacji umundurowania pozwoliła również na wyjaśnienie dzieciom, jak dużą rolę odgrywają elementy odblaskowe w bezpieczeństwie drogowym. Policjanci omówili, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, zwracając szczególną uwagę na korzystanie z przejść dla pieszych i chodzenie tylko pod opieką dorosłych.

Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest interwencja i jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób. Dzięki temu dzieci wiedzą, o jakich zdarzeniach powinno się powiadomić służby ratunkowe, a także że zawsze mogą poprosić funkcjonariusza i dorosłych o pomoc.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek niecodziennych gości w ich przedszkolu.

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczówfot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane