Sprawdzili się w boju. Uczniowie ZS w Lubaczowie wzięli udział w "Spartakiadzie" [ZDJĘCIA]
Featured

Sprawdzili się w boju. Uczniowie ZS w Lubaczowie wzięli udział w "Spartakiadzie" [ZDJĘCIA]

fot. ZS Lubaczówfot. ZS Lubaczów

Uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie po raz kolejny wzięli udział w Spartakiadzie Sportowo-Obronnej Klas Wojskowych. Wydarzenie odbyło się w dniach 15–16 kwietnia 2025 r. w Centrum Szkolenia Klas Mundurowych w Nowej Sarzynie i zgromadziło aż 20 drużyn z całego Podkarpacia.

W zawodach uczestniczyło łącznie 140 uczniów klas wojskowych, w tym 17 dziewcząt. Spartakiada to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim sprawdzian wytrzymałości, współpracy i umiejętności taktycznych – kompetencji, które odgrywają istotną rolę w szkoleniu wojskowym.

Lubaczowska drużyna zmierzyła się z sześcioma wymagającymi konkurencjami, takimi jak bieg zespołowy na 1000 metrów, rzut granatem, udzielanie pierwszej pomocy, ewakuacja rannego z pola walki, pokonywanie toru przeszkód oraz test wiedzy wojskowej. Wszystkie zadania wymagały nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale również zgrania zespołu i odporności psychicznej.

Uczniowie z Lubaczowa zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując 9. miejsce na 20 startujących drużyn. To wynik, który motywuje do dalszej pracy i rozwijania pasji obronnych. Opiekunem młodzieży i osobą odpowiedzialną za przygotowania był Łukasz Malinowski, którego zaangażowanie i wsparcie miały duże znaczenie dla zespołu.

Zawody były także okazją do wymiany doświadczeń z rówieśnikami z innych szkół oraz budowania poczucia wspólnoty i odpowiedzialności – wartości, które od lat są obecne w programie nauczania klas wojskowych w ZS Lubaczów.

Zobaczcie zdjęcia fot. ZS Lubaczów

10000 Pozostało znaków