Trwa przebudowa szkoły w Młodowie. Kolejne pomieszczenia oddane do użytku [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Dzieci i młodzież w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie od dziś korzystają z wyremontowanej stołówki, holu głównego, części sal i szatni na parterze. Natomiast zmodernizowana oraz wyposażona w nowy sprzęt kuchnia przygotowuje już posiłki dla swoich uczniów.

Zmiany, jakie zaszły w szkole są efektem realizacji projektu pn. „Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie” finansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja3 PGR) i budżetu Gminy Lubaczów.

To jednak nie koniec prac. W kolejnym etapie zostaną wyremontowane sanitariaty i pomieszczenia socjalne przy stołówce. Następnie wykonawca przebuduje oraz wyposaży sale w całym budynku. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia tego roku. Do tego czasu Samorząd planuje również modernizację kotłowni wraz wymianą źródła ciepła na gazowe. Obecnie przygotowywany jest przetarg na to zadanie.

„Bardzo zależy mi na podnoszeniu jakości kształcenia w naszej Gminie. W ubiegłym roku oddaliśmy do użytku część przedszkolną w Młodowie. Trwające właśnie prace to kolejny krok w osiągnięciu wspomnianego przeze mnie celu. Nowoczesne, funkcjonalne, przyjazne uczniom wnętrza tej szkoły będą służyły naszym najmłodszym mieszkańcom, dając im możliwość nauki na wysokim poziomie”- podsumowuje Wójt Gminy Lubaczów- Wiesław Kapel.

Koszt trwającej inwestycji przekracza 5 mln zł. Projekt realizuje firma Usługi Budowlane BUD-MONT- Tadeusz Bednarczyk w systemie „zaprojektuj – wybuduj”.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Komentarze   

Młodowianka
+13 # Młodowianka 2024-02-12 14:57
Mega inwestycja, super tylko szkoda że dzieci coraz mniej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+1 # Jacek 2024-02-13 08:03
Tak super inwestycja. Jest powód do radości i dumy dla mieszkańców Mlodowa i Karolówki, że mamy tak wspaniały obiekt. Słowa podziękowania należą się Wójtowi i Radzie Gminy Lubaczow.
Mam nadzieję,że to "nowe otwarcie" szkoły zmotywuje rodziców do zapisywania dzieci do niej, a dyrekcję, nauczycieli i pracowników do jeszcze bardziej efektywnej pracy .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.