Uczniowie "ogólniaka" biorą udział w ogólnoeuropejskim konkursie. Zagłosuj na nich

Uczniowie klas III biorą udział w ogólnoeuropejskim konkursie ImagineEU i potrzebują waszego wsparcia! Stworzyli oni pomysł na Europejską Inicjatywę Obywatelską i przygotowali filmik.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie krótkiego filmu video, w którym uczniowie zaprezentują swój pomysł na konkretne usprawnienia w UE. Dlatego też uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie przygotowali film na temat przejrzystości składu produktów spożywczych, zastosowania chorobotwórczych składników oraz utworzenia w supermarketach półek z lokalną żywnością. Skupili się na tym, by rozpatrzyć kwestię polityki żywnościowej Unii Europejskiej głownie pod aspektem zdrowia publicznego - jednego z obszarów działania Komisji Europejskiej. Kolorowa symbolika składu, usunięcie najbardziej szkodliwych składników oraz spopularyzowanie sprzedaży lokalnych, zdrowszych produktów w supermarketach to rozwiązania które proponują uczniowie "ogólniaka".

Warto nadmienić, że konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów ostatnich dwóch klas szkół średnich w UE. Najlepsze trzy zespoły wraz z nauczycielami zdobędą nagrodę w postaci wycieczki do Brukseli, podczas której będą mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami instytucji europejskich odpowiedzialnych za EIO i dowiedzą się więcej o roli różnych instytucji UE oraz historii Unii Europejskiej. 

Aby przejść do kolejnego etapu muszą znaleźć się w pierwszej dziesiątce pod względem ilości głosów. Zachęcamy wszystkich bardzo mocno do oddania głosu na stronie. Poniżej krótka instrukcja:

1) Zarejestruj się na oficjalnym portalu Komisji Europejskiej: https://citizens-initiative-forum.europa.eu/register_en

2) Potwierdź maila na swojej elektronicznej skrzynce pocztowej

3) Oddaj głos na film na stronie: https://citizens-initiative-forum.europa.eu/video-competition/we-dont-know-what-we-eat_pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.