O uzależnieniach językiem teatru w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lubaczowie [ZDJĘCIA}

Wtorek (28.11) był dniem pełnym emocji dla wychowanków działających w Małych Formach Teatralnych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, wchodzącym w skład Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Tego dnia chłopcy zaprezentowali etiudę teatralną zatytułowaną „W sieci", którą wygrali powiatowe eliminacje do XIV Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach", zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. 

Gośćmi specjalnymi spektaklu byli: Tomasz Lichacz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie oraz Grażyna Kapel, pracownik PSSE. Przedstawienie obejrzała też Małgorzata Jachyra-Mazepa, dyrektor Zespołu Placówek im. Jana Pawła II oraz cała społeczność szkolna. 

Tematyką wystawianej przez wychowanków MOW sztuki było uzależnienie od Internetu i generalnie od komputerów. Ważnym przesłaniem etiudy było wskazanie, że można, a nawet trzeba z tym problemem walczyć, oraz że z pomocą rodziny i przyjaciół można poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami.

- Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a dodatkowymi, jakże miłymi wyróżnieniami były wspaniałe nagrody i dyplomy ufundowane przez PSSE w Lubaczowie, które wraz z podziękowaniami za udział w przeglądzie wręczył dyrektor Tomasz Lichacz. – relacjonuje Agnieszka Argasińska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie

Teraz mamy nadzieję na sukces w przeglądzie wojewódzkim, za który wszyscy solennie obiecali trzymać kciuki.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia