W Zespole Szkół w Lubaczowie odbyła się Gala Przedsiębiorczości [RELACJA][ZDJĘCIA]

fot. ZS w Lubaczowiefot. ZS w Lubaczowie

W czwartkowe przedpołudnie (23.11) w Zespole Szkół w Lubaczowie odbyła się IV Gala Przedsiębiorczości. W wydarzeniu tym udział wziął prezes grupy Asseco Poland. Wręczono także stypendia uzdolnionym uczniom.

Gościem specjalnym wydarzenia był dr. Adam Góral Konsul Honorowy Republiki Słowacji, założyciel i Prezes Grupy Asseco Poland, przeprowadził wykład pod tytułem "Świat nowych możliwości". Prelekcja nakierowana była na wdrażanie nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie przedsiębiorczości i IT. Adam Gorał przedstawił także historię firmy, którą zarządza oraz zachęcał młodzież do podejmowania wyzwań życiowych i realizacji swoich marzeń. Zwrócił również uwagę  na wartość i efektywność pracy zespołowej. Obecność  tak zacnego gościa stanowiła nie tylko inspirację, ale także źródło motywacji dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

Niezwykle ważnym momentem było również podpisanie umowy współpracy między Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Jarosławiu a Zespołem Szkół im. gen. Józefa Kustronia.

- Celem umowy, jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy, łącznie z wymianą doświadczeń, jak też umożliwienie uczniom uczestnictwa w różnych formach edukacji, do których należą wizyty studyjne oraz wspólna organizacja działań o charakterze naukowo-dydaktycznym. Ta inicjatywa z pewnością wpłynie na rozwój edukacyjny uczniów oraz poszerzenie możliwości zdobywania wiedzy.- informuje Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

W trakcie uroczystości miało miejsce także podsumowanie Programu Stypendialnego, który w placówce jest prowadzony od 2017 roku we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja.  Wręczono podziękowania Darczyńcom, którzy wspierają rozwój tego programu i współpracują z Zespołem Szkół. 

- Do grona osób zaangażowanych w rozwój programu stypendialnego oprócz Darczyńców należą również przyjaciele Zespołu Szkół- mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, którzy od dwóch  lat  ofiarowują przedmioty na ZS-bazarek, a sprzedaż ich zasila  subkonto szkoły w kwocie ok. 4700. To również dzięki  nauczycielom  i pracownikom szkoły, którzy należą do Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia i wpłacają miesięczne składki na konto stowarzyszenia to również oni  przekazują  1% swojego podatku na fundusz stypendialny. Nie bez znaczenia jest  działalność uczniowskiej firmy e-grosik. Kwotę 3000 zł  przekazał również Zarząd Powiatu Lubaczowskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Stypendium od serca”. Co ważne wszystkie zebrane środki finansowe zostały podwojone przez Fundację Świętego Mikołaja. – przypominają organizatorzy

Podczas Gali wyróżniono również uczniów, którym przyznano stypendia w ramach Programu Stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.

Oto Stypendyści  Fundacji Świętego Mikołaja:

1.Kurdziel Katarzyna klasa I technikum ekonomiczne

 1. Chomyszyn Konrad klasa I technikum budowlane
 2. Wojtuch Wiktoria klasa IV technikum ekonomiczne
 3. Tokarz Jakub klasa V technikum logistyczne
 4. Maciołek Wojciech klasa II technikum logistyczne
 5. Kulczycka Michalina klasa I technikum mechaniczne
 6. Motyka Jakub klasa IV technikum informatyczne
 7. Wawrzoszek Julia klasa III technikum ekonomiczne
 8. Zarosa Martyna klasa IV technikum ekonomiczne
 9. Śliwa Milena klasa I technikum logistyczne
 10. Sierżega Daria klasa IV technikum ekonomiczne
 11. Mielnik Nikola klasa IV technikum ekonomiczne
 12. Ważna Karolina klasa V technikum ekonomiczne
 13. Szynal Rafał klasa I technikum informatyczne
 14. Siten Dawid klasa III technikum informatyczne
 15. Zarosa Weronika klasa I technikum logistyczne
 16. Szynal Maciej klasa II technikum geodezyjne
 17. Patyk Klaudia klasa III technikum logistyczne

Gala Przedsiębiorczości 2023 nie tylko podkreśliła osiągnięcia uczniów, ale także ukazała ogromne zaangażowanie przedsiębiorców oraz darczyńców, którzy wspierają rozwój szkolnej społeczności. Był to dzień pełen inspiracji, refleksji i uznania dla wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia.

Zdjęcia: ZS w Lubaczowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.