W Krowicy Samej podsumowano projekt „Dostępna Szkoła”

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

W czwartek (28.09) w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej podsumowano projekt „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”. W wydarzeniu tym udział wzięli  wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także dyrektorzy, wicedyrektorzy i liderzy dostępności z poszczególnych szkół oraz rodzice.

Realizacja projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, umożliwiła likwidacje barier architektonicznych oraz wsparcie w zakresie wyposażenia gminnych szkół publicznych w narzędzia do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dostępność sprawia, że niepełnosprawni uczniowie mogą bez przeszkód poruszać się po szkole oraz rozwijać swoje pasje.

W projekcie partycypowały 4 szkoły: w Baszni Dolnej, Lisich Jamach, Młodowie i Krowicy Samej, w której to zakres działań był największy.

Projekt Dostępna Szkoła był realizowany od października 2021 r. do końca lipca 2023 r., a jego operatorem w województwie podkarpackim była Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i Politechniką Gdańską. Kwota jaką wykorzystano w Gminie Lubaczów przekroczyła 1 mln 500 tys. zł.

Na spotkaniu Małgorzata Jarosińska-Jedynak przedstawiała także kwestie związane z możliwością pozyskania funduszy europejskich w nowej perspektywie programowania UE. Będą to środki na różne zadnia służące rozwojowi przedsiębiorczości i samorządów.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.