„Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież”. Pójdą śladami generała Kustronia

W środę (13.09) w siedzibie Fundacji Misji Obywatelskiej w Rzeszowie została podpisana umowa na realizację inicjatywy w ramach konkursu dotacyjnego „Przystanek - Czas na Podkarpacką Młodzież”.

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie będzie realizował projekt pod nazwą „Śladami bohatera września 1939 po ziemi lubaczowskiej -generał Józef Kustroń” w okresie od 01.09.2023 do 31.10.2023 r.

Zaplanowane w projekcie zadania  to propagowanie aktywnego stylu życia  i wolnego spędzania czasu, propagowania idei patriotyzmu oraz integracja społeczności lokalnej. Dzięki zaplanowanym działaniom  młodzież samorządu uczniowskiego będzie mogła kształtować umiejętności komunikacyjne i pracy w grupie oraz współpracy z lokalna społecznością.

Inicjatywa składa się z kilku tematycznych etapów:
a) „Biegnij wytrwale jak Kustroń”- rywalizacja sportowa.
b) „Gen. Józef Kustroń w wyobraźni dzieci i młodzieży”- konkurs plastyczny.
c) „Co wiemy o gen. Józefie Kustroniu”- quiz wiedzy o bohaterze.
d ) „Na szlaku gen. Józefa Kustronia”- spotkanie z historykiem
e) „Bohater września 1939 r” - podsumowanie realizacji projektu.

Jak informuje Anna Śliwa z Zespołu Szkół w Lubaczowie, głównym zamierzeniem jest uwrażliwianie młodych ludzi i zwrócenie uwagi jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja.

- Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat walk września 1939 r. Pamięć o bohaterach tamtych lat,  a szczególnie o naszym patronie musi być rozpowszechniana. Wierzymy też, że nasze działania dziś i w przyszłości zbiorą dobre plony, w postaci nowych osób, chcących z nami współpracować, a tym samym naśladować. – mówi Anna Śliwa

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.