Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu

fot. Przemysław Keler/KPRPfot. Przemysław Keler/KPRP

Uczniowie VIIIA ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa zostali zostali Ogólnoszkolnego Test o Zdrowiu. Co więcej, wyróżniono także klasę VIIA z tamtejszej szkoły.

We wtorek 18 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu (O’SzToZ). Wśród laureatów znalazła się klasa VIII A, natomiast wyróżniono klasę VII A ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Lubaczowa. Klasa ósma otrzymała bon na kwotę 15 tysięcy złotych, do wykorzystania na wycieczkę klasową, natomiast klasa siódma została nagrodzona stołem do ping-ponga. Po zakończeniu uroczystości młodzież wzięła udział w warsztatach i wykładach na temat zdrowego życia oraz spotkała się z małżonką Prezydenta RP Agatą Kornhauser–Dudą.

O’szToZ, czyli Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu, jest częścią projektu „Zdrowe Życie”, nad którym Honorowy Patronat objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda. Ten internetowy konkurs skierowany był do uczniów klas V–VIII szkół podstawowych i klas I–IV szkół ponadpodstawowych i miał na celu poszerzania wiedzy o zdrowiu oraz wspólnej zabawy. Tematem testu było zdrowie i postawy, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia, a w szczególności profilaktyka przeciwnowotworowa.

- Przygotowywanie wiosennych spring rollsów oraz wykład o pełnowartościowym żywieniu były okazją do dyskusji o diecie, nawykach wpływających na zdrowy tryb życia czy wpływie aktywności fizycznej na zdrowie fizyczne i psychiczne. Z laureatami spotkała się Małżonka Prezydenta, która rozmawiała o ich przygotowaniach do konkursu, nauce i dalszych planach edukacyjnych. Goszczący w siedzibie głowy państwa uczniowie wraz z pedagogami nie tylko zwiedzili historyczny budynek, ale mogli porozmawiać z Panią Prezydentową m.in o odbywających się tu uroczystościach czy o codzienności Pary Prezydenckiej. We wtorkowej uroczystości wręczenia nagród wzięli udział Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Grażyna Ignaczak–Bandych oraz współorganizatorzy wydarzenia: Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie

W konkursie wzięło udział 921 klas z całej Polski, w tym 261 drużyn z Poziomu 1 (klasy V–VI szkoły podstawowej), 355 drużyn z Poziomu 2 (klasy VII–VIII szkoły podstawowej) oraz 305 drużyn z Poziomu 3 (szkoły ponadpodstawowe).

Wśród pięciu klas, które zdobyły nagrody główne, znalazła się klasa VIII A SP nr 2, której wychowawczynią jest Ewa Ratowska. Natomiast wśród sześciu klas, które otrzymały wyróżnienie znalazła się klasa VII A z SP nr 2, której wychowawczynią jest Elżbieta Wolanin. Na uroczystościach do Warszawy pojechały delegacje obu klas warz z dyrektorem placówki Tomaszem Ratowskim i obiema wychowawczyniami. Lubaczowska „Dwójka” była jedyną szkoła, której nagodzone zostały dwie klasy!

Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.