Już po raz trzynasty w LO w Lubaczowie obchodzili Dzień Francuski [FOTORELACJA]

fot. LO w Lubaczowiefot. LO w Lubaczowie

Francuska atmosfera, francuskie specjały przygotowane przez uczniów, francuska muzyka i francuski teatr. Francja i język francuski w czwartkowe przedpołudnie 2 marca opanowały Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie.

„J’aime la France et j’aime le français” to hasło obchodów tegorocznego Dnia Francuskiego, który uczniowie LO w Lubaczowie obchodzą już po raz 13. Uroczystość obfitowała we wszystko to co jest związane z Francją – językiem, kulturą, kuchnią i sztuką tego pięknego kraju.

- Postanowiliśmy jak co roku otworzyć drzwi naszej szkoły w tym dniu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, którzy jak co roku chętnie uczestniczyli w Dniu Francuskim. I również w tym roku mogli zapoznać się z wszystkim tym co francuskie. - relacjonuje LO w Lubaczowie

Wspaniałe występy muzyczne, prezentacje o Francji – o ciekawostkach, kulturze, zabytkach, przyzwyczajeniach Francuzów, lekcja języka francuskiego „dla zielonych", ludowy taniec francuski „Cercle circassien”, recytacja wiersza o miłości Jacques Préverta , przedstawienie „Blanche Neige et les 7 Nains” czyli Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, konkurs Poliglota Lubaczowski, pokaz mody francuskiej to atrakcje które przygotowali  uczniowie i uczennice szkoły.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska kulinarne ze specjałami kuchni francuskiej. Można było skosztować francuskich słodkości, rogalików, tostów, ślimaczków i wiele innych pyszności. Świetny występ w tym dniu miał również zespół TNT, prowadzony przez Andrzeja Kindrata.

Zdjęcia: LO w Lubaczowie

Źródło: LO w Lubaczowie

Komentarze   

Mieszkanie c 23
+2 # Mieszkanie c 23 2023-03-07 15:07
Trzech gornikow ze Śląska postanowiło pojechać do Francji do pracy. Siedza na piwie i ten najbardziej doświadczony mowi - słuchajcie, jedziemy do Francji,musimy przybrać imiona bo oni nie wymowia tego. I tak. Ja jestem Gustaw to ja będę Guj. Ty Ludwik bedziesz Luj. A ty Hubert....- a ja was pier***le nie jade
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.