Stypendia od premiera dla uczniów Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

We wtorek (13.12) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miała miejsce uroczysta gala, w trakcie której Wojewoda Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch wręczyły dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W obecnym roku szkolnym stypendium otrzymało 315 uczniów z województwa podkarpackiego, w tym 3 uczniów z Zespołu Szkół w Lubaczowie oraz 1 z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

Podczas uroczystej gali dyplomy osobiście odebrali: uczennica ZSu w Lubaczowie Gabriela Brzyska oraz uczeń LO w Lubaczowie - Kacper Ilnicki.

- Udział w tym wydarzeniu był dla stypendystów nagrodą za wytężoną pracę i wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich talentów, co podkreślały w swoich przemówieniach: Wojewoda Ewa Leniart i Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch. - podsumowuje Zespół Szkół w Lubaczowie

Całość uświetnił koncert w wykonaniu zespołu instrumentalnego, który tworzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.