Zagrożenia w okresie zimowym. Strażacy przeprowadzili zajęcia

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

W ostatnich miesiącach strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie odbyli szereg spotkań z młodzieżą w ramach prezentacji zawodu strażaka oraz przeprowadzenia pogadanek związanych z szeroko pojętą ochroną przeciwpożarową.

Spotkania prowadził kpt. Marek Chomyszyn – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie. Spotkania był okazją do przypomnienia bardzo ważnych zagadnień dotyczących bezpieczeństwach, takich jak zagrożenia związane z tlenkiem węgla – czadem i zasady bezpieczeństwa dotyczące przebywania w pobliżu zbiorników wodnych w sezonie zimowym.

- Młodzież miała również okazję zobaczyć z bliska jak wygląda wóz strażacki oraz jakiego specjalistycznego sprzętu strażacy używają na co dzień. Nie ominięto również zagadnień związanych z pracą strażaka, a mianowicie co trzeba zrobić, żeby nim zostać i czym tak naprawdę się zajmuje. - informuje Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie

W spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 700 dzieci ze szkół podstawowych w Krowicy Samej, Lisich Jamach, Baszni Dolnej, Załużu, Łukawcu i Młodowie oraz młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia rolniczego w Oleszycach.

Źródło: KP PSP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.