Wyjątkowe uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w "Krainie Uśmiechu"

fot. Miejskie Przedszkole nr 1 w Lubaczowiefot. Miejskie Przedszkole nr 1 w Lubaczowie

Obchodzone co roku Narodowe Święto Niepodległości stało się już tradycją w Miejskim Przedszkolu Nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Lubaczowie. Tym razem przedszkolaków odwiedziła m.in. Poseł Teresa Pamuła oraz Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Na wstępie Pani Dyrektor Ewa Zielińska przywitała gości, mówiąc o wielkiej radości wynikającej z faktu wspólnego świętowania 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym bardziej, że czyni to w tak zacnym gronie. „Dziś uroczyście oddamy szacunek tym Polakom, którzy odeszli, ale również tym którzy żyją obecnie. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał wolność. Choć czasy, w których żyjemy ponownie stają się skomplikowane, a dla wielu z nas zwyczajnie ciężkie, w dniu wielkiego polskiego święta pamiętajmy o tym, co w przeciągu tych minionych lat udało nam się wspólnym, zbiorowym wysiłkiem jako narodowi osiągnąć.  Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami”.

Kształtując postawy szacunku do historii naszego kraju, poszerzając wiedzę na temat Ojczyzny, oraz doskonaląc umiejętności artystyczne wychowankowie grupy IV „Tropiciele” pod opieką wychowawczyń Reginy Krzych i Anny Wach 10 listopada przedstawili piękną lekcję historii i patriotyzmu.

Już u tak małych dzieci z wielką dumą zabrzmiały słowa pieśni patriotycznej „Rota”, wychowankowie zaśpiewali również „Jak mam powiedzieć to, że bardzo Kocham Ją”, „Wielkie święto”. Podczas występu nie zabrakło tańców, tradycyjnego Poloneza oraz ludowego pląsu „Szewczyka”. Każde dziecko zaprezentowało swoje umiejętności artystyczne. Akademię uświetniły krakowskie stroje ludowe oraz patriotyczna dekoracja.

Po prezentacji artystycznej zabrała głos Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Teresa Pamuła dziękując za piękne ukazanie starań naszych przodków o odzyskanie suwerenności, wręczając przy tym wszystkim dzieciom w placówce prezenty w postaci gadżetów prosto z Sejmu.

Głos zabrał również Burmistrz Miasta Lubaczowa Krzysztof Szpyt, który podkreślił ogromny wysiłek w wychowanie najmłodszego pokolenia Polaków, wyraził radość z zaproszenia oraz szacunek dla pracowników placówki za wkład w kształtowanie postaw patriotycznych.

Ponadto lubaczowskie przedszkole brało udział w akcji MEN #Szkoła do Hymnu, w związku z tym cała społeczność przedszkolna wraz z przybyłymi gośćmi odśpiewała Hymn Polski o symbolicznej godzinie 11:11.

- Uroczystości patriotyczne organizowane w naszym przedszkolu rozwijają wśród wychowanków poczucie przynależności narodowej i pielęgnują polską kulturę i tradycję. - podsumowuje nauczycielka w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Lubaczowie Regina Krzych

Zdjęcia: Miejskie Przedszkole nr 1 w Lubaczowie

20221110_100431-scaled.jpg20221110_100912-scaled.jpg20221110_102144-scaled.jpg20221110_103553-scaled.jpg20221110_103812-scaled.jpg20221110_103940-scaled.jpg20221110_104334-scaled.jpg20221110_104540-scaled.jpg

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.