22 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów z powiatu lubaczowskiego!


Samorządy z powiatu lubaczowskiego otrzymają w sumie prawie 22 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Łącznie w skali całego kraju zostaną sfinansowane inwestycje w kwocie 12 mld złotych. O programie mówił premier na dzisiejszej konferencji prasowej.

Premier podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim we wtorek powiedział, że ze skutkami gospodarczymi epidemii Covid-19 będziemy walczyli przez długi czas po jej zakończeniu.

"Musimy walczyć o każde miejsce pracy. Dlatego tę walkę z kryzysem, walkę z Covid-19 toczymy wspólnie. Toczy ją rząd, samorządy, przedsiębiorstwa i obywatele. Wsparliśmy już firmy w ratowaniu miejsc pracy, a dzisiaj przedstawiamy rządowy program inwestycji lokalnych" - mówił Morawiecki. "W ramach tego funduszu inwestycji lokalnych w kilka miesięcy zaangażowaliśmy i jeszcze w najbliższym czasie będziemy angażować łącznie ponad 12 mld zł" - dodał.

Podkreślił, że cały program, 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia, zostanie przeznaczony m.in. na realizację projektów infrastrukturalnych, edukacyjnych, cyfryzację.

W celu niwelowania negatywnych skutków gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa do województwa podkarpackiego trafi 789 mln złotych. Powiat lubaczowski z tej kwoty otrzyma 21,95 mln złotych na realizację niżej wymienionych zadań:

Miasto Lubaczów: 6 mln złotych na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Lubaczowie
Powiat Lubaczowski: 5 mln złotych na przebudowę drogi powiatowej Moszczanica - Cewków
Gmina Stary Dzików: 2,5 mln złotych na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury
Gmina Lubaczów: 2,2 mln złotych na przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Mokrzycy
Gmina Horyniec-Zdrój: 2 mln złotych na przebudowę stadionu
Gmina Narol: 1,1 mln złotych na budowę remizy OSP w Narolu
Gmina Stary Dzików: 1 mln złotych na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Gmina Horyniec-Zdrój: 1 mln złotych na przebudowę dróg w Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego
Gmina Wielkie Oczy: 650 tys. złotych na Budowę Punktu selektywnej Zbiórki Odpadów w Łukawcu
Gmina Wielkie Oczy: 500 tys. złotych na termomodernizację i przebudowę Ośrodka Zdrowia w Łukawcu

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ole
+9 # ole 2020-12-08 16:54
Widzę, że Oleszyce i Cieszanów są bezkonkurencyjne.
Mściwość niektórzy mają w genach....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
0 # ole 2020-12-08 16:57
A tak nas traktuje władza wojewodzka;

elubaczow.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
-2 # aa 2020-12-09 22:46
Należy podziękować człowiekowi z Chutoru Gorajec za to. Jeśli prowokował i zaczynał chamskie okrzyki względem rządu i partii rządzącej to jak Kuba Bogu to Bóg Kubie. Władze Cieszanowa powinny pozbawić tego człowieka stanowisk, bo prawie wszystko już zniszczył w Cieszanowie z festiwalem na a czele. Jego pycha i samouwielbienie były na tyle bezczelne że nie powiedział słowa PRZEPRASZAM. Nawet jeśli popiera inną partię. Kultura względem Pani Poseł i Przewodniczącej Rady jest u tego człowieka na bakier. Nikt nie wie ile przez miesiąc zmarło przez zarażenie koronawirusem podczas głupich protestów w powiecie lubaczowskim ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-12-10 11:13
To nie jest wina Piotrowskiego. Oleszyce też nie dostały a nie mają z tym nic wspólnego. Horyniec się wybronił bo jest tam poseł Pamuła. Polecam zobaczyć film wicemarszałka Sejmu z PSL Piotra Zgorzelskiego jak to wyglądało wnp.pl/.../....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-2 # W 2020-12-10 12:35
A pewny jesteś, że Oleszyce i Cieszanów złożyły jakieś wnioski? Może "honor" im nie pozwolił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pis-show
+5 # Pis-show 2020-12-08 18:30
ale o tym,co możemy stracic to juz cisza....a to 10-krotnie wiecej!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-12 # polak2010 2020-12-08 19:02
To że nasz region dostanie tyle pieniędzy to dla środowisk lewicowo liberalnych też będzie źle
Oni czują się lepiej jak u władzy jest ich szemrana klika która głosi hasło cyt.,, PiS prowadził politykę rozdawnictwa a my zaciskamy pasa" a hasło,,zaciskan ie pasa" oznacza otwartą ścieżkę dla yelyty mafii.
Ale wtedy mitomani są naprawdę szczęśliwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+9 # lewak 2020-12-08 20:35
Tu się pan zasadniczo myli. Takie rozdawnictwo jest jak najbardziej słuszne. To nawet nie jest rozdawnictwo, rozdawnictwem jest przesadny socjal. Szkoda, że ten Fundusz nie obejmuje też województw, może by coś wtedy się znalazło na drogę do Jarosławia. Skąd pan wziął ten cytat, w czasie przeszłym, chodzi o rządy PiS w latach 2005-2007? Wtedy jeszcze nie było rozdawnictwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+8 # Polak2010@ 2020-12-08 20:44
Cytuję polak2010:
To że nasz region dostanie tyle pieniędzy to dla środowisk lewicowo liberalnych też będzie źle
Oni czują się lepiej jak u władzy jest ich szemrana klika która głosi hasło cyt.,, PiS prowadził politykę rozdawnictwa a my zaciskamy pasa" a hasło,,zaciskanie pasa" oznacza otwartą ścieżkę dla yelyty mafii.
Ale wtedy mitomani są naprawdę szczęśliwi.

Yelyta mafia to jest dzisiaj!!! Zniszczyli kraj !!!
Ale ty i tak nie kumasz!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-12-08 22:59
Pieniądze dobrze, że są. Cały świat w kryzysie i zaciska autentycznie pasa jak nie teraz to w najbliższej przyszłości a PiS daje wirtualne miliardy na prawo i lewo. Jak to ma być program dla wszystkich to czego nie dostały ani grosza gminy Oleszyce i Cieszanów. A to dlatego nie dostały bo nie rządzi tam PiS. Horyniec wybronił się tylko tym, ze jest Pamuła. To jaka tutaj równość w dostępie do środków. Jesteś albo z PiS albo nie ma środków. I tak pokarano mieszkańców tych gmin i włodarzy bo mają inne poglądy. Normalnie widok wielce uśmiechniętego Morawieckiego z wiadomością, ze dotrą pieniądze do małych miejscowości jest wręcz kpiną skierowaną do mieszkańców tych gmin. PiS nie ma pieniędzy na firmy transportowe na pensjonaty dla których okres świąteczny jest szczytowym okresem w roku bankrutują bo mają swój rzeczywisty lockdown. To też dla właścicieli takich firm dosłownie splunięcie w twarz. Zresztą jestem ciekaw źródeł finansowania bo jak zwykle uszczelnianie VAT-u czy inne takie rzeczy to nie. A może czegoś nie wiemy i PiS liczy, że jakimś dziwnym cudem reszta UE się zgodzi z Polską co jest bardzo wątpliwe. Pieniądze koniec końców będą i PiS się podda. Nawet Węgry się odwrócą od Polski i zostaniemy dalej sami jak głupki ze swoją głupotą. Wystarczy tylko chwilę poczekać na powtórkę sławnej porażki PiS ,,27:1" teraz w wersji ,,26:1". A może liczą na duże zyski z tego, że usuną możliwość ulgi abolicyjnej dla Polaków pracujących za granicą i będą musieli wracać do kraju bo będą płacić wysokie zwroty podatków PIT, Tak to PiS pięknie finansuje różne rzeczy naszymi pieniędzmi mówiąc, że to oni dają. A oni po prostu pieniądze na te swoje pomysły zbierają po trochu w coraz to nowszych opłatach daninach, które są najzwyklejszymi podatkami. Panie premierze jak żyć w kraju, który najpierw bezceremonialni e po cichu Nas okrada a następnie te pieniądze w połowie Nam oddaje mówiąc cynicznie ,,dajemy Wam", Oto PiS w całej okazałości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-10 # W 2020-12-09 09:54
Jakąś diagnozę potrzebujesz, czy sam wiesz, co ci jest? W twoje uzdrowienie nie wierzę, ale kilka wizyt u psychiatry by się przydało. Może któryś psychiatra zechce się doktoryzować na twoim przypadku. Z pewnością jest ciekawy, choć nie odosobniony. :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2020-12-09 10:50
Proszę mnie nie kopiować mojej riposty z innego artykułu skierowaną do Pana tylko wymyślić coś swojego ;) Sam się zastanawiam czy to, aby nie na Panu doktoryzować by się nie chciał bo osoba o stu twarzach i co najmniej kilkunastu nickach na tym forum udająca to jest ciekawy przypadek do badania ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-11 # W 2020-12-09 11:10
Zabolało? A powinno :)) Jednak psychiatrzy nie stosują chyba bolesnych terapii, nie musisz się bać :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2020-12-09 11:40
Ale co mnie miało zaboleć niby? Nawet nie umiesz nic swojego wymyślić tylko mnie kopiujesz. Nie takie już inwektywy tutaj dostałem i nie takie akcje się już odwalały. Odpowiadanie pod nickiem polak2010 jest już passe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-11 # W 2020-12-09 12:25
Masz biedaku nadzieję, że tylko jeden polak2010 do ciebie pisze? :)) Nie schlebiaj sobie. Jesteś tak głupi, że nie możesz pozostać niezauważalny dla innych. A twoje ambitne minusowanie mnie to mam mniej więcej tam, gdzie ciebie i twoich fanów. Jak dla mnie, to masz jakieś ciężkie schorzenie psychiczne, jakąś manię prześladowczą czy inną psychozę. Ale to temat dla psychiatrów. Ja ci nie pomogę, bo nie mogę, a gdybym nawet mógł, to też bym nie pomógł. :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-12-09 14:28
Przecież to Ty mnie śledzisz o co chwila dosylasz mnie do psychiatry. Żadnych psychoz nie mam. Mam po prostu swoje zasady. Jak widzę coś z czym się nie zgadzam to komentuję i argumentuję dlaczego. A skąd mam wiedzieć, że nie polak2010. Jak Pan teraz pisze to wszystkie te swoje komentarze to polak2010 jakby milknie jak i kilka znikąd pojawiających się wpisów. Napisałem, że minusuję bo mi nie podoba się Twój komentarz. Dobrze wiem, ze Ty mi też minusujesz każdy. Pomocy z Twojej strony nie chcę bo nie potrzebuję. Ani niczego z Avonu na przyszłość także :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+7 # Ból większy niż twój 2020-12-09 08:11
Cytuję polak2010:
To że nasz region dostanie tyle pieniędzy to dla środowisk lewicowo liberalnych też będzie źle
Oni czują się lepiej jak u władzy jest ich szemrana klika która głosi hasło cyt.,, PiS prowadził politykę rozdawnictwa a my zaciskamy pasa" a hasło,,zaciskanie pasa" oznacza otwartą ścieżkę dla yelyty mafii.
Ale wtedy mitomani są naprawdę szczęśliwi.

Widzę, że z ekonomią to ty nigdy nie miałeś do czynienia. Dobrze, że "ojcze nasz" znasz bez zająknięcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-8 # W 2020-12-09 11:12
Podoba mi się twoje powiązanie złodziejskiej mafii z ekonomią. Bardzo odkrywcze! Szkoliłeś się u Nowaka czy u Neumanna? :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+4 # Papież 2020-12-09 19:08
Cytuję W:
Podoba mi się twoje powiązanie złodziejskiej mafii z ekonomią. Bardzo odkrywcze! Szkoliłeś się u Nowaka czy u Neumanna? :))

Ilu PiS zamknął z tej "złodziejskiej mafii"? Chętnie poczytam. A jak nazwiesz CPK, Przekop Mierzei Wiślanej, respiratory od handlarza bronią, Szpital Narodowy, maseczki Antonovem, przekręty w spółkach skarbu państwu i wiele, wiele innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+4 # Papież 2020-12-09 19:34
Cytuję W:
Podoba mi się twoje powiązanie złodziejskiej mafii z ekonomią. Bardzo odkrywcze! Szkoliłeś się u Nowaka czy u Neumanna? :))

I jeszcze jedno, cytując naszego ulubieńca z forum: "O proszę czytam sobie", że po trzech kwartałach strata górnictwa wynosi 3,35 MLD złotych. Kolejny spektakularny sukces Sasina. Szefa Aktywów Państwowych. Same sukcesy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-11 # W 2020-12-09 12:27
Już minusy? Nie ma co się wstydzić "dobrych" wzorców! :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-12-09 12:35
Czas kiedy pisze nie ma Pan żadnego minusa. I teraz ja Panu dam ten pierwszy ;) Ci Panowie nie są dla mnie żadnym wzorem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-9 # W 2020-12-09 13:20
Ooo, to ten "Ból..." to też ty :))) A podobno tylko inni mnożą swoje nicki-i :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-12-09 14:14
Jedyny ból jaki ma coś współpracy ze mną to Twój ból ,,czterech liter" na moje komentarze. ,,Ból jest wiekszy niż twój" to inna osoba. Nie trafiony strzał ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-2 # W 2020-12-10 09:09
Może trafiony, może nie. Z komentarzy tych "dwóch" osób wyziera ten sam poziom głupoty i horyzontów myślowych ograniczonych do nienawiści do pis-u.
Choćby o kwiatach tu pisali, to ty i tak powiążesz to z pis-em. I to nie jest psychoza??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
0 # AntyPiS 2020-12-10 11:34
Nie mam żadnego ograniczenia myślowego. Nie lubię hipokryzji PiS, która na każdym kroku oszukuje Polaków i jedno mówi a drugie robi. Jak Pan chce o kwiatkach to proszę bardzo. Co to było dzisiaj za wielkie święto, ze pokazywano na TVPiS Info jak składa dziś Jarosław Kaczyński kwiaty pod pomnikiem smoleńskim. Trzeba tą osobistą miesięcznicą jednego człowieka czyli Kaczyńskiego trzeba aż chwalić się na całą Polskę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-3 # W 2020-12-10 12:32
No widzisz, żałosny jesteś. :)) Nawet kwiaty kojarzą ci się z pis-em. Psychoza na całego! Uważaj przy otwieraniu lodówki. :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+2 # Papież 2020-12-09 23:28
Cytuję W:
Już minusy? Nie ma co się wstydzić "dobrych" wzorców! :))

Minusy na twoje wywody i brednie. Czas się leczyć, chłopaku. Może jeszcze jest nadzieja :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-5 # W 2020-12-10 12:43
Widzę tu kilku zdecydowanie bardziej ułomnych, np. nieszczęśników o nickach Papież, AntyPiS. Tu już medycyna nie pomoże. :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+4 # Papież 2020-12-10 12:56
Typowe dla pisuaru. Masz inne poglądy, niż my? Jesteś lewakiem, faszystą, złodziejem, "pełowcem", "peeselowcem", złodziejem, żydem, Rosjanem (celowo nie Rosjaninem, bo poprawna polszczyzna dla tych "odrodzonych przez PiS patriotów" to zbyt wysokie progi), sprzedawczykiem i całą grupą innych epitetów. Tak o swoich krajanach mówią "prawdziwi polacy(2010)", patrioci zdefiniowani na nowo przez Prawych i Sprawiedliwych. Wygląda na to, że jesteś jednym z nich :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W
-5 # W 2020-12-10 13:26
No cóż innego da się powiedzieć o Partii Oszustów i tej drugiej, Partii Samych Lumpów? A ich wyznawcy to niestety biedni upośledzeni ludzie, jak ty. Słowo "faszyści" jest zastrzeżone dla prawicy, powinieneś o tym wiedzieć :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-12-10 13:49
To Pan jest wyznawcą idei PiS-u, który wzywa do nienawiści do wszystkich co nie z nimi. Nigdzie nie parafrazuję nazwy PiS na np. Przeproście i Spier..... lub inne takie. Upośledzeni ludzie mają problem z myśleniem i robią co pomyślą i nie słuchają innych, wręcz nie rejestrują co się do nich gada. Widzę Pana komentarze są one tylko zwykłym hejtem i nie ma Pan nic konstruktywnego do napisania bądź powiedzenia. Ani jednego żądnej tezy do której można się donieść nie ma w Pana komentarzach tylko stek wyzwisk. Widocznie tyle ma Pan ciekawego do zaoferowania od siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tragedia
+3 # tragedia 2020-12-09 20:37
Totalna klęska wójta gminy Lubaczów, gmina dopiero na 5 miejscu wsród 7 beneficjentów?t ymbardziej,ze pominięto wszystkich praktycznie spoza PIS-u? tylko 5 miejsce? a tak bardzo sie starał w karierze politycznej( po członkostwie w kilku partiach) i nawet wszystkich radnych przyciągnął do PIS-u, kuriozum w ogóle ! i tylko odległa pozycja? totalna klęska, na nic pomogły zdjecia z posłankami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.