PiS straciło większość w Radzie Powiatu? Kandydatura Józefa Ozimka na wicestarostę odrzucona


Na poniedziałkowej sesji (21.09) Rada Powiatu Lubaczowskiego nie zaakceptowała propozycji powierzenia funkcji wicestarosty Józefowi Ozimkowi. To może oznaczać, że Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w Radzie.

Jak już informowaliśmy, z powodu rezygnacji Pawła Głaza z funkcji wicestarosty, radni byli zobowiązani dokonać wyboru nowego wicestarosty. Najpierw podjęto uchwałę w sprawie rezygnacji Józefa Ozimka z funkcji członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego. Za głosowało 14 radnych, dwóch było przeciw i jeden się wstrzymał. Tym samym uchwała została przyjęta. Na pytanie Kazimierza Rymarowicza dlaczego podjął decyzję o rezygnacji, Józef Ozimek tłumaczył, że jest do spowodowane sprawami osobistymi. Kilkanaście minut później zgodnie z programem Sesji Rady, radni mieli dokonać wyboru nowego wicestarosty. Zenon Swatek na tą funkcję zaproponował wspomnianego wcześniej Józefa Ozimka. Starosta podkreślał, że Józef Ozimek jest lubiany i szanowany zarówno w zakładzie pracy, gdzie pracuje jako ratownik medyczny oraz wśród samorządowców. Przypominał, że od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju powiatu lubaczowskiego. Zenon Swatek zwracał uwagę na fakt, że kandydat jest wiceprezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

- Aktywnie brał udział w pracach Zarządu Powiatu, w rozwiazywaniu trudnych problemów z jakimi się spotykaliśmy. […] Myślę, że dotychczasowym działaniem wykazał swoją skuteczność, a na stanowisku wicestarosty będzie wspierał nasze działania i pozyskiwał środki dla powiatu lubaczowskiego – argumentował Zenon Swatek.

Głos ponownie zabrał Kazimierz Rymarowicz, który stwierdził, że Józef Ozimek „nie podoła jako starosta”.

- Nie widzę kolego Józefie żebyś dał sobie rade z tematem szkolnictwa, szanuje Cię jako kolegę, działacza sportowego, piłkarza, ale wydaje mi się, że nie podołasz. To stanowisko było stworzone dla Pawła Głaza. – mówił K. Rymarowicz

Kazimierz Rymarowicz ponadto apelował do byłego już wicestarosty, aby wytłumaczył dlaczego zrezygnował z funkcji.

Wywołany Paweł Głaz powiedział, że „było zbyt dużo rozbieżności jeżeli chodzi o rozwój powiatu lubaczowskiego”

-  Rozmowy były podjęte. Nie udało się osiągnąć kompromisu – skwitował Paweł Głaz.

Głos w sprawie rezygnacji P. Głaza zabrał również Zygmunt Gmyrek z PiS.

- Rozmowy były prowadzone zaraz po 10 lipca (po złożeniu pisma o zamierzonej rezygnacji – przyp. redakcja). Były jego warunki zaporowe, były nasze warunki zaporowe. Prowadziliśmy te rozmowy kilka razy i nie doszliśmy do porozumienia – mówił Zygmunt Gmyrek

Padły też pytania Doroty Rachwalik (PSL) czy Józef Ozimek „nadaje się na to stanowisko”.  Z kolei Dorota Wróbel (PSL) pytała o doświadczenie w pracy w samorządzie.

Józef Ozimek odpowiedział:

- Zapoznałem się z zakresem czynności wicestarosty. Jestem zapoznany w obowiązkach. Myślę, że podołam wszystkim problemom, za które będę odpowiadał. Myślę, ze przy pewnej współpracy uda nam się osiągnąć to czego wyborcy oczekują. – podkreślał kandydat na wicestarostę.

Radni jednak nie zgodzili się na wybór Józefa Ozimka na wicestarostę powiatu lubaczowskiego, bowiem za jego kandydaturą głosowało 8 radnych i 9 było przeciw. Jednak to nie koniec ważnych decyzji. Następnym punktem, w związku z rezygnacją Józefa Ozimka był wybór nowego członka Zarządu Powiatu. Zenon Swatek zaproponował Zbigniewa Wróbla z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Radni zaakceptował tę propozycję – 9 było za i 8 był przeciw.

Kolejne głosowanie nad wyborem nowego wicestarosty powiatu lubaczowskiego odbędzie się na następnej sesji. 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.