Darmowe komputery dla uczniów z gminy Narol

Burmistrz Narola Grzegorz Dominik fot. Gmina Narol
Burmistrz Narola Grzegorz Dominik fot. Gmina Narol

Burmistrz Narola Grzegorz Dominik fot. Gmina Narol

Gmina Narol zakupiła dla uczniów 36 komputerów. Dzięki temu bez przeszkód będą mogli uczestniczyć w zdalnej nauce. Urzędnicy Narola użyczą także 30 poleasingowych laptopów.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Narol, zamknięcie placówek oświatowych wymusiło w krótkim czasie konieczność prowadzenia zajęć edukacyjnych w trybie zdalnym. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów.

W związku z tym, że wśród uczniów na terenie naszej gminy są rodziny bez dostępu do odpowiedniego sprzętu, na którym można realizować podstawy programowe, Gmina Narol wystąpiła z prośbą do dyrektorów szkół o przekazanie informacji dotyczących zapotrzebowania rodziców uczniów na czasowe użyczenie komputerów przenośnych. – informuje poprzez Facebooka UMiG w Narolu

Urzędnicy z Narola złożyli wniosek o sfinansowanie zakupu laptopów w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, które finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prośba narolskich włodarzy została zaopiniowana pozytywnie i zakupiono 36 laptopów za kwotę 59 324 zł brutto.

Warto przy tym wspomnieć, że całość tej kwoty pochodzi ze środków zewnętrznych i nie obciąża finansów gminy.

W czwartek (16.04) zakupiony sprzęt dotarł do gminy. Teraz za pośrednictwem poszczególnych szkół rozdysponowany do rodziców uczniów.

Ponadto Gmina Narol przekaże również do użyczenia 30 komputerów poleasingowych typu laptop, które zostały zakupione z puli środków zarządzania kryzysowego za kwotę 26 670 zł brutto w celu zaspokojenia potrzeb sprzętowych związanych z realizacją zajęć zdalnych w szkołach.

Komputery, które zostaną przekazane uczniom fot. Gmina Narol
Komputery, które zostaną przekazane uczniom fot. Gmina Narol

Komputery, które zostaną przekazane uczniom fot. Gmina Narol

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Andrzej
-8 # Andrzej 2020-04-17 19:02
Brawo nowy Burmistrzu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zdalny
+11 # zdalny 2020-04-17 21:04
Brawa się należą za te 30 poleasingowych. Tymi kupionymi w ramach dofinansowania z RPO Polska Cyfrowa nie ma co się zbytnio chwalić, bo dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce jest takie dofinansowanie na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla uczniów. Od 35 tys. zł do 100 tys. w zależności od liczby uczniów w podległych szkołach. I nie trzeba żadnych starań, wystarczy złożyć wniosek. cppc.gov.pl/zdalna-szkola
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Olo
+18 # Olo 2020-04-17 21:08
Cytuję Andrzej:
Brawo nowy Burmistrzu!!!

Jaka w tym zasługa burmistrza przecież to odgórnie były przyznane ani on ani gmina nic nie dała ze swoich ale zdjęcie musi być
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pijar
+17 # Pijar 2020-04-17 22:53
Cytuję Andrzej:
Brawo nowy Burmistrzu!!!

Wszystkie gminy dostały i nie ma tym żadnej zasługi burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Super
+19 # Super 2020-04-17 20:25
A co z 500+? Już za jedną taką danine, można kupić używany laptop. W jakiś sposób można było dopuścić, że dziecko nie ma sprzętu do nauki? Gdzie podzialy się te pieniądze? Dlaczego mamy sponsorowac laptopy dla obych dzieci?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+1 # Ja 2020-04-17 20:46
Cytuję Super:
A co z 500+? Już za jedną taką danine, można kupić używany laptop. W jakiś sposób można było dopuścić, że dziecko nie ma sprzętu do nauki? Gdzie podzialy się te pieniądze? Dlaczego mamy sponsorowac laptopy dla obych dzieci?

To mogło poczekać! Nie na to pora!!!! Ale co tu mówić, finansował Fundusz Europejski bez niego ani róż więc się łatwo wydaje. Tak jak mówisz, używane by też były!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zdalny
+4 # zdalny 2020-04-17 22:16
Dzieci nie dostają tych laptopów na własność. Po wznowieniu normalnych zajęć szkolnych sprzęt ma być zwracany do szkół. Więc w zasadzie sponsorujemy szkoły. Czyli w sumie też obce dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kur
-4 # Kur 2020-04-17 21:05
Dali źle, nie dali źle. A wy na co byście przeznaczyli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+8 # Ja 2020-04-17 21:13
Cytuję Kur:
Dali źle, nie dali źle. A wy na co byście przeznaczyli?

Na dzień dzisiejszy!!!!! ! tym którzy swą ciężka pracą zasłużyli na godziwą zapłatę. Napewno tym którzy pracują i ratują innym życie ponad ludzkie możliwości. Jest ich bardzo dużo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
To ja
+5 # To ja 2020-04-17 21:19
Taki każdy niby wdzięczny, bijmy brawo. W rzeczywistości tam, gdzie koronawirus medyków wytykają palcami, sklep z pieczywem nie życzy sobie, by tam kupowali, ludzie nie chcą, żeby medyk po dyżurze jechał autobusem bo zarazi, Sąsiedzi chcą, żeby się wynieśli z klatki. Taki każdy wdzięczny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-1 # Ja 2020-04-17 21:25
Cytuję To ja:
Taki każdy niby wdzięczny, bijmy brawo. W rzeczywistości tam, gdzie koronawirus medyków wytykają palcami, sklep z pieczywem nie życzy sobie, by tam kupowali, ludzie nie chcą, żeby medyk po dyżurze jechał autobusem bo zarazi, Sąsiedzi chcą, żeby się wynieśli z klatki. Taki każdy wdzięczny.

Wiem co pisze bo jestem z tej branży. Wyluzuj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zdalny
+15 # zdalny 2020-04-17 22:24
I to jest dobrze napisane. Państwo powinno lepiej płacić swoim pracownikom, chociaż tym, którzy zasługują. A o laptopy niech dbają rodzice, po to miało być 500+, na dzieci, ich wychowanie i rozwój, a nie na przeżarcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
+4 # Ja 2020-04-17 22:45
Cytuję zdalny:
I to jest dobrze napisane. Państwo powinno lepiej płacić swoim pracownikom, chociaż tym, którzy zasługują. A o laptopy niech dbają rodzice, po to miało być 500+, na dzieci, ich wychowanie i rozwój, a nie na przeżarcie.
Cytuję zdalny:
I to jest dobrze napisane. Państwo powinno lepiej płacić swoim pracownikom, chociaż tym, którzy zasługują. A o laptopy niech dbają rodzice, po to miało być 500+, na dzieci, ich wychowanie i rozwój, a nie na przeżarcie.

Cytuję zdalny:
I to jest dobrze napisane. Państwo powinno lepiej płacić swoim pracownikom, chociaż tym, którzy zasługują. A o laptopy niech dbają rodzice, po to miało być 500+, na dzieci, ich wychowanie i rozwój, a nie na przeżarcie.

Cała prawda w tej wypowiedzi, tez tak myśle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gosc
+14 # Gosc 2020-04-18 11:44
A teraz fotka i i na Facebook. Tyle umie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wyborca zdegustowany
+9 # Wyborca zdegustowany 2020-04-18 12:30
Co zrobili z pieniędzmi z tzw. ,,500+" skoro ich dzieci do tej pory nie kupili komputera?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
to jeszcze ja
+6 # to jeszcze ja 2020-04-18 21:26
Za 500+ kupili iPady i Smartfony. Kto by nosił laptop pod pachą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
...
+6 # ... 2020-04-19 10:23
A kiedy nowe GBA dla OSP Narol?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xx
+12 # Xx 2020-04-19 18:51
Cytuję ...:
A kiedy nowe GBA dla OSP Narol?

Za 3,5 roku przed wyborami jak dotrwa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi