W 162. rocznicę drugiej bitwy pod Kobylanką, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Lublińcu stał się miejscem wyjątkowej lekcji historii. Zorganizowane przez Muzeum Kresów w Lubaczowie spotkanie przybliżyło uczniom lokalne wątki Powstania Styczniowego, którego ślady do dziś obecne są na ziemiach powiatu lubaczowskiego.
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleszycach trafił nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN TGM 18.320 4x4 BB. To pojazd o imponujących parametrach, wyposażony w jedną z najwydajniejszych autopomp w powiecie oraz innowacyjne rozwiązania, które czynią z niego jeden z najlepiej przygotowanych wozów do działań gaśniczych i ratowniczych w tej części regionu.
Pogoń-Sokół Lubaczów była o włos od zdobycia Okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Jarosław. W finałowym starciu z KS Wiązownica lubaczowianie doprowadzili do dogrywki i rzutów karnych, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gospodarzy. Zadecydowała seria jedenastek, w której skuteczniejsi okazali się rywale.
W środę, 7 maja 2025 roku, mieszkańcy Oleszyc muszą przygotować się na chwilowe utrudnienia. W związku z pracami związanymi z przebudową sieci wodociągowej w godzinach od 11:00 do 13:00 planowane są przerwy w dostawie wody.
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Horyńcu-Zdroju odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów Gminy Horyniec-Zdrój. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis. Podczas obrad wybrano przewodniczącego nowo powołanej Rady – został nim Grzegorz Chmielowiec.
Za nami intensywny tydzień w jarosławskiej klasie okręgowej, w którym rozegrano aż dwie kolejki. Start Lisie Jamy przywiózł cenny punkt z boiska lidera, a później zremisował z Sanoczanką Święte, natomiast Zdrój Horyniec najpierw stoczył zacięty mecz ze Startem Pruchnik, a następnie minimalnie przegrał z Orłem Torki.
W niedzielę druhowie z OSP Huta Różaniecka uczcili Dzień Strażaka – wyjątkowy czas wspólnej modlitwy, podziękowania za służbę i świętowania z mieszkańcami. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Chrystusa Króla, sprawowaną w intencji druhów oraz zmarłych członków jednostki.
W sobotę 3 maja, mieszkańcy gminy Horyniec-Zdrój oraz zaproszeni goście wspólnie uczcili 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody miały uroczysty charakter i były wyrazem pamięci o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

