Kolejny atak blisko polskiej granicy. Zniszczona infrastruktura kolejowa

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Dzisiaj w nocy doszło do ataku rakietowego na infrastrukturę kolejową w powiecie jaworowskim. Jak poinformował szef obwodu lwowskiego Maksym Kozycki rakiety spadły "prawie na granicy z Polską".

Rosyjskie rakiety spadły na infrastrukturę kolejową niedaleko Jaworowa. Według najnowszych informacji nikt nie zginął.

Z danych ukraińskiego dowództwa wynika, że tamtejsza obrona powietrzna zestrzeliła trzy rosyjskie pociski manewrujące. Pociski wystrzelono z obszaru Morza Czarnego.

"Obiekt kolejowy został częściowo uszkodzony odłamkami zestrzelonego pocisku. W okolicznych domach wypadły szyby z okien. Był to jeden z największych ataków na obwód lwowski pod względem liczby rakiet" - poinformował na Telegramie mer Lwowa Andrij Sadowy.

Dodajmy, że to już trzeci atak blisko granicy z Polską. Do pierwszego - najpoważniejszego w skutkach doszło 13 marca. Natomiast dwa dni temu doszło do ataku rakietowego na obiekt infrastruktury wojskowej nieopodal Jaworowa.

MAG, zlubaczowa.pl 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane