Kolejny atak blisko polskiej granicy. Zniszczona infrastruktura kolejowa

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.comZdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Dzisiaj w nocy doszło do ataku rakietowego na infrastrukturę kolejową w powiecie jaworowskim. Jak poinformował szef obwodu lwowskiego Maksym Kozycki rakiety spadły "prawie na granicy z Polską".

Rosyjskie rakiety spadły na infrastrukturę kolejową niedaleko Jaworowa. Według najnowszych informacji nikt nie zginął.

Z danych ukraińskiego dowództwa wynika, że tamtejsza obrona powietrzna zestrzeliła trzy rosyjskie pociski manewrujące. Pociski wystrzelono z obszaru Morza Czarnego.

"Obiekt kolejowy został częściowo uszkodzony odłamkami zestrzelonego pocisku. W okolicznych domach wypadły szyby z okien. Był to jeden z największych ataków na obwód lwowski pod względem liczby rakiet" - poinformował na Telegramie mer Lwowa Andrij Sadowy.

Dodajmy, że to już trzeci atak blisko granicy z Polską. Do pierwszego - najpoważniejszego w skutkach doszło 13 marca. Natomiast dwa dni temu doszło do ataku rakietowego na obiekt infrastruktury wojskowej nieopodal Jaworowa.

MAG, zlubaczowa.pl 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane