Atak rakietowy koło Jaworowa. W Lubaczowie było słychać odgłosy wybuchów [AKTUALIZACJA 2] [VIDEO]

Otrzymaliśmy mnóstwo pytań od naszych czytelników, których dzisiaj około godziny 5:00 zbudziły odgłosy wybuchów. Okazało się, że rosjanie ostrzelali poligon wojskowy w Jaworowie, który znajduje się bardzo blisko polskiej granicy. Zginęło 35 osób, a 134 zostały ranne.

Dzisiaj rano wielu mieszkańców powiatu zbudziły głośne odgłosy wybuchów. W tej sprawie dostaliśmy kilkanaście zapytań, oto niektóre z nich:

- Witam Redakcjo! Chciałam zapytać co to było słychać za wybuchy dzisiaj w nocy w Oleszycach? Przed godziną 5.00 obudził mnie wybuch aż zatrząsł się dom w którym mieszkam. l Potem słychać było jeszcze 3 lub 4 takie wybuchy. Przy każdym dom się trząsł i drgały szyby w oknach. Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Czy ma to związek z wojną na Ukrainie?

- Właśnie bombardują jakieś miasto blisko nas. Widzę i słyszę z domu wybuchy

- Macie jakieś info co to za wybuchy i skąd słychać od rana? Tu czuć drgania ziemi

- Dzisiaj godzina 5 z Budomierza słychać ostrzały na Ukrainie 4 duże eksplozje aż szyby się ruszają.

Nagranie z Lisich Jam

Film nagrany w Szczutkowie (od 14 sekundy słychać odgłos wybuchów)

Nagranie z Oleszyc

Atak rakietowy na poligon wojskowy w Jaworowie

Rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na międzynarodowe centrum sił pokojowych i bezpieczeństwa — przekazały władze obwodu lwowskiego.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Wadym Denysenko powiedział, że atak został przeprowadzony w celu "demoralizacji ukraińskiego społeczeństwa".

Starają się pokazać, że w kraju nie ma bezpiecznego miejsca. Zwłaszcza, że zdają sobie sprawę z tego, że regiony lwowski, tarnopolski i iwano-frankowski mają dużą liczbę uchodźców - powiedział. Podkreślił, że jedna z rosyjskich rakiet została zestrzelona.

AKTUALIZACJA godz. 10:00

Początkowo poinformowano, że nie ma ofiar. Jednak po kilku godzinach szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki przekazał, że w ataku zginęło dziewięć osób, a 57 zostało rannych.

Według najnowszych informacji lwowskiej administracji, pocisków było ponad 30. Samoloty z rakietami miały wystartować z rosyjskiego Saratowa. Część pocisków została zestrzelona.

Na miejscu wciąż działają strażacy, którzy gaszą pożar wojskowej jednostki.

AKTUALIZACJA godz. 12:00

Według najnowszych informacji, podanych po godz. 12 czasu lwowskiego, zginęło 35 osób, a 134 zostały ranne. Gubernator obwodu Maksym Kozycki przekazał, że dane będą najprawdopodobniej jeszcze aktualizowane.

Jaworów w linii prostej znajduje się tylko kilkanaście kilometrów od powiatu lubaczowskiego.

 

 

 

RAM, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Zulugul
-87 # Zulugul 2022-03-13 08:52
Taka to zapewne prawda jak wszystko co pokazuje wasza tvpis.
Frodo
+27 # Frodo 2022-03-13 09:42
Jak śmiesz ruska onuco.
Kkk
+24 # Kkk 2022-03-13 10:22
Drzwi w domu trzęsły się bez powodu?
Ada
+17 # Ada 2022-03-13 11:22
Spadaj, ruska onuco, do swoich.
Dmw
+20 # Dmw 2022-03-13 09:43
Prawda. Ja też w nocy słyszałem i się zastanawiałem co to jest. Potwierdzam,aż się zbudziłem. Ponieważ śpię przy uchylonym oknie to tym bardziej było to słyszalne.
Ada
+15 # Ada 2022-03-13 11:24
Ruski rozumie tylko rozwiązania siłowe, rabunek, gwałty. To tatarska dzicz, hołota.
Dmw
+6 # Dmw 2022-03-13 12:24
Putler wykorzystuje bezwzględnie to że Ukraina nie jest w NATO. Militarnie to można pomóc posyłając sprzęt. Ale jak to już tak blisko nas i nie daj boże jakiś pijany Moskal coś popieprzy i kawałek rakiety spadnie na nasze terytorium to...aż się boje myśleć
Zaczyna sie groteska
+2 # Zaczyna sie groteska 2022-03-13 11:38
Całe szczęście NATo nas obroni, Francuzi i Niemcy też przyjadą Nas bronić!! (tak jak chętni są bronić Ukrainy),

Miejmy nadzieję, że Putin ze swoimi żołdakami i Shrederem a Axel Springer raczej nie przyjedą Nas bronic! Przed naszym faszyzmem...
podobno najpierw Litwa i Mołdawia...do obrony
Karol z Wadowic 2137
+4 # Karol z Wadowic 2137 2022-03-13 12:47
Od kiedy Ukraina jest w NATO? My jesteśmy członkami tego sojuszu w przeciwieństwie do nich. Skończ gadać głupoty ruski trollu.
Zaczyna sie groteska
-5 # Zaczyna sie groteska 2022-03-13 13:37
Naprawdę wierzysz, że nam pomogą - ja niestety NIE.

Popatrz co się dzieje na Ukrainie i co robią Niemcy czy Francuzi, -tak kursują cały czas do Moskwy by Putin szybko to skończył, i by mldowe interesy z Moskwą szły dalej.

Za chwile zaczną się zgłaszać z pomocą Putinowi, jak będzie się to dalej przedłużać.
Europa jest strasznie zdegenerowana i nie ruszy palcem wobec Ukrainy ale jestem wręcz pewny że też wobec Nas - i Putin doskonale zdaje z tego sprawe, dlatego doszło do tej wojny,

Ukraińcy zaskoczyli swoją walką zarówno Putina jak i cała Europę i świat, wszystko pewnie było już dogadanie co Ruskie mają sobie wziąć
Karol z Wadowic 2137
+5 # Karol z Wadowic 2137 2022-03-13 13:38
Ukraina nie jest w NATO. My jesteśmy, nadal ciężko Ci to zrozumieć? Przeczytaj o artykule 5 tego sojuszu,
Zaczyna się groteska
+5 # Zaczyna się groteska 2022-03-13 14:12
I co związku z tym?
Ukraina sama bez rzeczywistej pomocy NATO się nie obroni, zagłodzą ją, zbombardują, wykrwawią, zostaną zgliszcza z infrastruktury, zajmą całą lub zostanie jakiś kadłubek tutaj w części zach- pn, wokół Lwowa. Ruskie bandyty będa mordować do skutku, nie patrząc na własne straty nawet jak będą setki tysiecy ruskich trupów, dokładnie tak samo jak w 44r
-za cel teraz mają przejąć/ zająć jak najwięcej Ukrainy i to zrobią

Co potem, potem zajmą Mołdawie - podda się w jeden dzień (brak praktycznie armii, najbiedniejszy kraj Europy) NATO dalej nic, (może jedynie Turcy szabelki podniosą ale się nie zaangażują)

Potem Ruskie zaczną domagać się drogi lądowej do Kalingradu, najpewniej przez Litwe (też praktycznie bez armii, my latamy nad litwą by Jej bronić) Litwa też się podda - taka mentalność. Z NATO nie pomoże im rzeczywiście nikt, my kilka strzałów oddamy i na tym się skończy.
Następnie poddadzą się bez żadnej walki Łotwa i Estonia...
- co dalej, Nas pewnie nie ruszą, bo wiedzą że będziemy z nimi walczyć jak Ukraińcy
i szykuje się "zimna wojna" na kolejne 20 lat... tuż u Naszych granic.
Oczywiście interesy gazowo, ropne i cała masa innych Europą a Rosją będą szły dalej

Dalej uważasz (i Ci co mnie zaminusowali powyżej)
, że jestem ruskim trollem?

Niestety trzeba być realistą i patrzeć jaki jest świat, ten także wokół Nas
Karol z Wadowic 2137
-8 # Karol z Wadowic 2137 2022-03-13 16:05
Jakby nie pomoc NATO to Ukraina by upadła po 2-3 dniach. I tak, nie jesteś realistą nie wiesz jak funkcjonuje światowa geopolityka, Twoja opinia jest subiektywna a nie obiektywna.
Zaczyna się groteska
+3 # Zaczyna się groteska 2022-03-13 16:13
to wytłumacz wszystkim jak funkcjonuje, prosze bardzo.

Na razie "prosili" Nas byśmy odstąpili Ukrainie nasze myśliwce a potem jak miało być wspólnie to się pochowali tchórze.

NATO, szczególnie USA i UK pewnie troche wysyła tej broni, ale to jest drobnica do rzeczywistych potrzeb i zadaj sobie pytanie dlaczego Ruski zaatakował baze 20 km od Nas
Karol z Wadowic 2137
-3 # Karol z Wadowic 2137 2022-03-13 17:21
Wiesz dlaczego się wycofali z myśliwców? Bo mogłoby to stanowić zbyt duże ryzyko wybuchu większego konfliktu, a żadne z państw NATO nie chce poświęcać swoich żołnierzy w obronie państwa trzeciego.
Ta "drobnica" o której wspominasz pozwala Ukrainie walczyć do dnia dzisiejszego, bez tej "drobnicy" nie byłoby co zbierać po 2-3 dniach, Zełenskiego by stracili i powołali marionetkowy rząd z Janukowyczem na czele. Człowieku, rozszerz horyzonty nie patrz na świat zerojedynkowo, tylko rozpatrz bieżącą sytuację na wielu płaszczyznach. Pozdrawiam
Zaczyna się groteska
-2 # Zaczyna się groteska 2022-03-13 17:34
tak a jak Putin zaatakuje króryś kraj NATO (jak pisałem pewnie zacznie od Litwa) to zaraz inne natowskie państwa ruszą z pomocą. Tia....


z tymi 2-3 dniami to przesadzasz, Ukraincy od dwana przygotowywali się do tej wojny tak jak i Ruscy (budując Nord Stream) wiec twierdze że NATO pomaga drobnicą...
Mirek
+11 # Mirek 2022-03-13 14:04
Mysle ze to sie szybko nie skonczy i mysle ze Putin nie zrezygnuje z Calej Ukrainy bo w przeciwnym razie bylby posmiewiskiem calego Swiata. Czy chce mieszkac i wychowywac dzieci blisko granicy z Rosja? Raczej nie czy chce patrzec na rozblyski na niebie i modlic sie zeby u nas takiego nie bylo bo to zdecydowanie za blisko Polski sie dzieje? Raczej nie. Nie chce byc zlym wrozbita ale sadze ze Polske czeka druga falal migracji
AntyPiS
# AntyPiS 2022-03-13 14:49
Blisko. Będzie mocna drugą fala migracji. Robi się coraz groźniej. Putin im dłużej trwa wojna Ty bardziej może się radykalizować i do takich rzeczy może dochodzić częściej. Odniosę się w jednym komentarzu do całej dyskusji tutaj. Zulugul te wybuchy to prawda. To nie sylwester by były takie rozbłysk na niebie z takim hukiem. TVPiS każdy wie, że go nie lubię. Ale nienmieszaj tego tutaj bo TVPiS nie ma tu nic wspólnego. Dużo źródeł potwierdza, że to co się stało jest faktem i żadna propaganda tego nie zniekształci. Co do słów zaczyna się groteska. Dla NATO, ONZ i UE jest to sprawdzian czy jest sens by te organizacje istniały. Na razie działają tak, że stoją u Nas wojska bo My jesteśmy w NATO a Ukraina nie. Wejście wprost na Ukrainę spowodowałoby wojnę światową. Którąkolwiek strona jeśli przekroczyłaby granicę Polski w obie strony to skończyłoby się wojną światową. Jeśli je chodzi o politykę zagraniczną PiS-u to wojna pokazała jej porażkę. Największy przyjaciel Orban to przyjaciel Putina. Salvini czy Le Pen to samo. I PIS z takimi osobami trzymał w Europie. Zauważyliście państwo jak się teraz nie mówi o Orbanie w TVPiS a kiedyś był co wydanie praktycznie. Teraz PiS popalił mosty z każdym a z przyjaciółmi Putina nie wypada mu być bo cały świat patrzy na Polskę. Dla mnie każdy przykład pomocy że strony rządzących jest nieszczery. Ledwo conszczuli na Ukrainę a teraz sobie sukcesy Nas Polaków chcą zagarnąć. Rządzący na czele z Morawieckim i Kaczyńskim przyznają się do błędów to im uwierzę, że prawdziwie chcą pomóc a nie bo tak wypada. Tym co są na granicy życzę wytrwałości.
Zaczyna się groteska
+5 # Zaczyna się groteska 2022-03-13 15:51
Zapomniałeś dodać o mld z Niemiec, Francji, Holandii za ruski gaz, za rope.
Zapomniałeś o wielkich inwestycjach tych krajów w Rosji (przykładowo fabryka VW w którymś rosyjskich miast 3MLD Euro które może VW teraz stracić - są na to gotowi?, znajdź sobie miasto, było o tym 2 dni temu na interii
Łada dzisiaj jest współwłasnością Renault, wymieniać dalej?
Zapomniałeś dodać, że Schreder (ten od Gazpromu) to też główny doradca Axel Springel - w Polsce Fakt, Onet, Neesweek. To te media co tak walczą i boją się o Putinizacje w PL. Niezły wstyd co?

Zdegenerowaną, zflaczałą Europe Zachodnią nie stać na jakiekolwiek sankcje wobec Rosji na jakiekolwiek działanie, bo byłaby to też katastrofa gospodarcza tych wszystkich państw EU powiazanych tak mocno z Rosją, Europe stać teraz tylko już na uległość na klęczenie.
Dokładnie tak jak w latach 30 wobec Hitlera

A Ameryka, UK - hmmm zobaczymy...


Wojna trwa już od 2008, 2010, czy 2014 - sam sobie zadaj od kiedy a Putin i jego swita bandytów ma coraz większy apetyt.
Czy skończy się na Ukrainie, czy NATO się ocknie i jest zdolne do rzeczywistej obrony sojuszniczej?
AntyPiS
-6 # AntyPiS 2022-03-13 16:32
Zaczyna się groteska. Niektórych rzeczy nie da się wycofać od tak. My też jako Polska sami jesteśmy biznesowo uzależnieni od Rosji. Ot tak przecież kurków gazu nie zakręcimy. Tak samo stopniowo zmienia się miejsce importu ropy. Jakbyśmy ucięci całkowicie od razu to wszystko na ropę by stanęło. Próbując zaszkodzi Rosji mamy też siebie rozwalać. No chyba nie o to chodzi w tych sankcjach. A przynajmniej próbuje się to minimalować. Kolejna rzecz to ta fabryka VW w Rosji. VW właśnie nie jest na to gotowy i musi przygotować sobie procedury na odpowiednie przyniesienie. No bo zobacz jesteś przedsiębiorcą i próbujesz zaszkodzić Rosji. No chyba tego nie zrobisz kiedy się dowiesz, ze wraz z Rosją mocno ucierpi Twój biznes. Łada. Jest ot jednak marka charakterystycz na dla Rosji. Tak jak w Azji są marki, których u Nas nie ma. Zresztą co z tego, że te fabryki zostaną skoro już Mastercard i Visa chcą wycofać się z Rosji i robią już procedury w tym zakresie. To będzie duży cios bo płatności kartą są dziś czymś powszechnym również i w Rosji. Może nawet bardziej niż u Nas,

Schroeder. No cóż. Przyjaciel Putina. Robił z nim interesy czego symbolem jest gazociąg Nord Stream 1. Pracował tam jako doradca a nie główny doradca jakby to on ta miał rozdawać karty. A tak nie było. Wielu polityków na świecie zostaje doradcami w różnych przedsiębiorstw ach również prasowych i również w Polsce. Od razu gdy zaczęła się wojna i Schroeder pokazał swoje oblicze to został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym . Jakby za każdą poszczególną osobę rozliczać media to TVPiS też by swoje dostało. Czy nie wstyd im jest być podnóżkiem Kaczyńskiego, któremu marzyło się być taki Putinem w Polsce. I otaczał się przyjaciółmi Putina. Orban, Salvini czy Le Pen. to jest dopiero wstyd, W Polsce to Putina co najwyżej ,,ociepla" Janusz Korwin Mikke. Z tego nawet zrobił się podział w Konfie i Korwina samego zostawili w jego części. Onet, Fakt, Newsweek są własnością Axela, a Schroeder był tylko jednym z jej pracowników. Axel może się wstydzić bo był u nich zatrudniony bezpośrednio. Natomiast Onet, Fakt, czy Newsweek poza należeniem do Axela ze Schroederem mieli mało co wspólnego.
Zachód. Tak interesy nie pozwalają na całkowitą niezależność od Rosji. Choćby jeśli chodzi o gaz i ropę. Każde państwo jeszcze ma inne umowy handlowe jak np. handel diamentami. Nie zerwiesz tak na już. To wszystko trzeba by zrywać a to daje tym bardziej pieniądze Rosji. I to o wiele większe liczone w dobrych miliardach jak nawet nie w bilionach dolarów czy euro.

USA i UK. Tu się zgodzę to zależy czy im się zechce.
A czy skończy się na Ukrainie. Nie wiemy co planuje Putin. Jak zaatakuję inny kraj niż Ukrainę to wtedy będzie światowa. I tyle na ten moment można powiedzieć.
Zaczyna się groteska
+6 # Zaczyna się groteska 2022-03-13 16:51
kto dzisiaj rządzi w Europie, kto największe inwestycje robił w Rosji, tak Niemcy, Francja, Holandia, Szwajcaria

Tak to były obopulne interesy dwustronne, bandyckie interesy, Nord Stream1,2 to były wieloletnie przygowania Putina do obecnej wojny.
Europa Zachodnia Niemcy, Francja itd to zaakceptowały i dalej przyklepują.
Tak się uwiązali tej Rosji, tego bandyckiego państwa że teraz im grozi krach taki jak w Rosji , nie ma jak tego zatrzymać i nie mogą się z tego uwolnić. Taka jest rzeczywistość.

Jesteś typowym posterunkowym wyjącym trollem, wszyscy tacy jak ty mają dokładnie taki sam przekaz: Orban, Salwani, Kaczyński
I wybielanie zgnilizny i zbrodniczych interesów Niemiec, Francji z Rosją
Żółwik!
polak2010*
-4 # polak2010* 2022-03-13 17:21
Jak nazwać sprzedaż LOTOSU wegierskiemu MOL-owi, ktory jest powiazany z Rosjanami?
Przeczytaj artykuł z "proniemieckieg o" ONETU jak "sieje nienawiść wśród Polaków i moze sie ustosunkujesz

wiadomosci.onet.pl/.../jgs40j0
AntyPiS
-6 # AntyPiS 2022-03-13 21:37
Zaczyna się groteska. Najpierw robi się tutaj ze mnie ruskiego trolla. Teraz Ty robisz ze mnie zachodniego. Ja wyrażam swoje zdanie a nie na czyjeś zamówienie. Nord Streamy Nas omijały. Z Naszego punktu widzenia to było niekorzystne. Dla Francji czy Niemiec to było opłacalne. No cóż to tylko pokazuje naszą pozycję na arenie międzynarodowej , która obecnie jest marna. Wiele krajów ma podpisane umowy z Rosją. Tak jak Polska. Zerwanie umów da tylko dodatkowy zastrzyk pieniędzy Putinowi o wiele większy bo na raz dostanie jeszcze więcej niż to co dostaje co miesiąc. Wolałbyś by Putin otrzymał 1 mld czy 30 na raz w obecnym okresie. Jakby tak każdy zerwał umowy to o Ukrainie mówilibyśmy w czasie przeszłym. Żaden kraj nie odważy się na radykalnie cięcie co sam zauważyłeś. Dlatego wycofywanie następuje stopniowo a nie ze skutkiem natychmiastowym . Na samym końcu właśnie ropa i gaz zostaje bo świat jest od tego na obecną chwilę uzależniony. Na razie próbuje się zmniejszać pobór tych surowców z Rosji. Bez gazu i ropy niestety świat nie może funkcjonować a przynajmniej nie na takim poziomie jak teraz. Wszystko by stanęło. Cofnęłoby to Nas w cywilizacji a nawet byłoby zagrożenie choćby dla rolnictwa bo maszyny by nie działały a i nawozów nie miałoby jak wyprodukować bo gazu do tego potrzeba. Pozostałyby co najwyżej rowery do przemieszczania bo konie już tylko w stadninach praktycznie są.

I piszesz, ze jestem trollem, że łączę Kaczyńskiego z Salvinim i Orbanem. Przecież to ich PiS uważał za swoich wielkich przyjaciół a byli przyjacielami Putina. Ba Salvini mówił wprost, że Putin jest jego przyjacielem. Orban robił interesy z członkami ośmiornicy Putina. Ile razy PiS mówił, że Węgry są naszym przyjacielem. Ile razy PiS opluwał UE z której robi teraz podstawę tego, ze Putin Nas nie zaatakuje. Nikt już nie pluje na UE. PiS próbował Nas zaprzedać Putinowi wyłączając Nas z UE. Już dawno pisałem tutaj, że PiS dąży by Nas wywalili z UE a wtedy Putin by sięgnął po Nas bo strefy wpływów dalej istnieją na świecie. Bylibyśmy teraz jak Ukraina. Nikogo nie wybielam. Niestety prawa ekonomii są nieubłagane. Wiem, że ciężko zrozumieć, że ot tak na już państwa nie odcinają się w całości od Rosji. Ale takie nagłe zerwanie umów może niesie za sobą konsekwencje. Nie raz i większe niż wypełnienie umów do końca bez kar za zerwanie. Nawet Polska tak zamierza robić. Nie jestem trollem ani wschodnim ani zachodnim. Jestem po prostu sobą ;-) Żółwik ;-)
Zaczyna sie groteska
-1 # Zaczyna sie groteska 2022-03-14 06:03
Idź pobiegaj z pizzą ze Scerbą, Ochojską, Jachirą, Frasyniukiem, z frustrowanym Tuskiem, Korwinem, Braunem na granicy
- na granicy Rusko -Bialoruskiej.
Tam twoje miejsce trollu, już tylko tam.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2022-03-14 09:34
Cytuję Zaczyna sie groteska:
Idź pobiegaj z pizzą ze Scerbą, Ochojską, Jachirą, Frasyniukiem, z frustrowanym Tuskiem, Korwinem, Braunem na granicy
- na granicy Rusko -Bialoruskiej.
Tam twoje miejsce trollu, już tylko tam.


Wyszło ,,Szydło" z worka. Wierzysz propagandzie PiS-u. PiS chciał w Polsce zrobić drugą Moskwę niszcząc sądownictwo i media. Jak nie troll wschodni, jak nie troll Zachodni to teraz troll PO i to nowe Konfederacji. Wiesz co zostało Ci jeszcze troll północny i troll południowy :lol: Nie jestem elektoratem PO ani Konfy. W PO nie podobają mi się skrajności typu Jachira a w Konfie właśnie tych dwóch Panów, których wymieniłeś. Chociaż i tak najgorszemu Posłem w tym Sejmie jest Janusz Kowalski co wszędzie wpycha Tuska i ma manię przesladowczą na jego punkcie. W sumie jak każdy tutaj wpycha mnie do Tuska a ja już 100 razy pisałem, że to mnie tylko śmieszy. PiS robił interesy polityczne z przyjaciółmi Putina w Europie czyli Orbanem, Salvinim czy Le Pen. Póki PIS nie pokaże pokory nie uwierzę w ich dobrą pomoc bo to sukces Polaków a nie PIS-u ta pomóc na granicy do której Cię zapraszam bo na pewno tam jeszcze nawet palcem nie kiwnąłeś by coś pomóc.
Marek199
-1 # Marek199 2022-03-14 10:17
Zaczyna się groteska, won z ton onucu
polak2010
# polak2010 2022-03-13 22:29
Ostatnia wypowiedź pana Pawlaka tego z PSL który podpisywał niekorzystne umowy gazowe z Rosją.
cyt po co nam rurociąg ,, Baltic Pipe"

Powiedzcie mi komu służy ten pan?
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2022-03-13 22:56
Cytuję polak2010:
Ostatnia wypowiedź pana Pawlaka tego z PSL który podpisywał niekorzystne umowy gazowe z Rosją.
cyt po co nam rurociąg ,, Baltic Pipe"

Powiedzcie mi komu służy ten pan?


Żadnemu obcemu wywiadowi. Gaz jest obecny na już a nie w przyszłości i to nie wiadomo czy pewnej. Morawiecki mówił, że ,,Baltic Pipe" będzie za kilka miesięcy. Skoro według PiS-u mamy pełne magazyny gazu to dawać już i się odłączać od jamalskiego jak PiS mówi, że da radę skoro tacy odważni są. Morawiecki mówi, że za kilka miesięcy będzie. Gdzie indziej czytam, że co najmniej pół roku bo do wykonania zostały opóźnione prace na 40-kilometrowym odcinku w Jutlandii, 38-kilometrowym odcinku w Fionii oraz przyłącza elektryczne na Zelandii. PiS się nie odseparuje od Rosji do końca 2022 bo są związani umową, więc niech tak nie pokazują co to są za bohaterzy. Po prostu kontrakt się skończy. Do tego nie znamy jeszcze wartości taryfy. Tutaj też może się okazać, że gaz z Rosji jest tańszy od duńskiego. Jeśli chodzi o ,,Baltic Pipe" to mamy jeszcze wiele ważnych niewiadomych. Jak wypali i będzie korzystne to super. Ale jak ma mi to gadać Morawiecki to w ten sukces biorą z ostrożnością bo nie raz już potrafił nakłamać lub coś wyolbrzymić. Cena taryfy i uruchomienie i dostęp obywateli do tego gazu. Zacznie działać to wtedy to jak będzie dobre to pochwalę. Najpierw wolę poczekać by zobaczyć czy to działa. Właśnie tego rządy PiS mnie nauczyły.
Zaczyna sie groteska
+3 # Zaczyna sie groteska 2022-03-14 06:07
Powtórzę: Idź pobiegaj z pizzą ze Scerbą, Ochojską, Jachirą, Frasyniukiem, z frustrowanym Tuskiem, Korwinem, Braunem na granicy
- na granicy Rusko -Bialoruskiej.
Tam twoje miejsce trollu, już tylko tam.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2022-03-14 09:35
Cytuję Zaczyna sie groteska:
Powtórzę: Idź pobiegaj z pizzą ze Scerbą, Ochojską, Jachirą, Frasyniukiem, z frustrowanym Tuskiem, Korwinem, Braunem na granicy
- na granicy Rusko -Bialoruskiej.
Tam twoje miejsce trollu, już tylko tam.


To też powtórzę.Wyszło ,,Szydło" z worka. Wierzysz propagandzie PiS-u. PiS chciał w Polsce zrobić drugą Moskwę niszcząc sądownictwo i media. Jak nie troll wschodni, jak nie troll Zachodni to teraz troll PO i to nowe Konfederacji. Wiesz co zostało Ci jeszcze troll północny i troll południowy :lol: Nie jestem elektoratem PO ani Konfy. W PO nie podobają mi się skrajności typu Jachira a w Konfie właśnie tych dwóch Panów, których wymieniłeś. Chociaż i tak najgorszemu Posłem w tym Sejmie jest Janusz Kowalski co wszędzie wpycha Tuska i ma manię przesladowczą na jego punkcie. W sumie jak każdy tutaj wpycha mnie do Tuska a ja już 100 razy pisałem, że to mnie tylko śmieszy. PiS robił interesy polityczne z przyjaciółmi Putina w Europie czyli Orbanem, Salvinim czy Le Pen. Póki PIS nie pokaże pokory nie uwierzę w ich dobrą pomoc bo to sukces Polaków a nie PIS-u ta pomóc na granicy do której Cię zapraszam bo na pewno tam jeszcze nawet palcem nie kiwnąłeś by coś pomóc.
polak2010
+2 # polak2010 2022-03-14 07:55
Pracujący w Gazpromie Gerhard Schröder do 1 marca był doradcą właściciela mediów, tj. „Fakt”, „Newsweek” i Onet. Czy kogoś jeszcze dziwią najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia żołnierzy Wehrmachtu czy sport-Putin w Onecie? Albo jak te media kreowały Putina na wspaniałego przywódcę.
To są putinowskie wolne media w Polsce.
AntyPiS
# AntyPiS 2022-03-14 10:45
Cytuję polak2010:
Pracujący w Gazpromie Gerhard Schröder do 1 marca był doradcą właściciela mediów, tj. „Fakt”, „Newsweek” i Onet. Czy kogoś jeszcze dziwią najsmutniejsze Święta Bożego Narodzenia żołnierzy Wehrmachtu czy sport-Putin w Onecie? Albo jak te media kreowały Putina na wspaniałego przywódcę.
To są putinowskie wolne media w Polsce.


Był doradcą a nie szefem Axela. Akurat Onet czytam od wielu lat i znam oba te artykuły bo były ciekawe. Jeden był o tematyce historycznej ten o wigilli bo ciekawe Było jak tacy zwyrodnialcy obchodzili Boże Narodzenie. Putin w sporcie. Onet pokazał wlasnie jak Putin próbuje ocieplić swój wizerunek poprzez sport. Oba te artykuły nie były propaganda Mokswy czy Schroedera. Za to Karczewski Marszałek z Senatu z PIS ocieplał prawą rękę Putina czyli Łukaszenkę mówiąc, że to ,,ciepły człowiek". Do tego media propisowskie szczuł na Ukrainę a teraz nagle w drugą stronę. PiS robi propagandę jak w Rosji tylko ludzie nie są jeszcze tak zindoktrynowani jak Ty i nie są ślepi jak w Rosji. Za dużo jeszcze ludzi ma swój pogląd. Nie wypominaj komuś propagandy skoro sam przesiąknąłeś swoją do szpiku kości.
aa
-5 # aa 2022-03-14 08:35
Czyją linie trzyma ogłupiająca spoleczeństwo i z naszych podatkow tvpis, ogólnie nazywana kurwizją. Kto rozwala UE od srodka, mając do pomocy Orbana i Le Pen. W czyim interesie dzialają?!

UWAGA!