Dworzec zamknięty, mieszkańcy stoją w deszczu, a postępów w pracach nie widać

Od ponad trzech miesięcy nie widać postępu prac przy rozbiórce dworca PKS w Lubaczowie. To właśnie w tym miejscu ma powstać supermarket Intermarche. Mieszkańcy są oburzeni faktem, że powiatowe miasto nie ma dworca, a podczas deszczu muszą moknąć, bo wiaty przystankowej brak...

1 maja informowaliśmy o postępie prac na dworcu PKS, wtedy zdemontowano płyty chodnikowe. Dziś mamy koniec lipca, a od tej pory pracę się nie posunęły. Problemu by nie było gdyby budowa nie była związana z użytecznością publiczną. Coraz głośniej słychać głosy, że na czas budowy supermarketu powinien powstać „dworzec tymczasowy”, gdzie mieszkańcy mogliby się schować podczas chociażby deszczu.

Niestety w sprawie dworca PKS urzędnicy nie są w stanie wiele zrobić.  Nieruchomość ta należała do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu. PKS sprzedał dworzec firmie z Poznania, która ma zająć się budową Intermarche.

Zapytaliśmy przedstawiciela PKS jak aktualnie wygląda sytuacja:
Zgodnie z zawartą umową sprzedaży Spółka Krokus (inwestor) została zobowiązana została do wybudowania "obiektu handlowego wraz z pełną infrastrukturą dworcową" w terminie 24 miesięcy od dnia uzyskania pozwolenia na budowę.
Bieg terminu rozpoczął się w miesiącu kwietniu b.r. Zarząd Spółki wystosował  w dniu 21 czerwca 2014 roku pismo do Firmy "Krokus"z prośbą o identyczną informację.

Jak wynika z informacji od PKS Jarosław budowa Intermarche ma się zakończyć w kwietniu 2016 roku. Inwestor na wykonanie inwestycji ma dwa lata, z czego 4 miesiące już upłynęły, a postępy prac są niewielkie. Pamiętajmy, że nie chodzi tylko tutaj o samą budowę obiektu handlowego, ale także zburzenie dworca PKS i całej infrastruktury.

Czy do 2016 roku Lubaczów – miasto powiatowe nie będzie mało dworca PKS? Czy pasażerowie przez dwa lata podczas deszczu, gradu, śniegu będą stać pod gołym niebem? Miejmy nadzieję, że osoby odpowiedzialne tą sprawą się zajmą.

Przypomnijmy, że małe biuro PKS wraz dwoma stanowiskami postojowymi dla autobusów oraz dwoma wyjazdowymi zostanie wybudowane w innym miejscu, w bliskim sąsiedztwie z Intermarche, ale dopiero za 20 miesięcy…

Działka na której ma powstać market wraz z parkingiem ma około 1,5 hektara powierzchni.  Sam pawilon handlowy ma mieć prawie 2000 metrów kwadratowych. Warto dodać, że powierzchnia budynku Tesco na ulicy Stanisława Dąbka wynosi 2200 mkw. Obok supermarketu ma powstać parking, na którym będzie 80 miejsc dla pojazdów. Supermarket ma zostać otwarty w 2016 roku. Prace znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

DSC_0062.JPGDSC_0064.JPGDSC_0066.JPGDSC_0068.JPGDSC_0069.JPGDSC_0071.JPG


{flike}

Reklama

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Piotr
+18 # Piotr 2014-07-21 13:37
ludzie stoją, mokną, smażą się na słońcu a pani burmistrz woli postawić pomnik lubacza za kilkadziesiąt tysięcy. CZYSTA GŁUPOTA komu jest potrzebny ten pomnik ? czy nie można było lepiej wykorzystać tych pieniędzy? MOŻNA ale pani burmistrz woli postawić bezsensowny pomnik i podpisać swoim nazwiskiem. ŻENADA
JONNY
+11 # JONNY 2014-07-21 14:39
WSTYD, WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD NIE MA SŁÓW NA OKREŚLENIE BEZCZYNNOŚCI LUDZI ODPOWIEDZIALNYC H ZA ZABEZPIECZENIE WYZNACZONEGO MIEJSCA ODJAZDÓW I PRZYJAZDÓW ŚRODKÓW KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ W TYM MIEŚCIE W WIATY LUB JAKIEKOLWIEK ZADASZENIA,TO JEST IGNORANCJA ZE STRONY WŁADZ MIEJSKICH I DYREKTORA PKS W JAROSŁAWIU MAJĄ NAS GŁĘBOKO W DU....E. TO BARDZO SMUTNE ALE PRAWDZIWE. JESTEŚMY POTRZEBNI DO GŁOSOWANIA PODCZAS WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH I PARLAMENTARNYCH I TYLE.
oburzony
+16 # oburzony 2014-07-21 14:41
Napisalem komentarz na elubaczow, ale zapomnialem ze tam cenzura jak w korei polnocnej, wiec tutajnapisze i przypomne wyborcom o obietnicy Marka Rząsy sprzed dokladnie dwoch miesiecy (oczywiscie jeszcze przed wyborami). Mam nadzieje ze administrator nie skasuje tego.

Otoz dwa miesiace temu pan Rząsa wyrazil oburzenie, ze w takim miescie to niedopuszczalne , zeby mieszkancy nie zaslugiwali nawet na zadaszony przystanek i zapewnil, ze bedzie w tej sprawie interweniowal. Minely 2 miesiace i chcialbym zapytac jak tam panska interwencja panie Marku? Jestesmy po wyborach, wiec mieszkancow mamy gleboko w powazaniu tak? Oczywiscie za pasem kolejne wybory, wiec czekam z niecierpliwosci a na kolejne tak owocne i pilne interwencje ze strony politykow PO!
A na elubaczow to juz nigdy nie wejde.
Uczennica
+17 # Uczennica 2014-07-21 15:15
Władze nie przejmują się młodzieżą dojeżdżającą do szkół w Lubaczowie. Niech sami czekają na autobus 2h w śniegu po kolana, gdy po szkole trzeba wrócić do domu....
lubaczowianka
+3 # lubaczowianka 2014-07-21 17:07
Z Lubaczowa robi się miasto marketów. Tylko pytanie po co?
dda
+5 # dda 2014-07-21 20:37
ja również mam już dosc elubaczów !
chcą udowonic za wszelką cene ze są lepsi durnie....
Mohort
+2 # Mohort 2014-07-21 20:57
elubaczow.com niedługo będzie biegać w koszulkach "głosuję na bronka" hahaha. Na szczęście mam tam bana
cykl
-5 # cykl 2014-07-21 21:04
Robi się miasto marketów, dlatego,że otworzono przejscie graniczne w Budomierzu i jakbyś tego nie zauważył 20% klientów tych marketów to Ukraińcy!!!! wydający spore sumy na zakupy w Polsce!!!! Nie ma u nas dużych zakładów pracy a jedynie chandel przygraniczny może być naszym plusem i zaowocować jakimś rozwojem powiatu.A jeśli chodzi o jakieś zadaszenie dla podróżnych, to pisać do PKS Jarosław dworce to nie własność miasta!!!!!!
aaa
+3 # aaa 2014-07-21 21:17
Cytuję cykl:
Robi się miasto marketów, dlatego,że otworzono przejscie graniczne w Budomierzu i jakbyś tego nie zauważył 20% klientów tych marketów to Ukraińcy!!!! wydający spore sumy na zakupy w Polsce!!!! Nie ma u nas dużych zakładów pracy a jedynie chandel przygraniczny może być naszym plusem i zaowocować jakimś rozwojem powiatu.A jeśli chodzi o jakieś zadaszenie dla podróżnych, to pisać do PKS Jarosław dworce to nie własność miasta!!!!!!


jak już coś to HANDEL ! a władza i miasto mogliby się zatroszczyć o swoich mieszkańców w końcu po to są wybierani.
H
+3 # H 2014-07-21 22:08
Może nie własność miasta, ale to władze wydają decyzję o przeznaczeniu danego terenu i to Pani Burmistrz zezwoliła na market w tym miejscu. Upraszczając - nie byłoby decyzji ratusza - nie byłoby problemu.
lu
-1 # lu 2014-07-22 13:29
byłby problem... w sądzie, każdy ma prawo inwestować, jeśli miasto by zabroniło to inwestor mógłby z tego tytułu wnosić o odszkodowanie
JONNY
+1 # JONNY 2014-07-22 09:25
A JAK PRZYJDZIE ZIMA TO WŁADZE ZACYTUJĄ KLASYKA ,, SORRY TAKI MAMY KLIMAT" CZYLI JEST ZIMA MUSI BYĆ ZIMNO, I DALEJ BĘDĄ MIELI NAS GŁĘBOKO W DU.....E. NO CHYBA,ŻE ZDARZY SIĘ CUD I WYBORY DO RATUSZA WYGRA św. MIKOŁAJ, TO 6 GRUDNIA NAGLE POJAWIĄ SIĘ PRZYSTANKI. POLSCE POTRZEBNY JEST TYLKO CUD BO INACZEJ TO H...J DU...A I KAMIENI KUPA JAK POWIEDZIAŁ INNY KLASYK Z TEJ SAMEJ PARTII
OB
# OB 2014-07-22 10:22
1. Targowisko.
2. Dworzec PKS.
3. Dawna baza PKS - czy ktoś może potwierdzić fakt, że została zakupiona przez męża Pani Burmistrz ?
.
.
.
Kto zna więcej ... ?
lu
+1 # lu 2014-07-22 13:38
biblioteka, szkoła nr2, przedszkola, rewitalizacja rynku, zadbany cmentarz ...
H
+1 # H 2014-07-23 16:46
..."deptak" pomiędzy Jasną a Grunwaldzką...
kibic
+2 # kibic 2014-07-22 11:18
Od jakiegoś czasu można zaobserwować że wszystko co się dzieje w mieście dzieje się bez wpływu Pani Burmistrz... wiec po co ona jest?? Kanalizacji nie naprawią bo droga nie nasza, PKS nie nasz, targowisko budowane bez jej wiedzy. To co ona może zrobić? 100 metrów chodnika ? Nawet durnowatej wiaty dla jeżdżących autobusami nie może postawić.. ile by to kosztowało? 10 tys z dwóch stron?
lu
-3 # lu 2014-07-22 13:36
można zaobserwować / ale też trzeba chcieć / remonty obiektów "podległych" miastu - szkoła nr 2, przedszkola, cmentarz, biblioteka rewitalizacja rynku ... remonty chodników,
kibic
+1 # kibic 2014-07-22 14:47
CIągłe podtopienia, zapadające się chodniki, syf w mieście, brak kwiatków, nie wykoszone trawy, patelnia zamiast rynku, rozwalony PKS, zlikwidowane miejsca pracy na małym targu, dziurawe chodniki po których się najczęściej chodzi(Słowacki ego), wydawanie kasy na jakieś beznadziejne miasta partnerskie i na jakiegoś knypka na rynku... brak atrakcji dla młodziezy, fatalnie organizowane imprezy...
lu
-2 # lu 2014-07-22 16:10
hahaha, ciągłe podtopienia, powodzie, trzęsienia ziemi, susze, komary, no i brak kwiatków - zwłaszcza na rynku
oil
# oil 2014-07-30 14:26
dajcie spokoj. Mnie szlag trafia (przepraszam) jak widze co sie u nas w miescie dzieje. Wpierw rynek-srrru jakby nie mozna bylo troche zieleni zostawic jak w Cieszanowie( kiedys jak mi sie uda to w najwiekszy upal sprobuje tam jajko sadzone zrobic), potem pks-srrru a po co wiaty tam stawiac niech ludzie mokna. Potem targ-srrrru. Ludzie sie przyzwyczaili przez 50 lat- a co tam nasermater. Potem lubacz-srrru cudaka nie wiadomo po co postawionego zamiast te pieniazki spozytkowac na cos lepszego (np chodniki na ul.Slowackiego) Co sie dzieje z naszym miastem? dlaczego my na to pozwalamy? wybory juz w jesieni, a ludzie tego rynku i targu nie zapomna. Jesli prawda sie okaze ze tam ma byc jakis dom pielgrzyma (niepotrzebny zreszta) to juz bedzie szczyt
Lubaczowianka fanka
# Lubaczowianka fanka 2014-08-01 16:43
TAK TO PRAWDA BAZA PKS ZOSTALA KUPIONA PRZEZ MEZA PANI BURMISTRZ!!! TYLE POL WOKOL PKS intermarche moglo wybudowac sie gdzies indziej,ale nieee .Pani burmistrz wydala pozwolenie na budowe dla tego marketu w miejscu dowrca pks-u.wedlug mnie to to sie wszystko do telewizji nadaje.....mam pytanie do mlodziezy,ktora dojezdza: dlaczego nie zorganizowalisc ie jakiegos protestu,zeby dworca nie sprzedawac??? oddawna bylo wiadomo,ze ma byc sprzedany,a wy dopiero teraz sie oburzacie,ze bedziecie w deszczu stali.....PYTAM SIE GDZIE BYLISCIE WCZESNIEJ KIEDY MOZNA BYLO COS ZROBIC...?
Lubaczowianka fanka
# Lubaczowianka fanka 2014-08-01 16:44
NA MIEJSCU DAWNEGO LPB mozna postawic market INTERMARCHE, dworca PKS mogliby sie odczepic
jan
# jan 2014-08-01 17:39
skad ludzie maja kase
Meri
# Meri 2018-08-26 03:07
What's up, this weekend is pleasant designed for me, as this moment
i am reading this impressive informative paragraph here at my home.


Also visit my weblog reverse phone: www.besp.ovh/
Cristine
# Cristine 2019-04-30 13:20
Thanks very interesting blog!

My page ... minecraft: t.co/fqBlNe06Zz
Victorina
# Victorina 2019-05-01 10:23
I've been exploring for a little for any high quality articles or
blog posts in this sort of area . Exploring in Yahoo I
ultimately stumbled upon this site. Reading this info So i'm happy to show that I've an incredibly just right uncanny feeling I found out just
what I needed. I such a lot indubitably will make certain to do not omit this website and provides it a glance regularly.


Feel free to visit my web-site - gamefly: j.mp/2Lf197O
Shanel
# Shanel 2019-05-01 12:35
I visited many websites however the audio quality for
audio songs existing at this web site is really
fabulous.

Here is my blog post: gamefly free trial: t.co/0CB0a94rx6
Ethan
# Ethan 2019-05-01 16:01
Your means of describing the whole thing in this piece
of writing is genuinely good, every one be able to effortlessly be aware
of it, Thanks a lot.

Also visit my homepage gamefly free trial: j.mp/2WgriUR

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane