fot. Powiat Lubaczowski
W Lubaczowie odbyły się obchody 35. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II, przypominające wydarzenia z czerwca 1991 roku. Wizyta Ojca Świętego w naszym mieście do dziś pozostaje jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Lubaczowa i ważnym wspomnieniem dla wielu mieszkańców.
Obchody zorganizowano 2 i 3 czerwca 2026 roku pod hasłem słów św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Program obejmował spotkanie z młodzieżą, nabożeństwo majowe, mszę świętą, świadectwo Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Apel Papieski oraz uroczysty apel przy krzyżu i obelisku na stadionie.
Pierwsza część obchodów odbyła się we wtorek, 2 czerwca. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zorganizowano spotkanie młodzieży z Magdaleną Wolińską-Riedi, dziennikarką i autorką publikacji związanych z Watykanem. Była to okazja do rozmowy o Janie Pawle II oraz przypomnienia jego nauczania młodemu pokoleniu, które nie pamięta papieskiej wizyty w Lubaczowie.
Po południu uczestnicy zgromadzili się na nabożeństwie majowym, a następnie na mszy świętej dziękczynnej, której przewodniczył ks. biskup Marian Rojek. Liturgia była jednym z najważniejszych punktów pierwszego dnia obchodów i nawiązywała do duchowego wymiaru wydarzeń sprzed 35 lat.
Po mszy odbyło się świadectwo Magdaleny Wolińskiej-Riedi o Janie Pawle II. Wieczorem, przy pomniku i „Oknie Papieskim” przy kościele św. Karola Boromeusza, zorganizowano Apel Papieski. W ten sposób uczestnicy wrócili pamięcią do wizyty Ojca Świętego w Lubaczowie i jej znaczenia dla mieszkańców oraz całej wspólnoty diecezjalnej.
Drugi dzień obchodów odbył się 3 czerwca. Przy krzyżu i obelisku na stadionie zorganizowano uroczysty apel, podczas którego przypomniano miejsce szczególnie związane z pobytem Jana Pawła II w Lubaczowie. W programie znalazło się również złożenie kwiatów.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. poseł Teresa Pamuła, starosta lubaczowski Barbara Broź, wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt oraz wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.
Zobaczcie zdjęcia fot. Powiat Lubaczowski/LO Lubaczów


Jakże kolejny raz nasza Ojczyzna tego potrzebuje.
Dzięki niemu powstało radio ,,Maryja" za
to dziękowała mu święty Jan Paweł ll
I wolę Księdza Rydzyka od tych z platformy obywatelskiej zoo fi.lów i pedo..filów z kłodzka.
A skąd mam taką opinię? Bo tak się składa, że pewnego razu przesłuchałem sobie kilka godzin dla własnej wiedzy za czasów siermiężnego PiS-u co on tak ludziom gada, że patrzą w niego jak w święty obrazek No i to była po prostu polityczna sieczka przerywana modlitwami. Mi jako katolikowi jest wstyd, że ktoś używa religii do walki politycznej. A dzięki Rydzykowi to mamy.
W który roku zmarł Papież Jan Paweł II. W 2005 roku. Kiedy zaczęło się imperium Rydzyka w Toruniu. Po śmierci Papieża. Kiedy Papież JP II umierał to Radio Maryja już zaczynało stawać się radiem politycznym pod płaszczykiem szerzenia religii. To Radio i to co na nim się odbywa zniszczyła nie jedną rodzinę bo ludzie Ci woleli posłuchać Rydzyka niż swoich żon, dzieci i matek.
I ja nie dzielę czy [usunięto]e z Kłodzka lepsi od Rydzyka czy na odwrót Oba przypadki łączy jedno. Są wykorzystaniem w złych celach swojej pozycji społecznej do czynienia złych rzeczy.
I widzę, że Pan z PiS-u. Zabolało, że PiS stracił władzę dzięki Trzeciej Drodze. I bardzo dobrze. Taki Rydzyk został odcięty od publicznych pieniędzy. Niech sobie zbiera jak Republika z własnych fanów. A potem tacy fani mówią, ze za PiS-u jeździli na wycieczki a teraz nie. Ale jak trzeba zapłacić na Rydzyka, na Republikę i na PiS to się nie dziwię, że nic nie zostaje. Tylko by na chleb i na leki jeszcze Wam starczyło bo na pewno są i tacy co wolą Rydzyka od swojego zdrowia bo Rydzyk tak ich omotał swoimi monologami na Radiu Maryja.
Natomiast PSL coś znaczy. I to bardzo znaczy. Choćby ostatnio sprawa SAFE. WKK pokazał swoją twarz nie tygrysa a lwa bo to co opowiadał PiS z SAFE to jak sam WKK powiedział ,,człowieka szlag trafia". Bardzo mi sie podobało jak obnażył kłamstwa PiS w Stalowej Woli gdzie na tle maszyn wojskowych wyprodukowanych w Polsce wypomniał PiS wszystkie kłamstwa .
A przy samym F-35 też zobaczmy, że WKK pochwalił Błaszczaka, ze umowa za PiS została podpisana. Ale oczywiście Błaszczak nie byłby Błaszczakiem gdyby nie było to wszystko robione tak, że bez przygotowania tylko by ładnie sprzedało się elektoratowi PIS co nie ogarnia tych tematów. Dlatego dobrze, że WKK zadbał o infrastrukturę dla tych samolotów bo PIS o to nie zadbał tylko najpierw zamówił samoloty.
Poza tym PSL dostał trudne resorty. Infrastruktura odziedziczona z korkami na granicy co Nas w powiecie lubaczowskim też dotyczyła. I to PSL rozładował te korki na granicy. Do tego jest teraz możliwość zdawania prawka w wieku 17 lat.
Rolnictwo zniszczone przez wwóz bez kontroli za {iS zboża z Ukrainy co zalał wszystko i zniszczył podstawy polskiego rolnictwa na dekadę. PiS problemy polskiego rolnictwa gasił gaśnicą. Teraz tego nie ma tylko jest szukanie nowych rynków zbytu na nasze produkty. Jestem ciekaw jaki nowy rynek zdobył PiS. Bo za PSL nowe rynki są.
I piszesz o tym. że Radio Maryja jest alternatywą dla ludzi starszych i schorowanych do modlitwy, Do tej części Radia nie mam zastrzeżeń. Jak napisałem wcześniej niestety oprócz modlitwy mamy komentarze nie teologiczne a polityczne na rzecz PiS-u. I pod płaszczykiem katolicyzmu przemyca się narrację, że PiS to Kościół a inni to już nie. Sam jak napisałeś PiS i rzeczy religijne z Nim związane. Widząc co PiS zresztą robi i jak wiele afer jest tam obyczajowych m.in. z kolejnymi rodzinami działaczy PIS i innych pokazujących, że nauka Kościoła jest tam nieszanowana to jak ktoś łączy PiS z Kościołem przez kogoś jest dla mnie absurdem. Bo jak kogoś uważać z obrońcę wiary skoro [usunięto] jest podstawą istnienia danej partii a instytucje takie jak małżeństwo kościelne są nic nie warte i można unieważnienie małżeństwa kupić sobie jak mleko w sklepie. I jeszcze uważać takie osoby za obrońców Kościoła. No litości.
A I piszesz, że jak to Radiu mówią, że pieniądze są teraz marnotrawione. A za PiS nie było. Wtedy taki Rydzyk nie miał marnotrawionych pieniędzy bo setki milionów publicznych pieniędzy na niego szły. Nawet nie z jakiegoś programu. Z widizimisie Kaczyńskiego. A o wielu aferach PiS gdzie chachmęcili sobie kasę do kieszeni działacze PiS z publicznych pieniędzy to już pisałem wiele razy.
I co do radia prawdziwie katolickiego bez polityki. Jest Katolickie Radio Zamość. Jest Radio Fara. Jest Radio Via. I nikt tam nie mówi, że ta partia jest lepsza niż druga. I nikt nikogo nie oszukuje pod płaszczykiem wiary w Boga w imię własnego biznesu tylko jest kultywowanie wiary katolickiej tak jak być powinno. Bez politycznych wstawek premiujących jedną z partii.
Jest np katolickie radio Zamość, kompletnie przeciwstawne do szczujni rydzyka, a radia co MaRyja jest radiem politycznym największego złodzieja wśród tzw katoli
Rząd Tuska rządzi już wiele lat.
Nie piszę pod Twoim nickiem. Nie umiem zejść do takiego niskiego poziomu jak Twój ;)
Co ma wspólnego lodowisko w Cieszanowie z Rydzykiem? Dla mnie nie ma żadnej analogii. Natomiast ja z lodowiska w Cieszanowie nigdy nie skorzystałem i nie śledzę jego tematu. Ale pamiętam jak lodowisko było punktem zbornym na dary dla Ukrainy w pierwszych dniach ponownej wojny na Ukrainie. Nie zdziwiłbym się, że sam budynek w tym ucierpiał bo był duży ruch przez dłuższą chwilę zanim cała akcję przeniesiono tam gdzie dziś jest Dino. Dlatego jeśli zostało coś przeniesione to zapewne samorząd Cieszanowa miał swoje powody i jak chcesz wiedzieć jakie to pytanie Panie Stanisławie do nich a nie do mnie.
To skoro Ziobro jest niewinny to dlaczego ucieka teraz po całym świecie? Co za ,,miękiszon" ;)
Zresztą PiS mógł go prześladować na różne sposoby. Po tej akcji sprawa przycichła. I po tych nawet 3 latach ich rządów bo sprawa jest z 2020 roku PiS nic Giertychowi nie zrobił bo jak wyszło nie było za co go złapać.
A co do zapewne asystentki Sakiewicza to babka z adarmo bransoletek nie dostała tylko musiała się awanturować. Inaczej policjant by nie musiał użyć kajdanek.
Komuna wróciła
PiS wyzywa wszystkich od komunistów a to za nich Polska byla niczym za komuny a samemu Kaczyńskiemu marzyła się pełnią władzy taka jaką miał PZPR. Nawet media publiczne były jak za komuny. Tylko zamiast Urbana był Kurski.
To było straszne