W Lubaczowie rozwinie się przemysł?

18 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej pozyskali wspólnie urzędnicy z Lubaczowa i ukraińskiego Jaworowa. Dzięki tym środkom w Lubaczowie ma powstać park przemysłowy. Już zrobiono pierwsze kroki w tym kierunku - wkrótce ma być uzbrajana 10 hektarowa działka na ulicy Technicznej.

We Lwowie odbyła się polsko-ukraińska konferencja gospodarcza poświęcona parkom przemysłowym. Wspólny projekt realizują Lubaczów i Jaworów na Ukrainie. Partnerzy pozyskali z Unii Europejskiej 18 milionów złotych z programu "Polska-Białoruś-Ukraina" i za te pieniądze w Lubaczowie uzbrajany jest 10 hektarowy teren pod planowany park przemysłowy. Ukraińcy zrekultywują 40 hektarów po byłych kopalniach siarki. Dziś jest to bomba ekologiczna zagrażająca także mieszkańcom Ziemi Lubaczowskiej. Omawiany jest stan zaawansowania prac po jednej i drugiej stronie granicy. Zadanie musi być wykonane w ciągu dwóch lat. Ukraińcy korzystają także z doświadczeń samorządu lubaczowskiego przygotowując u siebie dokumentacje do stworzenia u siebie również parku przemysłowego.

W ramach inwestycji na 10 hektarowej działce przy ulicy Technicznej ma być przygotowana infrastruktura drogowa, elektryczna, wodociągowa oraz kanalizacja.

Przygotowanie terenu pod inwestycje powierzono Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów S.A z Żołyni. Partnerami konsorcjum mają być:

- Lubaczowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

- Zakład Instalacyjny Wod. Kan. Co i Gaz Jan Szyk

- PBI WMBP sp. z o.o. z Sandomierza

Całość ma kosztować ponad 5,5 miliona złotych. Firma, która wygrała przetarg zagwarantowała również 6 lat gwarancji.

Przetarg na pełnienie funkcji Inspektorów Nadzoru przy realizacji zadania pod nazwą "Infrastruktura drogowa oraz wod-kan dla terenów inwestycyjnych zlokalizowanych przy ulicy Technicznej w Lubaczowie wygrało Biuro Inżynierskie LEMAZ z Lubaczowa.

Źródło: bip.lubaczow.pl, Radio Rzeszów

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

krzysiek
+1 # krzysiek 2014-06-09 12:33
"Ukraińcy korzystają także z doświadczeń samorządu lubaczowskiego przygotowując u siebie dokumentacje do stworzenia u siebie również parku przemysłowego"

Akurat nasi samorządowcy dysponują ogromnym doświadczeniem HAHAHAHAHA
mirek
# mirek 2014-06-09 17:19
Ukraińcy niech zbudują droge do przejścia! a potem niech pokaża że cos potrafią
rej
# rej 2014-06-09 20:20
Fajna sprawa, wreszcie w naszym Lubaczowie ktoś zaczął myśleć o ludziach. Mam nadzieje że cały projekt pójdzie szybko i sprawnie a co najważniejsze potem uda się ściągnąć inwestorów i wyjdziemy z tego "chocholego tańca" jakim jest obecnie tworzenie inwestycji które nas nie sycą. Więcej inicjatyw pro-gospodarczy ch a mniej taniego plastikowego folkloru.
krzysiek
+2 # krzysiek 2014-06-10 10:12
Zapłacili Ci za ten post?? Przecież tu jest taki wygwizdów że oprócz biedronek nikt tu nic nie zainwestuje, chyba że miasto sobie zrobi działeczke za 18 baniek, ogrodzi i postawią kolejny supermarket, Reala u nas jeszcze nie ma wiec mają co stawiać, wszystko to przedwyborczy pic na wode, pozatym to miasto umiera śmiercią naturalną. Teraz wieczory są ciepłe a ludzi na mieście po 21 jak na lekarstwo... nie to co jeszcze 5-10 lat temu...
mardan
# mardan 2014-06-10 17:56
No i znowu powstanie pare marketów,banków ,fryzjerów,apte k,punktów ubezpieczeniowy ch i do tego może punkt z lodami i zapiekanką.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane