MOTOSERCE bije coraz mocniej. (zdjęcia)

W minioną sobotę (26.04) na Rynek w Lubaczowie wjechało ponad 200 motocykli. Wszystko po to, by rozpoczynając sezon motocyklowy zachęcić mieszkańców naszego miasta i okolic do oddawania krwi potrzebującym. Działania prowadzone były w ramach szóstej edycji MOTOSERCA pod hasłem „Motocykliści dzieciom”.

Uroczystego otwarcia akcji dokonał Zastępca Burmistrza Miasta Lubaczowa Adam Margraf - Pomysłodawcami i organizatorami akcji jesteście Wy, motocykliści zrzeszeni w klubach motocyklowych. To jest już szósta edycja MOTOSERCA pt. „Motocykliści dzieciom”. Wiem, że od początku edycji bierzecie w niej udział reprezentując Podkarpacie i sąsiednie województwa. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i potrzeba jej coraz więcej. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej.
 
Już w samo południe w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie można było zostać dawcą krwi. Zespół medyczny z Tomaszowa Lubelskiego zarejestrował 127 osób, którzy w sumie oddali 48 litrów krwi. Lekarze mają nadzieje, że osoby, które wcześniej jej nie oddawały będą stale z nimi współpracować. Dawcy za swoją bezinteresowną pomoc otrzymali m.in. pamiątkowe dyplomy, czekolady i koszulki.

{adselite}
 
Zarówno dla tych, co oddali krew, jak i dla tych, co nie odważyli się tego zrobić lub po porostu nie mogą ze względu na swój stan zdrowia, przygotowano szereg atrakcji. Na Rynku zespół ratownictwa medycznego z Lubaczowa przeprowadzał pomiar glukozy i ciśnienia tętniczego, a także przedstawił zabiegi resuscytacyjne. Odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo dla motocyklistów przeprowadzono konkursy: na najgłośniejszy wydech, efektowne palenie gumy, najwolniejszą jazdę na motorze, slalom na motorze oraz konkurs sprawnościowy. Na scenie wystąpiły lubaczowskie zespoły muzyczne. Gwiazdą wieczoru była grupa JET-SONS.

MOTOSERCE to ogólnopolska akcja mająca na celu pobór krwi ze szczególną dedykacją dla dzieci potrzebujących transfuzji oraz promocję honorowego krwiodawstwa wśród motocyklistów i fanów motoryzacji. Organizatorem tegorocznej akcji w Lubaczowie był Urząd Miejski w Lubaczowie i Klub Motocyklowy Czarna Brygada, zaś współorganizatorami byli: Game Over Cycles, Klub Motocyklowy God’s Guards z Zamościa i Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.

P1090734.JPGP1090737.JPGP1090739.JPGP1090740.JPGP1090746.JPGP1090747.JPGP1090751.JPG

Źródło: lubaczow.pl/fot. zlubaczowa.pl

DSC_8646.JPGDSC_8836.JPGDSC_8892.JPGDSC_8940.JPGDSC_8984.JPG

 

fot. lubaczow.pl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane