W niedzielę na lubaczowskim rynku koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

W niedzielę (27.04) podczas uroczystości w Watykanie dwaj błogosławieni papieże Jan Paweł II oraz Jan XXIII zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła Katolickiego. Z tej okazji Na Rynku w Lubaczowie o godz. 19:00 odbędzie się koncert uwielbienia „SANTO SUBITO”.

Posługa Jana Pawła II na Stolicy św. Piotra w Rzymie trwała 26 lat 5 miesięcy i 17 dni. W tym czasie był on nie tylko głową Kościoła Katolickiego, ale także wzorem postawy moralnej i życiowym drogowskazem dla miliardów ludzi na całym świecie. Dla Polaków był również osobą niezwykle zasłużoną w procesie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jan Paweł II ma zostać świętym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w święto przez niego ustanowione. Cała Polska będzie świętować to wydarzenie, któremu towarzyszyć będą nie tylko religijne uroczystości, ale liczne koncerty, wystawy, inscenizacje. W Lubaczowie - mieście papieskim, na Rynku, dla Jana Pawła II na scenie wystąpią Teatr Małych Form, Chór dziecięcy „CANZONETTA”, Anielsi, Zespół w składzie: Anna Słotwińska - śpiew, Damian Świerczek - instrumenty klawiszowe,  Marek Kindrat - gitara, Jan Mazepa - gitara, Krzysztof Rempoła - gitara basowa, Bartłomiej Fedyk - perkusja.

Źródło: lubaczow.pl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ggfedg
+2 # ggfedg 2014-04-25 13:18
byłeś jesteś i bedziesz wielki !!!

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane