Burmistrz Lubaczowa Maria Magoń apeluje o niewypalanie traw

Wraz z przyjściem wiosny, rozpoczął się sezon wypalania traw. Mimo wielu zagrożeń, w dalszym ciągu wypalane są suche trawy w różnych jej siedliskach: na łąkach, pastwiskach w przydrożnych rowach, nieużytkach i terenach przyległych do lasów.

Proces ten, wbrew pozorom, nie daje żadnych korzyści, a wręcz przeciwnie przynosi jedynie szkody dla przyrody jak i dla samego człowieka.

Aby zapobiegać tej niechlubnej tradycji, z którą od lat zmagają się strażacy, służby leśne i ochrony środowiska – zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców z naszego terenu o włączenie się do akcji mającej na celu zaniechanie wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych.

Pragnę przypomnieć, iż wypalanie traw oprócz tego, że jest naprawdę niebezpieczne jest też niedozwolone. Określają to odpowiednie zapisy prawne ustawy o ochronie przyrody. Jeszcze raz apeluję o rozwagę i szacunek dla środowiska, w którym żyjemy i dla nas samych.

Burmistrz Miasta Lubaczowa

 Maria Magoń
 
Źródło: lubaczow.pl
{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane