Fałszywe wypadki w naszych miastach - uwaga na oszustów

Często ostatnio widzimy na tablicach znajomych na FACEBOOKu informacje o wypadku np. w Lubaczowie z odnośnikiem do filmu lub zdjęć z miejsca zdarzenia. Jest to nowy sposób oszustów na zbieranie waszych danych osobowych.

Nowa odsłona fałszywych informacji na Facebooku. Naciągacze publikują nieprawdziwe informacje o wypadkach drogowych. Żeby zobaczyć film z miejsca zdarzenia trzeba udostępnić swoje dane z Facebooka lub podać numer telefonu komórkowego. Korzysta na tym tylko firma, która w ten nieuczciwy sposób zbiera dane osobowe. Sprytni naciągacze zbierają informacje o miejscu zamieszkania z profilu na Facebooku. Dzięki temu publikują na profilu naszego znajomego wpis mówiący, że w jego rodzinnym mieście miał miejsce tragiczny wypadek. Informacja zawiera zdjęcie i odnośnik do filmu z miejsca wypadku.

Tak to wygląda:


Zainteresowany tym, co się zdarzyło jest przenoszony na stronę infomiasta24.pl bądź też wladomoscl.pl. Musi wpisać nazwę miasta, udostępnić swój profil na Facebooku, zdarza się też, widzi komunikat, że niestety, ale serwery są przeciążone i teraz trzeba przejść weryfikację antyspamową. Strona żąda numeru telefonu komórkowego, na który rzekomo ma trafić sms z kodem umożliwiającym zobaczenie filmiku. Nic takiego się jednak nie dzieje. A na dole strony drobnym druczkiem dowiadujemy się, że zgadzamy się na komórkowe płatne usługi za prawie 3 złote na dzień.

Nie ściągajcie też żadnych plików, które według tych stron są potrzebne aby odtworzyć film. To wirusy!

Uważajcie na taki sposób wyłudzania waszych danych osobowych, bo co raz więcej osób widząc zdjęcie z jakiegoś wypadku wchodzi w link i nieświadomie daje się oszukać.

Jeżeli chcecie być dobrze informowani - przeglądajcie zlubaczowa.pl regularnie!

Źródło: interia.pl, zlubaczowa.pl

{fcomment}{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

aro
# aro 2013-09-20 22:09
format c po otworzeniu strony bo wszystkie dane twoje maja
ośim
# ośim 2013-09-20 22:21
czasem nawet format c nie pomaga cza ruski rezet 3x robić
ośim
# ośim 2013-09-20 22:24
a nawetCytuję ośim:
czasem nawet format c nie pomaga cza ruski rezet 3x robić

czasem nawet cza 8 (ośim)x reset ruskij

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane