Przebudowa Ośrodka Rehabilitacyjnego-Edukacyjnego w Oleszycach

Tydzień temu rozpoczęła się przebudowa Ośrodka Rehabilitacyjnego-Edukacyjnego-Wychowawczego w Oleszycach. Budynek zostanie powiększony, by przyjąć większą ilość podopiecznych.

Ośrodek w Oleszycach zajmuje się opieką i nauką osób niepełnosprawnych w wieku od 3 do 25 lat. Istnieje on od kilku lat. Raz już był powiększany, sukces i dobre metody edukacyjne sprawiły, że dzięki kolejnej przebudowie do tego ośrodka trafi jeszcze więcej dzieci z wieloma poważnymi niepełnosprawnościami.

Każde dziecko ma prawo do nauki. Dzieci z wieloma poważnymi niepełnosprawnościami nie powinny leżeć w domu i czekać na nauczyciela. Potrzebują towarzystwa rówieśników, zindywidualizowanego podejścia i nowoczesnych metod edukacyjnych. Wszystko to dostają w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym. Koło prowadzi Ośrodek w Jarosławiu oraz w Oleszycach dla łącznie 146 uczniów w wieku od 3 do 25 lat. W Ośrodku funkcjonuje również Zespół Rehabilitacyjny umożliwiający ponad 30 dzieciom i młodzieży realizującym obowiązek szkolny w innych placówkach korzystanie z wieloprofilowej rehabilitacji w formie ambulatoryjnej.

          

 

Źródło: własne

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia