W Lubaczowie stanie pierwszy parkometr

Nie będzie już darmowego parkowania na ulicy Żeromskiego w Lubaczowie. Wkrótce stanie tam parkometr. Tak zdecydowali lubaczowscy radni.

Zastępca burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki w rozmowie z reporterem portalu ZLUBACZOWA.PL poinformował, że parkometr stanie najprawdopodobniej w kwietniu.

Opłata za jedną godzinę postoju będzie kosztować 1 zł. Zostaną wprowadzone też abonamenty. Będzie można wykupić abonament na jeden miesiąc oraz kwartał. Mieszkańcy Lubaczowa oraz przedsiębiorcy zapłacą odpowiednio 20 zł oraz 50 zł, a niezameldowani w Lubaczowie 40 zł i 100 zł.

Za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania bez wniesienia opłaty, pobierana będzie opłata dodatkowa w wysokości 50 zł.

Płatne parkowanie będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.

Podobny cennik zostanie wprowadzony na parkingu na ulicy Unii Lubelskiej. Na razie jednak nie wiadomo, czy stanie tam parkometr.

Komentarze   

j
+33 # j 2016-02-25 14:25
Juz widze jak w tym biednym miescie pustym i bez przyszlosci ludzi bede placic za parkowanie,dajc ie ludziom zarobic a nie tylko szukacie jak wydoic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lol
+4 # lol 2016-02-25 21:38
Cytuję j:
Juz widze jak w tym biednym miescie pustym i bez przyszlosci ludzi bede placic za parkowanie,dajcie ludziom zarobic a nie tylko szukacie jak wydoic.


wg. mnie jedną uliczke w centrum można zrobić płatną :P w mieście zero miejsca
bo ludzie czasem potrzebują na dosłownie na tą godzinke niecałą coś załatwić w centrum miasta, a złotówka za godzinke wygody można chyba poświęcić. Jak chyba, że chcesz na dłużej to zostaw auto gdzie chcesz dalej :) lub przyjedz po 15 i masz za darmo.

BTW. skąd w tym biednym mieście bez przyszłości tyle samochodów. ZA WYGODE trzeba zapłacić.
centrum miasta w luba to koszmar miejsca zero w tych godzinach w których ma działać parkometr :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anonim
+21 # Anonim 2016-02-25 14:32
W wiekszych miastach i innych krajach platne parkowanie ma na celu zachecenie ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej. I to wtedy ma sens. Sam mieszkajac pod Warszawa korzystam z rozwiazania jakim jest 'park and ride'. Zostawiam auto na przedmiesciach na parkingu i przesiadam sie w pociag. Przy czym bilet z parkingu zwalnia mnie z oplat za przejazd pociagiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
A
+17 # A 2016-02-25 15:08
W naszym pięknym lubaczowie ciężko będzie znaleźć komikacje miejską :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
0 # mieszkaniec 2016-02-27 23:53
Komunikacja już jest usługi przewozowe wojciech M
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
xxx
+11 # xxx 2016-02-25 14:35
i tak nie ma gdzie zaparkować w tym "mieście" i jeszcze opłaty chcą za to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
guru
-2 # guru 2016-02-26 08:12
Opłaty za to, że nie ma gdzie zaparkować?? Hehe, cos ci sie koleś pojeb... :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+25 # Jacek 2016-02-25 14:35
Jak się zaciągnęło 1.5 miliona kredytu, to z czegoś go trzeba spłacić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Popieram j
+17 # Popieram j 2016-02-25 14:46
Kolejny dodatek pieniężny dla urzędników z "nadwyżek" xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ktossss
+5 # Ktossss 2016-02-25 15:47
Chcą może w ten sposób zachęcić do korzystania z zdrowego trybu życia czyli przesiąść się na rowery i inne tego typu pojazdy ... Hahahaha kur...a śmieszne te parkomaty moze jeszcze na rowery zrobią parkometry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
.
+12 # . 2016-02-25 17:33
Jakich sobie radnych wybieramy, tak mamy, każde głosowanie radnych powinno być podawane do publicznej wiadomości z nazwiska i imienia radnego. dieta radnego nie większa jak 15zł za godzinę siedzenia na sesji i mamy we wszystkich radach w większości prawdziwych społeczników, myślących nie tylko o sobie i wypchaniu sobie kieszeni, a odrobinę o społeczeństwie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolo
-4 # bolo 2016-02-26 21:44
a kto ci kurna zabrania wystartować do rady? jak wygrasz, choć wątpię bo ludzie tumana rozszyfrują, to przeznaczysz dietę na co chcesz. juz widzę jak ją oddajesz na potrzebujacych buahahaha. siedzisz pierdzisz i narzekasz na innych. konkretnie - co ty społecznie zrobiłeś dla miasta, że żądasz od innych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PBS
+10 # PBS 2016-02-25 18:04
Ten parking i tak obłożony jest przez pracowników UM,Starostwa,UG wiec o co to hallo forumowicze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ryszard
+6 # Ryszard 2016-02-25 20:15
...miasto bez przyszłości, bez perspektyw dla młodych, żadnej polityki regionu, jedynie życie radnych od wyborów do wyborów a teraz płatne parkingi - pogratulować partii PSL... Tak się ciesze że weszliście do sejmu:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
T.Garwanko
+6 # T.Garwanko 2016-02-26 10:29
Nie może być, Petru nawet tutaj się zabłąkał. Strach lodówkę otworzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
stiw
+10 # stiw 2016-02-25 20:46
Bardzo dobra decyzja , kogo nie bedzie stac 1 zl na porkowanie , to zostawi samochod w domu i spacerkiem przyjdzie na rynek , bo jeszcze troszke do do sracza beda jezdzic autem , jest jeszcze jeden problem z parkowaniem na chodniku , w swiecie jest to nie do pomyslenia , chodnik jest dla pieszych a nie dla parkujacych .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+12 # ja 2016-02-25 21:29
Według internetowych informacji koszt parkomatu to
Jakieś 25 000 złotych. Do tego eksploatacja i jakiś urzedas od liczenia i rozliczania. Panie i Panowie Radni pomijając słuszne argumenty przedmowcow to jakoś nie czuję tu ekonomii. Szukacie na siłę zajęcia dla strażników miejskich? A zwolnić. I już są oszczędności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+2 # mieszkaniec 2016-02-28 00:00
Emil łowca fotoradarów sprawę pozwiąże jeszcze powinni postawić koło urzędzu gminy starostwa parkingi powinne być dla strony załatwiającej sprawę w urzędzie a nie pracowników co cały dzień stoją i zajmuja miejsce niech też abonamęt płacą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ixi
+12 # ixi 2016-02-26 07:55
jestem za dołączeniem wokół rynku i ul kościuszki wolę zapłacić niż krążyć i szukac miejsca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+7 # ja 2016-02-26 09:12
Mieszkam w Lubaczowie ok 10 lat i strażnika miejskiego jeszcze tutaj nie widziałem :) Raz w roku mogliby pokazać na rynku kto to w ogóle jest :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
+11 # kolo 2016-02-26 09:33
Pracownicy UM parkują na rynku to im ten parkomat na Żeromskiego zwisa ,panie burmistrz jak chcesz mieć miejsca płatne to wprować opłatę na cały rynek ,pracownicy UM będą z chęcią płacić miesięczny abonament .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zenek
+5 # zenek 2016-02-26 12:50
popieram PBS , parking obłożony jest przez pracowników UM,Starostwa,UG ,to oni zajmują miejsca dla innych osób chcących załatwić sprawy w mieście ,za nich się wziąść
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kierowca
-3 # kierowca 2016-02-26 13:37
zamiast redakcji dodawać sensowne artukuły to piszecie o pierdołach o parkometrach, w jaroslawiach, przemyslach itd. gdy powstawały parkometry nikt o tym w ogóle nie pisał, ale nie dziwie się, jeśli chcecie mieć większą wydajność niz konkurencja to piszecie o czym kolwiek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie
+17 # Nie 2016-02-26 16:25
Artykuł jest sensowny. To tylko informacja gdyż redakcja nigdy nie zajmuje stanowiska w prezentowanych sprawach. Artykuł jest sensowny a decyzja "wysokiej" rady zwyczajnie głupia. Nie wiem
jak oni wymyślają te pierdoły. Nowoczesnym Burmistrzom dwom, podoba się wspaniały gadżet - elektroniczny wypluwacz bilecików. Ale czad. I oni chcą go mieć w swoim mieście. To łatwiej niż sensowne inwestycje, prościej niż miejsca pracy. Co tam młodzi, niech spadają. To jest łatwiejsze niż sraczyk publiczny o placu handlowym i wiacie przystankowej nawet nie wspominając. Kichać deszczówkę zalewającą centrum miasta, przecież spłynie a reszta wyparuje. Jedni postawili Lubacza a ci postawia Parkomata. Tylko trzeba jakąś legendę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolo
-11 # bolo 2016-02-26 21:50
następny kurna mędrzec sprzed kompa! burmistrz ma ci pracę załatwić bo sam nie potrafisz? no więc dlatego właśnie jej nie masz. życie to nie ciepły pierdolnik, pazurami czasem trzeba a nie tylko mędrkować i pouczać innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie
+6 # Nie 2016-02-27 00:33
Nic mi nie ma załatwić. A według ciebie, bolo, to po co on dał sie wybrać na burmistrza? Żeby z mieszkańców miasta pieniądze ściągać? Wiesz co, jak masz głupio gadać to czemu nie milczysz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ola
+9 # Ola 2016-02-26 19:13
Moim zdaniem jest to glupi pomysł. Podobnie jak z lodowiskiem na rynku. Burmistrz niech to przemysli jeszcze raz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolo
+3 # bolo 2016-02-26 21:54
nie zauważyłaś jak napisali że to rada uchwaliła? burmistrz jest od wykonywania uchwał a nie od "przemyśliwania "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bolo
-3 # bolo 2016-02-26 21:55
bardzo dawno mnie tu nie było, a poziom dyskusji jeszcze bardziej denny niż kiedyś. chyba szkoda tu zaglądać bo człowiek doła chwyci, że tyle przygłupów wkoło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie
+3 # Nie 2016-02-27 00:35
Rzeczywiście poziom sie podniósł wraz z twoimi genialnymi wypocinami. Wpadaj częściej, bolo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
superlubacz
+10 # superlubacz 2016-02-26 23:11
No doczekałem się zapłacę zaparkuję i z głowy, a po drugie proszę wprowadzić wszędzie parkometry i będzie porządek a nie rozpi.......... .. parkują pracownicy wszystkich sklepów um i tak dalej i o 9 rano nie ma miejsca. Brawo radni tak trzymać. A tym co się nie podoba mogą się wyprowadzać lub skorzystać z rowerka.
Ps.
Ponoć od 1 kwietnia w Tesco będzie można wjeżdżać samochodami do środka na zakupy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
superlubaczka
-2 # superlubaczka 2016-02-27 16:10
a w Biedronce ktoś nakradł i go rąbnęli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
j
-3 # j 2016-02-27 18:56
kasjerka czy klient?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PodLubacz
+5 # PodLubacz 2016-02-27 16:56
Tak, ale parkometry raczej nic niestety nie zmienią jeżeli będą abonamenty, gdybym ja pracował w centrum to bym te 20 czy 40 zł na miesiąc zapłacił i miałbym pewne miejsce postojowe (czy tak to miasto planuje: wynajem miejsc parkingowych, a co z tymi co chcą na chwilę zaparkować coś załatwić kupić etc.). Wprowadzić w ścisłym centrum miasta zakaz postoju dłużej niż np. 30 czy 60 minut i to rozwiąże problem braku miejsc parkingowych, pracownicy urzędów i sklepów niech parkują gdzieś dalej np. na super nowoczesnym targowisku (oczywiście oprócz tych co w czasie pracy muszą używać samochodu). Strażnicy miejscy niech pilnują tego zakazu postoju, ktoś wyżej pisał że ich 10 lat nie widział, ja tak samo, niech będą do czegoś potrzebni, a nie jeszcze jakieś elektroniczne gadżety sobie miasto funduje jakby nie było ważniejszych wydatków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
loki
+8 # loki 2016-02-27 22:23
Jestem za o ile rozszerza to na Rynek i okoliczne ulice.
Kogo nie stać ten nie płaci - pozostali zapłacą z chęcią by załatwić sprawy w urzedach.
Parkometr dla Żeromskiego to ściema i głupota!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PL
-1 # PL 2016-02-28 14:15
Nie tylko parkometr jest zaplanowany przez radnych zycie.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
TumanyJestescie
-4 # TumanyJestescie 2016-02-29 10:30
Jak nie macie na parkometr to skąd macie na paliwo i samochody? Ile można czytać dosłownie pier*dolenia?! wszystko źle! A Wy, jako mieszkańcy co robicie dla miasta? Sportowcy promują, MDK i MBP też promuje miasto od strony kulturalnej, PSM również, a sami mieszkańcy tylko chcą dostawać za darmo wszystko a sami sr@cie we własny ogród.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Teresa
+1 # Teresa 2016-02-29 17:53
Brawo! Tylko co z samochodami urzędników? Przeciez to właśnie oni w tych godzinach okupują parkingi, tak, ze przyslowiowy klient/patent nie ma gdzie zaparkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
apolit
+3 # apolit 2016-02-29 20:04
Urzędnicy będą parkować gdzieś w okolicy szpitala albo Mlodowa i będą do urzedu,,popylac " na piechotę albo zamówią sobie taxi:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |