Horyniec-Zdrój: radni podjęli ważne decyzje, także w sprawie szkoły w Werchracie

http://zlubaczowa.pl/cache/988_images_thumb_medium667_335.jpg

Pod koniec tygodnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu odbyła się XII Sesja Rady Gminy, podczas której podjęto kilka ważnych decyzji.

Wójt gminy Robert Serkis zawiadomił, że będą robione drogi wewnętrzne we wsiach: Puchacze i Niwki Horynieckie, natomiast Radna Powiatowa Pani Dorota Rachwalik przedstawiła sprawę drogi Podemszczyzna – Brusno – Płazów. Do tej pory nie było odpowiednich nacisków na realizację remontu tej drogi, stąd nie była ona brana pod uwagę co do realizacji. Teraz trzy zainteresowane gminy: Horyniec, Cieszanów i Narol przez które ta droga przebiega, wyrażają duże zainteresowanie działaniami, dzięki którym byłaby ona zrealizowana.

Na tej sesji dyrektorzy szkół przedstawili raport wyników działań swoich jednostek, pod głosowanie były brane też różnorodne stawki opłat gminnych.

Kolejną sprawą, która została przegłosowana stosunkiem głosów 8 do 6, była likwidacja szkoły w Werchracie. Od nowego roku szkolnego (jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie) przestanie ona być samodzielną jednostką i będzie podlegać Szkole Podstawowej w Horyńcu, stając się jej filią.

Przegłosowano także bardzo ciekawą inicjatywę, jaką było połączenie horynieckiej biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury. Od lipca następnego roku będą razem stanowić jednostkę o nazwie „Gminne Centrum Kultury”. Taka zmiana ma na celu sprawniejsze zarządzanie tymi instytucjami oraz szerszy udział nowopowstałej instytucji w wydarzeniach kulturalnych w tamtejszej gminie.

Głos zabrał też radny Tadeusz Dziechciarz, który wystosował zapytanie do władz gminy odnośnie nadajnika komórkowego za piekarnią. Mieszkańcy Sioła są zbulwersowani postawieniem tej konstrukcji tuż obok zabudowań.

Na koniec dowiedzieliśmy się o planach, po pytaniu z sali, na temat pomnika na horynieckim cmentarzu, który stoi tuż obok Pomnika Wolności. Obelisk z krzyżem Virtuti Militari jest brany pod uwagę podczas mającej nastąpić w przyszłości renowacji. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej będzie zajmować się też odkłamaniem historii związanej z tym pomnikiem, gdzie w szeregi LWP zaliczeni zostali dwaj oficerowie, bracia Gilowscy, którzy zmarli przed II Wojną.

Źródło: horyniec.info, horyniec-zdroj.pl

{flike}

Komentarze   

Marianna
+2 # Marianna 2015-11-24 17:52
Piękny styl pisania
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Stylista
+1 # Stylista 2015-11-25 10:38
Taka swojska prosta polszczyzna. Dobrze, że chociaż nie ma błędów ortograficznych .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomek
0 # Tomek 2015-11-25 00:23
Ale się dzieje. Dynamit nie gmina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.