fot. Powiat Lubaczowski
W piątek, 26 września 2025 roku, w Lubaczowie odbyły się powiatowe ćwiczenia obronne, których celem było doskonalenie współpracy służb oraz sprawdzenie ich reakcji na różnego rodzaju zagrożenia.
Pierwszym etapem manewrów była próbna ewakuacja budynku Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz Urzędu Gminy Lubaczów. Następnie działania przeniosły się na teren Muzeum Kresów w Lubaczowie, gdzie realizowano kolejne elementy przygotowanego scenariusza.
W przedsięwzięciu uczestniczyły Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Wojska Obrony Terytorialnej, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Ludności Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.
Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić gotowość lokalnych instytucji do działania w sytuacjach kryzysowych i były ważnym elementem przygotowania do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu.
Zobaczcie zdjęcia fot. Powiat Lubaczowski

