Wolontariusze z gminy Lubaczów posprzątali nekropolię w Niemirowie

fot. UG Lubaczówfot. UG Lubaczów

24 października 2017r. do Niemirowa na Ukrainie, udała się kilkunastoosobowa grupa, aby tradycyjnie już przed 1 listopada uprzątnąć polskie groby znajdujące się na miejscowym cmentarzu.

Wśród uczestników wyprawy byli: Strażacy z OSP w Krowicy Hołodowskiej, sołtysi z Załuża, Budomierza i Krowicy Hołodowskiej, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w  Lubaczowie, oraz liczne grono wolontariuszy z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Lubaczowie.

Po zakończonych pracach porządkowych członkowie wyprawy na każdym z grobów zapalili przywiezione ze sobą znicze. Sporą ilość lampek pozostawiono w Niemirowie, gdzie dzięki uprzejmości mieszkających tam  Polaków zapłoną w Dniu Wszystkich Świętych.

1 i 2 listopada, to czas zadumy i modlitwy za wszystkich, którzy od nas odeszli. Pochylając się nad rodzinnymi grobami, zadbajmy także o opuszczone i zapomniane mogiły. Zapalmy również symboliczne znicze z myślą o tych, którzy swojego grobu nie mają.

Na terenie gminy Lubaczów mamy miejsca pamięci narodowej – tablice, pomniki i krzyże, gdzie możemy uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali życie nie tylko za wolną Polskę, ale również za to, że byli Polakami. - apelują urzędnicy z Gminy Lubaczów

Źródło: lubaczow.com.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

kj
+21 # kj 2017-10-31 10:32
ale również za to, że byli Polakami. - apelują urzędnicy z Gminy Lubaczów.Tajemn iczy wpis .....Czyżby chodziło o okrutnie zamordowanych,g wałconych,palon ych żywcem,mieszkań ców powiatu Lubaczowskiego przez ukraińców .WG.PCK to 3500 osób

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane